15.11.19, 13:00

Magdalena Biejat w komisji. Ryszard Czarnecki: Jestem zaskoczony

Portal Fronda.pl, Paweł Chmielewski: Szefową sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej wybrana została także głosami PiS poseł Lewicy, Magdalena Biejat. Jak Pan Poseł ocenia taką decyzję?

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: Nie rozumiem tej decyzji. Kropka.

 

Po prostu?!

Rzadko kiedy jestem zaskoczony. Tym razem byłem.

 

Czyli nie dostrzega Pan Poseł za tą decyzją jakiegoś szerszego planu, bardziej długoterminowej strategii politycznej?

Być może zamysł jest taki, żeby wciągnąć Lewicę do obrony polityki społecznej rządu. Natomiast samą decyzją byłem zaskoczony.

 

Pani Biejat miałaby firmować politykę PiS?

Analizuję to na zimno. Być może chodzi o to, żeby podzielić opozycję. Spowodować poprzez wciągnięcie Lewicy do polityki społecznej rządu, by jego dorobek w tym zakresie był broniony także przez część opozycji. To byłby ewidentny wyłom i być może taki jest zamysł. To nie zmienia faktu, że byłem decyzją ws. pani poseł Biejat zaskoczony.

 

Decyzji towarzyszą bardzo radykalne i ostre głosy w mediach prawicowych i katolickich. Są komentarze wieszczące wchodzenie przez PiS na tę samą ścieżkę, którą wcześniej przeszły liczne chadeckie formacje na zachodzie, jak CDU w Niemczech czy torysi w Wielkiej Brytanii.

Nie, nie, to jakiś absurd, pomieszanie z poplątaniem. Na zachodzie było tak, że formacje polityczne same z siebie przejmowały część postulatów lewicy. W Polsce polityka prorodzinna jest sztandarem rządu. Nie ma żadnej kopii tego, co było na zachodzie; nie widzę żadnych podstaw do takich ocen. Jestem podwójnie zaskoczony: po pierwsze tą decyzją, po drugie takimi komentarzami.

 

Czyli w ocenie Pana Posła nie ma żadnych podobieństw, nawet w kontekście wciąż niezmienionego prawa dotyczącego aborcji?

Można dyskutować, czy w sprawie komisji zrobiono dobrze czy źle, natomiast z rozwojem wypadków na zachodzie nie widzę żadnej analogii, nawet najmniejszej. Był w niemieckiej gazecie taki tytuł, „CDU ohne C”, czyli bez „christliche”, bez chrześcijaństwa. Tam chadecja idąc do centrum pozbyła się źródła chrześcijańskiego. Nie ma to jednak żadnego związku z tym, co się dzieje w Polsce. Zadaje mi Pan to pytanie dzień po tym, jak polski rząd, wraz z dziewięcioma innymi, zaprotestował przeciwko ustaleniom szczytu ONZ w Nairobi odnośnie aborcji. Przepraszam, że tak powiem, ale… proszę się nie odklejać od rzeczywistości. Powtarzam: w sprawie komisji, choć jestem zaskoczony, mogę jako polityk dostrzegać chęć wciągnięcia Lewicy w obronę polityki rządu; nie widzę jednak żadnych takich tendencji, o jakich tu była mowa.

 

Podsumowując w Pańskiej ocenie PiS-owi nie grozi zachodni scenariusz degeneracji i stopniowego ulegania lewicowym postulatom?

Po pierwsze, bardzo bym tego nie chciał. Po drugie wierzę, że tak się nie stanie, bo to byłoby złe dla Polski. I takich tendencji nie dostrzegam.

Komentarze

STANISLAW2020.06.21 15:36
Stary śmierdzący kotlet. Po co go ktoś wyciąga?
Mosze Cvel2019.11.16 11:57
Program pro-rodzinny PiS jest "bardzo lewicowy" .choć komuniści nigdy takiego programu nie zrealizowali to należy zauważyć ,że wiele podobnych tez głosiła lewica oczywiście z pominięciem Boga i roli wiary. Nich pani Magdalenia Biejat ma szansę się wykazać prorodzinnie na lewicy jest wielu katolików .
ian2019.11.15 20:00
pisowskie wieprze to kontynuacja 3 rp udający prawaków i katolików tfu żałuję że na gówno głosowałem nigdy więcej żadnego głosu na te lewackie kanalie
grimm2019.11.15 17:19
"(..)mogę jako polityk dostrzegać chęć wciągnięcia Lewicy w obronę polityki rządu" - to wciągnijcie żydów do programu mieszkanie plus wartego 300mld złotych, to wciągnięcie ich do obrony polityki rządu.
Elektor2019.11.15 16:46
Przecież PiS i Lewica to poza niektórymi aspektami światopoglądowymi partie bratnie. Nie dziwi, że następuje zbliżenie. Obie partie bardzo prounijne, jeden z czołowych pismenów to nawet chce wpisania w Konstytucję członkostwa w UE, żeby się czasem Polacy nie rozmyślili. Obie partie jak najwięcej by upaństwowiły, nie znoszą, kiedy coś działa swobodnie poza ich kontrolą. Obie partie za państwową przymusową i "bezpłatną" szkołą, obie bez skrupułów chętne na grabienie zarobionych przez Polaków pieniędzy i (po potrąceniu swoim urzędnikom za obsługę takich operacji) rozdawanie masom celem przekupstwa wyborczego. Podobieństw jest bez liku. Usiądą, pogadają jak lewak z lewakiem, może coś ustalą? W porządku, damy wam godzinę miesięcznie na oglądanie gumowych penisów w szkole od 6 klasy, ale w zamian za to pokażcie się czasami z nami na mszy św. Drobne ustępstwa z każdej strony i mogą się spokojnie dogadać, bo celem dla nich jest koryto, no choćby jakiś mniejszy żłób, byle państwowy. No ale tego nie zrobią, bo potrzebują siebie nawzajem w zaciekłej opozycji, dzięki temu istnieją.
Reytan2019.11.15 19:23
Zabawny jestes antypolski kurwinisto. Szkola nieprzymusowa,czyli tylko dla urzednikow korporacji miedzyarodowych,i oglupienie 90% Polakow. Wolnosciowcy cholery przeciwko WOLNOSCI. Zabierac sie Wariaci z masonskich Klubow Rotary ,ale juz .
Contral2019.11.15 15:27
Problem leży w kosmopolityzmie a nie lewicowości. Podział na lewicę i prawicę jest dziś anachroniczny i nie przystający do rzeczywistości. Mamy dziś podział na patriotów i kosmopolitów.
Reytan2019.11.15 19:18
I to tez jest tylko pierwsza warstwa..
Durczykiewicz2019.11.15 14:52
Proszę Pana, nie zagłosuję więcej na PiS ! Wybieracie ludzi, którzy Wam pasują, a nie tych, którzy są za Polską, za uczciwością, za ideałami!
MirekT2019.11.15 15:50
Chłopie ile Ty masz lat? Ich ideały to Władza i Kasa, nie Jesteś chyba taki naiwny !!!
Reytan2019.11.15 19:16
Wielka radosc we frakcji PIS-u,jeszcze jeden lajdak odchodzi do Komuny.
artur2019.11.15 14:47
socjaliści się jednoczą
Reytan2019.11.15 19:14
Tak twierdza masoni od Korwiina,ktorzy probuja nam zmienic jezyk,i uporczywie nazywaja komunistow i katolikow socjalistami. Kurwin smierdzi masonskimi Klubami Rotary.
Agnieszka2019.11.15 14:37
Jestem zaskoczona interpretacja pana Czarneckiego, bo nie sadzę, żeby był tak mało inteligentny i mało spostrzegawczy, żeby nie widzieć, że ten wybór to ciąg dalszy działań wspierających lewackie ideologie, co obecny układ rządzący od lat uprawia a szczególnie widocznie przez ostatnie 4, gdy miał wszelkie narzędzia do udowodnienia swych dobrych intencji w sprawie budowania polityki prorodzinnej czy ogólnie budowania państwa na wartościach chrześcijańskich. Wybór tej pani na przewodniczącą to dalszy ciąg konsekwentnie prowadzonych działań na rzecz zrobienia w balona katolickiego elektoratu po ich wcześniejszym wykorzystaniu. w czasie wyborów. Nic oprócz pustych haseł wyborczych, by go zyskać (a raczej zneutralizować wpuszczaniem w kanał poparcia dla PiSu, żeby nie stworzył prawdziwie prawicowej partii), nie jest robione tak by te hasła "prorodzinne" wprowadzać w czyn. Nie jest pan Czarnecki tak ograniczony intelektualnie, by tego nie dostrzegać od lat, gdy ma dostęp do tego od strony "kulis", gdy już nawet blondynki na widowni to widzą. Dlatego zaskoczona jestem, że nas ma za takich idiotów, co tego nie dostrzegą i przyjmą jego interpretację po tylu latach i tylu cynicznych działaniach władzy i zarządu partii, co nam po każdych wyborach pluje w twarz drwiąc, że znów nas nabrała na swoje chrześcijaństwo, prawicowość/konserwatyzm i patriotyzm.
MirekT2019.11.15 15:45
Agnieszka czym Ty jesteś zaskoczona? Ta gnida zmieniła już wszystkie, możliwe partie. Ustawił rodzinkę w Spółkach Skarbu Państwa, a synusia w PKO SA na ciepłej posadzie, co z tego, ze chłopak nie ma kwalifikacji, nazywa się Czarnecki!!! Ta ciota to by nawet Rabiejowi obciągnęła,Jak by mu obiecał następną kadencję w PE.
Reytan2019.11.15 19:12
Rzeczywiscie,,Agnieszka ne jest blondynka,jest prowokatorem komunistycznym,i klamca. Nawet stac ja na perfumy ,zeby oslabic przenikliwy smrod onuc.
ciekawy2019.11.15 14:19
Zaczynamy zajmować się nic nie znaczącymi bzdurami, podczas gdy rząd nie ma zamiaru załatwić podstawowych problemów. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że na będącej zlepkiem feudalnych księstewek PSL Warmii i Mazurach wszystkie rządowe instytucje opanowane są przez PSL. W państwie rządzonym przez PiS . To jest po prostu zgroza. Na kogo my głosujemy? Na nieudaczników, którzy nie potrafią wyegzekwować podstawowych spraw.
Reytan2019.11.15 19:08
Jakie instytucja rzadowe masz na mysli,to niemozliwe. Czy ty wiesz w ogole,co to jest instytucja rzadowa,i czym sie rozni od instytucji samorzadowej. ?
MirekT2019.11.15 14:06
Rysio zawsze zdziwiony, a tyle już partii zmienił i przefarbowań dokonał Szkoda, że się tak nie dziwił jak cała rodzinę do Spółek Skarbu Państwa powsadzał, a kochanego synusia do POK. SA na ciepłą posadkę, co z tego że chłopak nie ma kwalifikacji, ale nazywa się CZARNECKI !!!
Wojciech2019.11.15 13:14
Oddanie komisji ds. rodziny w ręce lewicy to zdrada.
Mirek T2019.11.15 13:23
Kiedyś zastanawiałem się nad tym, czy debile potrafią myśleć. Dzisiaj, w oparciu o twój „komentarz” Wojtku wiem napewno, że debile potrafią jedynie pisać !
.....2019.11.15 13:40
zrobiłes porzadek ze swoja stara która sie puszcza
MirekT2019.11.15 13:49
Ty ku-rwo znowu się po de mnie podszywasz!!! I jeszcze ludzi obrażasz, udając mnie TCHÓRZU!!!
JONASIK2019.11.15 13:12
PiS w polityce społecznej jest lewicowy na maxa. Pani z Lewicy pasuje jak ulał. Co można jeszcze powiedzieć? Hmmm, no chyba tylko to: PRECZ Z KOMUUUUNĄ!!!!
B522019.11.15 14:20
janosik kojarzy mi się z górami a górale tylko głosują na PISiorów czyli ty to jakiś inny janosik raczej bagienny
Reytan2019.11.15 19:03
Pseudo-Janosik smierdzi komuna,to oczywiste. Prawdziwi gorale takim rozplataja czerepy rubaszne,taka tradycja ludowa,zeby zabijac mordercow.
XYZ2019.11.15 13:10
Najgorsze dla PIS jest to że wygrał wybory.Teraz ma problemy dużo większe niż cztery lata temu,ale naobiecywał i tyle krzyczał o wiarygodności że wycofać się nie ma jak,a pieniędzy brak.
B522019.11.15 14:14
kasa się znajdzie wystarczy opodatkować czerwoną szarańczę
XYZ2019.11.15 15:27
zapłacą wszyscy
Max Fiend2019.11.15 16:57
Czyli kogo? Wyborców PiS? Przecież to nędzarze, którzy nie przynoszą dochodów podatkowych i żerują na innych.
Dam2019.11.15 18:28
PIS miałby sam siebie opodatkować?
Elektor2019.11.15 16:57
Zgadzam się z Twoją opinią. Tyle naobiecywali, że będą zmuszeni wycisnąć nas jak cytryny! Co bystrzejsi z ich elektoratu się do nich zniechęcą, wierny pozostanie tylko sam rdzeń ciemnego ludu smoleńskiego no i działacze partyjni przy żłobach wraz z rodzinami.
Reytan2019.11.15 18:59
Ciekawe,ze czasami niesposob odroznic komuchow od Kurwiniatow,pogardzaja bowiem niezamoznych Polakow,ktorzy tworza przeciez NAROD.