"To nie jest tylko tak, że zagrożeń w dzisiejszym świecie nie brakuje, one niestety wzrastają, zwłaszcza ze Wschodu" - powiedział dziś minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Minister był gościem na antenie TVP Info w programie "Gość Wiadomości". Jak mówił, "To nie jest tylko tak, że zagrożeń w dzisiejszym świecie nie brakuje, one niestety wzrastają, zwłaszcza ze Wschodu. W związku z tymi zagrożeniami, mamy świadomość konieczności rozbudowy armii Polski. Nie przypadkiem poświęcamy ponad 2 proc. PKB na rozbudowę armii, jako jedno z pięciu państw NATO".

Według ministra obrony narodowej nie ma też pomiędzy nim a prezydentem konfliktu. "Moje wnioski generalskie dotyczyły działań bieżących, a nie nowej struktury dowodzenia" - twierdził minister.

"Armia Polski to trzecia, czwarta armia Europy. Nie tylko jeśli chodzi o wielkość, ale jeśli chodzi o sprawność i skuteczność. Najlepszym miernikiem tego jest, jak szybko udało na się zorganizować wielonarodowe dowództwo dywizyjne" - stwierdził minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz odniósł się także do samej Bitwy Warszawskiej i pamięci o niej. Podkreślił rolę Wojska Polskiego w odzyskaniu niepodległości. "Bez silnego Wojska Polskiego nie ma niepodległości" - mówił szef MON.

krp/TVP Info, Fronda.pl