Macierewicz o decyzji SN: Wynagradza się morderców - zdjęcie
23.09.20, 14:15Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Macierewicz o decyzji SN: Wynagradza się morderców

31

Marszałek senior Antoni Macierewicz skomentował dziś uchwałę Izby Pracy Sądu Najwyższego dot. emerytur funkcjonariuszy PRL-u. Podkreślił, że decyzja SN jest skandaliczna, bo Polska odzyskała niepodległość po to, aby nagradzać tych, którzy o tę niepodległość walczyli, a nie tych, którzy ją niszczyli.

Tydzień temu Izba Pracy Sądu Najwyższego podjęła uchwałę, wedle której przy sprawach dot. obniżenia emerytur funkcjonariuszom służb PRL-u powinno dokonywać się indywidualnej oceny czynów poszczególnych funkcjonariuszy. Nie może natomiast, zdaniem SN, decydować sama służba w aparacie systemu totalitarnego.

- „Kryterium służby na rzecz totalitarnego powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka” – głosi orzeczenie SN.

Do sprawy w czasie konferencji założycieli Komitetu Obrony Robotników odniósł się dziś były szef MON Antoni Macierewicz:

- „Jest rzeczą niedopuszczalną, by przywracać tym ludziom przywileje emerytalne, nadane im przez komunistów. Ci ludzie za to, że mordowali, dręczyli i katowali, przesłuchiwali, rewidowali i represjonowali cały naród, byli przez sowieckich mocodawców szczególnie wynagradzani, nie tylko w pensjach, ale także w specjalnych przywilejach, w tym ponadmiarowych, niezwykle dochodowych emeryturach” – podkreślił.

Przywrócenie tych emerytur przez Sąd Najwyższy Antoni Macierewicz określa jako skandal:

- „Na to, mam nadzieję, polskie państwo nigdy nie wyrazi zgody” – zaznaczył.

Marszałek zauważył, że właśnie po to Polska odzyskała niepodległość, aby nagradzać ludzi za nią walczących i pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy niepodległość niszczyli.

kak/PAP

Komentarze (31):

emeryt2021.01.29 11:27
Zasługa Dudy. Dzięki wetu z lipca 2017 roku została całkowicie zablokowana reforma sądownictwa. Do tej daty moja sprawa w sądzie powiatowym wolno, ale toczyła się. Od ww. daty nie było żadnego posiedzienia w mojej sprawie, a to już XIII rok! Myślę, że kiedyś Trybunał w Sztrasburgu przyzna mi dużą nagrodę za opieszałość sędziów działających w Polsce (bo to nie Polacy).
Foster2020.09.23 15:02
Czy wszyscy, którzy służyli w jednostkach, zaliczonych do podlegających ustawie dezubekizacyjnej byli mordercami ?. Panie ministrze Macierewicz - nie godzi się tak chlapać. To tak jakby użył Pan skrótu myślowego, że wszyscy Niemcy byli ludobójcami. Wypowiada się Pan bardzo nieodpowiedzialnie. Na miejscu dotkniętych ustawą dezubekizacyjną złożyłbym na Pana pozew do Sądu.
Czy wszyscy w Czeka, NKWD,2020.09.23 15:19
SS, Gestapo, UB, SB mordowali np. księży?
Alojzy Cedzidło2020.09.23 16:20
Nie wszyscy, panie " Foster ", nie wszyscy , ale WSZYSCY wiedzieli komu służą . DOBROWOLNIE . A służenie przestępcy nie jest honorowe .Służąc przestępcy dobrowolnie jest się też przestępcą . Takie to trudne do pojęcia . ?
Foster2020.09.23 16:43
Ja ich nie bronię, ale nie można mówić że ci, którym zarano emerytury byli mordercami, bo to jest kłamstwo i zniesławienie zagrożone karą art.212 kk.
Alojzy Cedzidło2020.09.23 17:37
No dobra . Jak ktoś pomaga mordować nie jest mordercą . Tylko niewinnym aniołem .Dobra , I tak naszego zdania nikt pod uwagę nie bierze.
Foster2020.09.23 18:24
Czu on jest mordercą ? (znalazlem na iinej stronie). "Macierewicz! (Mała litera zmierzona). Jeśli ktoś kogoś zamordował to jest na to art 148 kk a nie jakieś bezrozumne pajacowanie przy emeryturach. Znam gościa który był 6 lat w SB w tym 5,5roku kończył kolejne kursy i studiował na ASW. Po weryfikacji przez 25 lat pracował w policji zajmując się przestępczością zorganizowaną z doskonałymi rezultatami. Nie ma najmniejszych wątpliwości że zrobił dla Naszej Ojczyzny nieporównanie więcej od ciebie żałosny mały człowieku. Zatem skorzystaj wreszcie z prawa do milczenia i nie zatruwaj przestrzeni publicznej swymi urojeniamizwiń"
Alojzy Cedzidło2020.09.23 20:05
Był bym głupolem gdybym się z Panem nie zgadzał Tak , różnie bywało . Byli i tacy " pomocnicy" Tylko jest jeden problem . Teraz to musztarda po obiedzie , Jesteśmy jedynym krajem z byłego " obozu " czerwonego , który w czasie kiedy to było możliwe nie dokonał rozliczenia . Lustracja dokonana w odpowiednim czasie, przed zniszczeniem dokumentów , zapobiegła by dzisiejszej sytuacji . To tyle" radosny , duży człowieku " A ten mały i żałosny napisze . Odkryłeś się szpetnie panie " Foster " .Ale cóż , za mały jestem aby Panu emeryturę esbecką przywrócić. Współczuję . Taki jestem .
Cool2020.09.24 7:55
Klasyka lewackiej manipulacji! ... napisz jeszcze, że Polacy mordowali Żydów, Żołnierze niezłomni to zbrodnizarze a księża to pedofile i bedzie komplet!
borowy2020.09.24 8:27
a coś z powyższych jest nieprawdą?
Japa2020.09.24 9:21
Jasne . Wszystko święta prawda ,panie " borowy ", wszystko to co napisał " Cool" .Nawet wszystkiego nie napisał A polskie obozy koncentracyjne .? Myśmy tam mordowali żydów , których bez pomocy Hitlera , Francuzi nam transporty przesyłali .Ej borowy , borowy , wyjdz Ty z tego boru .
borowy2020.09.24 9:52
skoro uogólniamy to uogólniamy. W każdym kłamstwie jest ziarno prawdy. Nie wszyscy służący w MO to zbrodniarze poprzedniego systemu. Tak samo jak nie wszyscy żołnierze tzw. "wyklęci" to aniołki walczące honorowo tylko w imię wolnej Polski. Tak samo jak nie wszyscy Polacy mordowali Żydów ale takie przypadki niestety się zdarzały (czy to z chęci zysku czy przyczyn narodowościowych). Także pisanie o lewackich klasykach i proste uogólnianie (czy jest komentowana ustawa) jest po prostu bezsensowne. Dlaczego funkcjonariuszowi wywiadu PRL, który po transformacji ustrojowej pracował długo i chwalebnie na rzecz RP (vide: np. żołnierze GROMu czy żołnierze, którzy wyratowali amerykanów z Iraku tuz przez I wojną w Zatoce) odbierane są emerytury bo kiedyś tam służyli w strukturach PRL, a tak łatwo wybaczacie Piotrowiczom, Kryżym, Jasińskim itp. którzy pomimo "chwalebnej" służby w PRL nadal są przy korycie i maja frukty?
Japa2020.09.24 10:21
Za to wyjście z boru przepraszam Ale to nie zmienia faktu ,ż w Twoich uwagach nie jesteś bezstronny . Skoro w szeregach obniżonych emerytur są i niewinni , to dlaczego nie ma być wśród nich tych Piotrowiczów ? I sprawa podstawowa przy tej domniemanej niewinności . LUSTRACJA . Lustracja do której w odpowiednim czasie nie dopuszczono , Gdyby to odemnie zależało polecił bym Wałęsie i Mazowieckiemu płacić nieslusznie ukaranym.
borowy2020.09.24 10:37
Prawda jest taka, że najgorsze menty nawet do tej poprzedniej lustracji nie podchodziły bo by jej i tak nie przeszły (nawet tamtej) i później dorabiali się często na różnej maści machlojkach i budowali "biznesy" na dawnych kontaktach. A ci co zostali (nie wszyscy oczywiście) mogli i część na pewno swoje "winy" odpracowało podczas służby dla RP. Ale co nie zmienia faktu, że zawsze jakaś gnidka się prześlizgnie. Tym niemniej, w mojej opinii, ta ustawa jest po prostu zła i naraża Skarb Państwa na dodatkowe wydatki związane z ew. odszkodowaniami za niesłuszne odebranie emerytur+odsetki, koszty sądowe, itp. Niestety wrzucanie wszystkich do jednego worka i traktowanie ludzi od linijki jest po prostu nie fair i niczemu dobremu nie służy. Prawda, lustrację trzeba było zrobić porządnie wtedy. Teraz już trochę późno ale zawsze można było przygotować taką ustawę, która pozwalałaby ocenić każdą osobę indywidualnie i ew. zdecydować o odebraniu emerytury lub renty.
Japa2020.09.24 20:29
Panie " borowy " . Dzieki za kulturalną polemikę , mimo odrobiny różnicy zdań . Nasze zdanie i tak nie ma wpływu na sprawę . Życzę spokojnej nocy.
Po 11 ...2020.09.23 14:48
To jest ten Macierewicz od raportu? Szukałem. Nie mogę znaleźć. Ktoś ma linka do ostatecznej wersji?
oto on:2020.09.23 14:51
https://www.amazon.com/Super-Massager-Hollow-Double-Function/dp/B08D3KM5WC/ref=sr_1_4?crid=6GVZWU5YPO2D&dchild=1&keywords=didos+for+sex+men+real&qid=1600872622&sprefix=dildos%2Caps%2C166&sr=8-4
Figo Fago2020.09.23 17:42
Niech Pan , panie " P 11 " nie udaje ,że Pan nie zauważył ,że to o Was ten od Raportu mówi,
Felek2020.09.23 19:42
Panie Figo Fagot. Ten kłamca i manipulator nie ma żadnej wiarygodności więc jego słowa nie mają już znaczenia.
Figo Fago2020.09.23 20:18
Oczywiście ma Pan rację Nie mają znaczenia . Ale oni tego bez powodu nie robią Może to żle , ale mnie to bawi . Bawi mnie ta ich wiara w swą genialność a naszą głupotę . Dlatego przegrywają ,Pozdrawiam , życzę spokojnej mocy.
ala2021.01.29 12:18
Putin nie oddając wraku i skrzynek, który jest własnością Polski i Polaków sam przyznał się do udziału w zamachu bardzo utrudniając śledztwo polskiej stronie. Pozostaje tylko ustalenie kto i kiedy zainstalował ładunki i jaki był udział w tym zaplanowanym w detalach zamachu z polskiej strony. Poza tym praw fizyki się nie oszuka, żaden samolot nigdy nie rozbije się na tysiące kawałków rozrzuconych na bardzo dużej powierzchni schodząc do lądowania po linii stycznej do powierzchni ziemi, która w dodatku była zabagniona. Każdemu, kto nie wierzy w zamach, gratuluję kompletnej niewiedzy podstawowych praw fizyki z zakresu szkoły podstawowej i braku logicznego myślenia. Poza tym wokół tej sprawy zgromadziło się zbyt wiele dziwnych zbiegów okoliczności, kłamstw, matactw i manipulacji, aby wierzyć, że to był zwykły wypadek czy katastrofa. Była to dokładnie przygotowana akcja wielu ludzi po obu stronach, tak po stronie polskiej jak i rosyjskiej.
Parchu OBOJETNY,2020.09.23 14:43
kim ty jesteś z nazwiska nie jest dla mnie tajemnicą, tajemnicą jest twoja wściekła nienawiść do katolicyzmu (czyt. Polaków). Jesteś starrym hooyem, bo masz 80 lat i zamiast pogodzić się ze światem, jesteś skoorvysynem. Takich jak ty jest kilku, że wymienię: Hartman, Urban, Gross, Grabowski. Jak to się stało Jasiu, że 1968 r. nie wyjechałeś za granicę robić karierę, jak NKWD-sta Bauman? Bo robiłeś karierę w PRL-u, byłeś ich, tj. czerwona koorvą. Mogę sobie tylko wyobrazić twoje "rozmowy" z towarzyszami z "loży" jak gojów w pobliżu nie ma. Pewnie dlatego to wszystko, Jasiu, że nie ma czerwonego Polinu.
Japa2020.09.23 17:49
A do kogoż to te rekolekcje patriotyczne ? . Bo tu na Frondzie występuje kilku takich do których bym zaadresował te wpis.
Darek2020.09.23 14:32
Morderców nagradza Kaczyński. Morderca rotmistrza Pileckiego (i innych patriotów) - Kryże - dostał w nagrodę za sprawne mordowanie Polaków od Kaczyńskiego fuchę dla synka (również zbrodniarza komunistycznego), w postaci teki ministra. Syn sekretarza PZPR Ziobro też został ministrem, nie wspominając o prokuratorze stanu wojennego mianowanym przez Dudę sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Kiedy przypomnimy sobie, że Kaczyński jest doktorem marksizmu-leninizmu te fakty przestają dziwić a zaczynają nabierać sensu. PiS to PZPR-bis, czyli P(ZPR b)iS.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.23 14:45
Komunisci nienxwidzx,jxk widxc,Kxczorx i Ziobre.
Japa2020.09.23 17:55
Takie oskarżenia nie wysyła się do Frondy . Gdybym miał taka wiedzę , ale jej nie mam , to takie informacje ,poparte faktami posłał bym do pana Ziobra . On ostatnio nie kocha Kaczyńskiego , to by go to ucieszyło
Darek2020.09.24 10:13
Przepraszam, a skąd pomysł że pan Ziobro, nie znał swojego ojca i nie wiedział kto był jego zastępcą w rządzie Jarosława Kaczyńskiego? Uważasz że Ziobro kompletnie utracił kontakt z rzeczywistością? Ziobro i Kaczyński to jedna szajka - Ziobro - miernota, ledwo skończył studia, dzięki układom tatusia - sekretarza PZPR, to mu marksista Kaczyński i morderca Kryże imponują - oni są z tej samej bajki - bajki o czerwonym komuchu.
Japa2020.09.24 20:37
Ło matko ! Z kim ten Kaczyński złoił tyłek totalnym . ?
Po 11 ...2020.09.23 14:29
Panie Antonii, morderców to się ściga i stawia przed sądem, a nie obniża emeryturę. Obniżenie emerytury mordercom to zdrada. Jest pan zdrajcą.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.23 14:46
Komunisci nxdxl kochxjx sowiecixrzy.
Japa2020.09.23 18:02
Ma Pan ,panie " Po11 " braki w wiedzy z zakresu historii współczesnej . Polecam życiorys Wałęsy , oglądnięcie filmu " Nocna zmiana , i historię " grubej krechy" A z tej najbardziej współczesnej polecam ostatnie wyroki naszej kast nadzwyczajnej .