Macierewicz: Stan osobowy polskiej armii zwiększamy o połowę! - zdjęcie
04.06.16, 07:20

Macierewicz: Stan osobowy polskiej armii zwiększamy o połowę!

- Liczebność Wojska Polskiego ma w przyszłym roku wzrosnąć do 150 tysięcy żołnierzy – zapowiedział min. Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony uczestniczył w przysiędze wojskowej elewów służby przygotowawczej w Braniewie.

– Tu widać, jak bije serce polskiej armii i Polski. Ta przysięga ma olbrzymie znaczenie dla mnie. Pokazuje odradzające się Wojsko Polskie. Pokazuje, że bardzo wielu Polaków chce służyć swojej Ojczyźnie. Podjęliśmy decyzję o zwiększeniu liczebności polskiej armii. Liczymy, że w przyszłym roku osiągnie ona ok. 150 tysięcy żołnierzy – mówił Antoni Macierewicz. Obecnie Wojsko Polskie liczy 100 tys. żołnierzy.

 

Na potrzeby korpusu szeregowych NSR w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej od 4 maja szkoli się prawie 100 ochotników. Rozpoczęli służbę od szkolenia podstawowego i codziennie poznają tajniki służby wojskowej. Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej. 

Szef MON nawiązał też do zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie. – Szczyt ma na stałe uformować w Polsce obecność rotacyjną. Niepodległość Polski zależy od własnej armii, ale dobrze mieć sojuszników – powiedział.

IAR