Macierewicz komentuje sprawę Biejat. ,,Nieporozumienie'' - zdjęcie
17.11.19, 18:25

Macierewicz komentuje sprawę Biejat. ,,Nieporozumienie''

50

Marszałek senior Sejmu, poseł Antoni Macierewicz, skomentował w rozmowie z "Radiem Maryja" fakt przekazania przewodnictwa sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej poseł Magdalenie Biejat z neomarksistowskiej partii Razem; jeszcze w październiku Biejat opowiadała się legalnościa zabijania dzieci nienarodzonych do 12. tygodnia ich życia.

 

"To jest jedna z najważniejszych komisji z punktu widzenia naszego programu (…). Znalazło to [tematyka rodziny-red.] także miejsce w moim przemówieniu, dlatego myślę, że jest to po prostu nieporozumienie, które zostanie szybko wyjaśnione. Trudno jest mi sobie wyobrazić, albo też czegoś nie wiem – co także jest bardzo prawdopodobne – i ta pani w istocie ma zupełnie inne poglądy i będzie realizowała zupełnie inną politykę. Kilka takich spektakularnych wypadków było już w ciągu ostatnich czterech lat, wśród np. wybitnych, wybitnych prawicowych publicystów znalazła się pani, która była kandydatką SLD na prezydenta. Pamiętajmy, że drogi Pana Boga są proste, ale dla nas czasami niezrozumiałe" - powiedział Macierewicz.


"Nie znam pani przewodniczącej, więc nie chciałbym się za nią w żadnym wypadku wypowiadać, nie znam też intencji tych, którzy głosowali w ten sposób, nie jestem członkiem tej komisji, dowiedziałem się o tym z mediów. W sposób oczywisty trudno jest sobie wyobrazić, gdyby ta pani miała reprezentować te poglądy, które wcześniej głosiła, żeby komisja mogła pod takim przewodnictwem realizować politykę, która jest zgodna z programem Prawa i Sprawiedliwości. Dla nas wszystkich jest to pewnego rodzaju zaskoczenie, ale jestem w tych sprawach optymistą" - dodał.


Polityk mówił też o kwestiach demograficznych.


"Podkreślałem też [w orędziu-red.] na równi z bezpieczeństwem militarnym kwestie bezpieczeństwa demograficznego, ponieważ jest to aspekt mniej dostrzegany na co dzień. Często, także wśród polityków, nie ma świadomości, jak gigantycznym zagrożeniem dla istnienia narodu [...] jest katastrofa demograficzna. My ją trochę powstrzymaliśmy dzięki „500 plus”, ale to jest tylko jeden czynnik. Rzeczywiste przywrócenie dynamiki demograficznej wymaga całościowych działań: od szkoły, przez media, przekaz kulturowy, po politykę społeczną i gospodarczą" - wskazał.


Macierewicz zaznaczył też, że trzeba "jak najszybciej" załatwić sprawę

Komentarze (50):

dyt2019.11.18 15:29
https://www.youtube.com/watch?v=n_fZSmpe838
dyt2019.11.18 15:26
Pis wie ze rzadzi ostatnia kadencje bo tak planuje masoneria.Teraz ludzie zobacza ze to jest anty polsaka partia ale prawo tak zostanie zmienione ze polacy beda jak w wiezieniu.Niedawno Macierewicz przeszedl na katolicyzm i z reszta udaje poboznego ale kto raz wszedl w kregi masonskie ten moze wyjsc z niej tylko nogami do przodu.Cieszcie sie bo to ostatni okres gdy zyje sie wam lepiej niz wczesniej ale to sie juz konczy i zacznie sie ucisk .
622019.11.17 23:17
nie interesuje mnie twoje zdanie klamco smolenski
MirekT2019.11.17 22:24
Piotrze Nowak, już Ci raz pisałem, zapisz się w końcu do tego pis i działaj. Oni potrzebują takich naiwniaków co łykają ich kłamstwa jak sedes gówno !!! Byłeś im potrzebny jako jeden z głupków, co na nich zagłosuje. Dla nich jesteś ZEREM !!! Jest po wyborach, są przy korycie, stołki są, kasa, diety, limuzyny są, no to wal się kochany wyborco !!! Kto został szefem Komisji Rodziny I Polityki Społecznej, tego oczekiwałeś? Po ludzku mi Ciebie żal prowincjonalny aktywisto !!!
Japa2019.11.19 12:40
A nie uważa Pan , panie MirkuT,, że pisiory doszli ponownie do koryta dzięki takim ,,popierającym " jak Pan.
Maria Blaszczyk2019.11.17 22:13
Oj, panie były ministrze.... Choć nieporozumienia to pańska specjalność, że wspomnę nieporozumienia dotyczące "nagłej mgły", "wycieku paliwa", "ładunków w skrzydle", "wybuchu w salonce", "bomby termobarycznej" oraz szopki wysadzonej w polu, a także, na przykład, pana Misiewicza, oskarżeń wobec pana Piotra Niemczyka czy twierdzenia, że pan Berczyński nie miał dostępu do tajnej dokumentacji dotyczącej Caracali, to wciąż pan zaskakuje... Po pierwsze - wydaje się, że pan minister nawet nie wie, jak się liczy tygodnie ciąży. Trudno uznać go za ofiarę braku edukacji seksualnej, przecież, o ile opinii publicznej wiadomo, ma córkę. Pomijając już, że nazywa zarodki dziećmi, co jest dość absurdalne, to nie rozumie, że w projekcie lewicy dotyczącym aborcji nie ma żadnej opcji dotyczącej "zabijania dzieci nienarodzonych do 12. tygodnia ich życia". Jest tam prawo do aborcji na żądanie do 12. TYGODNIA CIĄŻY, co bynajmniej nie jest tym samym, 18. tygodnia w przypadku czynu zabronionego, 24. tygodnia w sytuacji przesłanek embriopatologicznych itd. W żadnym z tych wariantów nie ma mowy o górnej granicy 12. tygodnia życia płodu. Serio. Na szczęście pan były minister jest dorosły, więc nawet jak PiS przeprowadzi karalność edukacji seksualnej, to jego nie będzie to dotyczyć. Więc może jeszcze jest nadzieja, że dowie się, jak się liczy tygodnie ciąży i dlaczego się to nie pokrywa z "początkiem ciąży"... Inne nieporozumienie to słowa "My ją [katastrofę demograficzną] trochę powstrzymaliśmy dzięki „500 plus”". No nie. Nic nie powstrzymaliście. GUS podał na razie statystyki za pierwsze osiem miesięcy 2019 roku, które, ekstrapolując na cały rok, dają następujące prognozy: liczba urodzeń wyniesie 370,7 tys., a liczba zgonów – 406,8 tys. Program ten nie zwiększył liczby pierwszych dzieci (wręcz przeciwnie – wciąż ona spada), nie obniżył wieku rodzenia pierwszego dziecka (wręcz przeciwnie – nadal rośnie), zwiększył nieco liczbę odroczonych decyzji o drugim i trzecim dziecku przez kobiety 30-letnie, a ten efekt się wyczerpał. Dodatkowo ograniczyliście programy dofinansowanego in vitro, co się przekłada na kolejne dwadzieścia tysięcy urodzeń rocznie mniej... Pan były minister chyba na imię powinien mieć "Nieporozumienie"...
MirekT2019.11.17 22:30
Maria przez Ciebie tak się uśmiałem, że nawet mój Labrador, dziwnie się na mnie patrzy. Dziękuję i tak trzymaj.
Zosia2019.11.17 21:38
Polska jest rajem dla uchodźców ! Tusk uchodzi za Polaka, Stuhr uchodzi za elytę, Wałęsa uchodzi za bohatera, Środa uchodzi za profesora, Jachira uchodzi za posełkę, a Balcerowicz uchodzi za ekonomistę. Ku-rwa z takimi uchodźcami !!! Szkoda że PIS nie rządził wcześniej, bo nie mielibyśmy takich problemów z uchodźcami !
MirekT2019.11.17 22:48
Zosia zmień baterie w wibratorze, bo Ci doznania spadną.
MM2019.11.18 12:15
Teraz właśnie mamy coraz więcej uchodźców..
Japa2019.11.19 12:34
A przybyło , przybyło . Tych z pod czerwonego sztandaru , wyprowadzonego w 89 r. Wrócili dzięki tym ,,zasiedziałym" od 2007 r.
vivi2019.11.17 21:35
Tak, to nie jest najlepszy i kompletny rząd PIS-u. Do końca listopada ma dołączyć minister sportu i nowe ministerstwo pod nazwą „ Ministerstwo deratyzacji komunistów, a ministrem zostanie Antoni Macierewicz !!!
Adv2019.11.18 12:17
Dosięgną Piotrowicza i Kiszczaka?
Piotr Nowak2019.11.17 21:29
WYKAZ PRZYCZYNY ZAMACHU wg Millera i Laska: 1. Pancerna brzoza, 2. Gen. Błasik w kokpicie.
Agnieszka2019.11.17 21:29
Obawiam się, że pan Bóg z tym wyborem nie miał nic wspólnego - raczej pierwsze szeregi diabelskie. Znamy dwie osoby z PiS, które nie zagłosowały na tą panią (Dominika Chorosińska i Elżbieta Duda) i czas dobrze zapamiętać resztę posłów PiS, którzy to zrobili: Borowiak Joanna  - Pi(S)łat  Czerwińska Anita  - Pi(S)łat Dąbrowska-Banaszek Anna  - Pi(S)łat Dobrzyński Leszek  - Pi(S)łat Kozanecka Ewa - Pi(S)łat Matusiak Grzegorz  - Pi(S)łat Nowicka Danuta  - Pi(S)łat Rusecka Urszula  - Pi(S)łat   Sójka Katarzyna  - Pi(S)łat Strzałka Beata  - Pi(S)łat Śniadek Janusz  - Pi(S)łat Wargocka Teresa  - Pi(S)łat Warwas Robert  - Pi(S)łat Wesoły Marek  - Pi(S)łat Wojciechowski Grzegorz  - Pi(S)łat Dziwie się, że pan Macierewicz jeszcze się trzyma z tym towarzystwem i spodziewa się po nich czegokolwiek chrześcijańskiego i przyzwoitego. Cuda się zdarzają, ale nie wbrew woli człowieka, bo Bóg nikogo do bycia z Nim nie przymusza.
622019.11.17 23:48
pis zdradzil , dotychczas jak nie bylo konserwatywnych katolikow prawicy , to pieprzyli ze oni sa za zyciem , teraz okazalo ze sa przeciw zyciu ,i wspieraja odpad . Wczesniej lokalnie nawzajem wspierali . moze lepiiej ze teraz otwieraja galy , dam ci namiar na strone zobacz wypowiedzi pos mirosław , dakowski . dzieki za te nazwiska
Agnieszka2019.11.18 15:20
Ja też dziękuję
KKK2019.11.17 21:27
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Reytan2019.11.17 21:14
Komunisci popieraja Konfederacje.
Polak2019.11.17 22:15
Proszę uzasadnić
Monika K.2019.11.17 20:11
JONASIKU, vel KELLERZE! Dlaczego nie używasz swojego nazwiska Lechu Kellerze,? Dlaczego robisz z siebie głupka, bo nie z nas ? Jakim trzeba być nierozwinietym, żeby zawsze wcinać się i pisać ZAWSZE GŁUPOTY I TO NIE NA TEMAT !? To jest podany przecież inny artykuł, o posłance Biejat ! Zamilcz, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia! Czy umiesz pojąć, że nam twoje, te same kopiowane wpisy, czkawką sie odbijają? Nie czytamy już ich ! Przecież powtarzasz je non-stop już pewnie ze 100 razy przez te wiele miesięcy! Na wymioty zbiera ! Chłopie, opanuj się ! Masz z tego odwrotny skutek! Więc po co ci to !? A może repertuar ci się wyczerpał i nie masz co pisać?
pollack2019.11.17 22:32
Spłuczka naprawiona?
AAAtomek2019.11.17 19:53
Całe szczęście, że jak kobieta-Polska będzie w potrzebie, to będzie mogła skorzystać z aborcji u wszystkich sąsiadów Polski.
Lennon2019.11.17 19:42
>>Marszałek senior Maciarewicz - jak już, to były marszałek senior. Był przecież kiedyś niemowlakiem. Mówimy - niemowlak Maciarewicz? Zapewne w majty wiele razy nawalił. Gówniak? Aktualnie jest posłem - poseł Maciarewicz.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.17 19:26
Nieporozumieniem to jesteś ty, Macierewicz!
Piotr Nowak2019.11.17 21:33
Sens w tym, aby PO-je-by, tacy jak ty, douczały się od ludzi, i kto wie, może za następne 45 lat wyrośnie z ciebie całkiem przyzwoity człowiek. To zależy zresztą od tego jak szybko się będziesz uczył.
z2019.11.17 22:03
najpierw musi tym imbecylom przejść stupor poznawczy, bo oni widzą/słyszą ale ni w ząb jakie wnioski z tego wyciągnąć, oczywiście do momentu gdy jakis Hołdys, POchanke czy inna MOnika wytłumaczy
KKK2019.11.17 18:54
WYKAZ PRZYCZYNY ZAMACHU (oczywiście przy ogłaszaniu poniżej wymienionych ustaleń zawsze to była ta jedyna ostateczna i najprawdziwsza przyczyna zamachu...) 1. sztuczna mgła, 2. elektromagnes, 3. fałszywe radiolatarnie, 4. fałszywe APM-y, 5. meaconing, 6. bomba paliwowa, 7. zestrzelenie rakietą, 8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch, 9. dobijanie rannych, 10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak, 11. sztuczny hel, 12. strącenie bronią EMP, 13. "dwa wstrząsy", 14. pancerna brzoza, 15. maskirowka, 16. wybuchowa farba, 17. bomba termobaryczna, 18. wybuchy wielopunktowe....." 19. nie było półbeczki, 20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba, 21. zdalna blokada lotek, 22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach" 23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach", 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl, 26. nitrogliceryna 27. wybuch w salonce, 28. dwa wybuchy, 29. trzy wybuchy, 30. pękające parówki w mikrofali oraz miażdżona puszka po piwie "Lech" świadczą że był wybuch, 31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było" 32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem 33. bombę podłożono w Samarze umieszczając ją w skrzydle 34.trotyl odkryty przez anglików na całym kadłubie samolotu (przebadano kilkadziesiąt próbek z różnych miejsc samolotu) 35. wybuchowe drzwi 36. c.d.n...
Valentynka skorno weneryczna, leczę syfilisa2019.11.17 20:53
Kullsonie wy tak naprawdę.
z2019.11.17 21:58
to materiały Kupy Wojewodzkiej, bo widziałem to samo kilka lat temu na portalu rynszTOKfm i ktoś się na tego 60 letniego dziecka wtedy powoływał!? choć większość się nawet zgadza. Parówek w eksperymentach naukowych używać nie można, a precle można? Francuz Jean-Pierre Sauvage, Fraser Stoddart ze Szkocji i Ben Feringa z Holandii zostali laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Podczas wyjaśniania ich zasług członek Komitetu Noblowskiego użyła precli - tak jak zrobili to wczoraj jej koledzy tłumaczący przełomowość zasług noblistów z fizyki...
JONASIK2019.11.17 18:50
Nieporozumieniem to osoba, która jest przewodniczącym podkomisji do wyjaśnienia czegoś tam, co się wydarzyło w Smoleńsku. Tylko jak on się nazywał? Maciek Rewicz, coś jakoś tak....
Grzegorz z Domaradza2019.11.17 19:08
Panie szanowny Trolusie polonisto z Bożej łaski Jonasiku. A ten twój wpis to jaki poziom? Jak piszesz zaimki osobowe. Mama nie nauczyla co to szacunek ?
Alojzy Cedzidło2019.11.19 9:33
PROTESTUJĘ ! ! Protestuję przeciwko takiemu zwracaniu uwagi wszystkim ,,Jonasikopodobnym" . A po czym byśmy poznali ,że pracują na Farmie Inowrocław ? No po czym. ?
Bez żadnego trybu2019.11.17 18:41
Dziękuję za to nieporozumienie towarzyszu Macierewicz. Dzięki niemu jest możliwe wprowadzenie przez posłanke Biejat projektów ustaw przywracających godność Polakom żyjącym w związkach partnerskich oraz kobietom. Trzymamy kciuki pani posłanko Biejat!
anonim2019.11.17 18:54
W Sejmie większość ma PiS i żadna ustawa nie przejdzie która jest nie zgodna z Konstytucją . I pani Biejat może sobie wiele chcieć. Teraz w Brukseli nie będą się czepiać PiSu w sprawach rodziny jak to teraz robią za przyczyną Biedronia i reszty lewaków. Bo sprawy rodziny są w gestii lewicy.
Bez żadnego trybu2019.11.17 19:12
A kto chce łamać konstytucję? W trzeciej RP robił to tylko PiS.
Reytan2019.11.17 21:10
Komunisci zawsze,jak widac,z Konfederacja.
622019.11.17 23:33
pis to lewica teraz to wyplynie wszystko , moze bedzie malzenstwo dwoch lewackich malp ,pasuja do siebie sld +pis=pzpr , no i rydzyk moglby zaprosic cimoszewicza czy chrzaszastego
Arek2019.11.17 21:27
Pani poslanka Biejat ,może się tyle co nic, PiS ma większość w tej komisji, a z drugiej strony postkomuchy, powinni mieć zakaz kandydowanie,tak jak członkowie partii narodowo- socjalistycznej w Niemczech.
Grzegorz z Domaradza2019.11.17 18:33
Wczoraj była ta bardzo ciekawa Rozmowa Niedokończona w Radiu Maryja. Gościem był nie kto inny jak marszałek senior Macierewicz. Dzwoniło wielu ludzi oburzonych postępowaniem PIS. Odnosiło się wrażenie że ta audycja to była rozpaczliwa próba obrony PIS przez Macierewicza. Ja skomentuje tak jako pochodzący z Domaradz gdzie PIS uzyskał najlepszy wynik wyborczy w tegorocznych wyborach. Jak PIS nie uderzy się a piersi i nieuchwali w tej kadencji ustawy antyaborcyjnej to to jest ich ostatnia kadencja. Ludzie mogą wybaczyć wszystko : pijaństwo, wizyty w burdelach, pospolite złodziejstwo czy nadmierne korzystanie ze środków publicznych myślę tu o casusie Kuchcińskiego i jego niesławnych lotach a który był u nas jedynką w wyborach ale niewybaczą tylko jednego jak się z nich w żywe oczy robi durnia wybierając zwolenniczkę aborcji na szefa Komisji rodziny. Część ludzi poczuło się po prostu oszukanych tak jak ja i moi sąsiedzi bo podpisywaliśmy się pod obywatelskim projektem ustawy antyaborcyjnej która po 3 ok latach mrożenia trafil do kosza. I tacy ludzie niezaglosują na jakąś Konfederację tylko poprostu takie szaraki jak ja i te babcie słuchające Radia Maryja niepójdą na następne wybory i taki to będzie koniec dobrego jakby nie było projektu nowej sprawiedliwej Polski jaką chce robić PIS. Naprawdę trudno mi zrozumieć skąd we władzach PIS taka niechęć czy nieracjonalna nienawiść do tych biednych dzieciątek których jedyną winą jest to że mogą urodzić się chore. Trzeba pomóc odpowiednimi ustawami i finansami rodzicom tych dzieci by ich wychowali a niedawac im możliwości by ich zabijali. Aborcja to krok z którego już się niecofnie. A dziecko choćby chore to dziecko które dał Bóg i tyle na ten temat.
anonim2019.11.17 18:47
Niech ludzie najpierw przeczytają treść obecnej ustawy dotyczącej życia poczętego i dopiero wtedy zabiorą głos. Bo to że Konfederacja mówi że w Polsce dokonuje się aborcji która jest ustawowo zabroniona. To należy przeprowadzić śledztwo gdzie, kto i oddać sprawę do prokuratury. Jeżeli lekarz stwierdzi,że ciąża zagraża życiu matki i dokona przerwania ciąży a faktycznie jest to nie prawda to bierze to na swoje sumienie.
JONASIK2019.11.17 18:47
Formy zaimkowej ICH używamy wtedy, gdy zastępuje ona rzeczownik rodzaju męskoosobowego (a więc taki, jak chłopcy, mężczyźni, studenci, hydraulicy itp.) Więc np: Trzeba pomóc odpowiednimi ustawami i finansami rodzicom tych dzieci by JE wychowali (nie: ich, nawet gdyby w rzeczywistości byli to sami chłopcy, te dzieci, oczywiście :) Reszta wpisu na podobnym poziomie.
Reytan2019.11.17 21:08
Jestes idiota,PIS realizuje dok;ladnie polityke kompromisu aborcyjnego, ,ktora popiera i zaleca Kosciol Swiety. Czy naprawde jestes glupi,czy tylko udajesz ? Polityke ta popiera ogromna czesc pPolakow,i PIS ryzykowalby rozpadem partii i oddaniem wladzy w rece PO,gdyby cos w tym zmienil. Jak nie interesujesz sie polityka,to nie mow takich glupot. Czy chcesz POWROTU komuchow ?
Anonim2019.11.17 21:45
Prosto i jasno.To prawda.Tak by było.
Agnieszka2019.11.17 22:56
Nie kłam. To wbrew nauce Kościoła i Kościół tego nie popiera. Wyraźnie mówią o tym również najważniejsi hierarchowie, głośno krzyczał Jan Paweł II. Chyba tylko Pieronek popierał kompromis a wiadomo jakiego załganego typu był to katolik. A póki co to nikt z zawiedzionych na PO i resztę nie głosuje, ale przechodzi do Konfederacji. I dobrze - mimo Korwina
Grzegorz z Domaradza2019.11.17 23:26
Niewyzywaj nikogo kogo nie znasz osobiście. Sam wystawiasz sobie ocenę swoimi inwektywami. Kompromis schowaj sobie do kieszeni on mnie nie obchodzi. Interesuje mnie ocalenie życia tych dzieciątek..
622019.11.17 23:27
jestes kretynem pis podnioslo na produkty medyczne podatek o 15 proc , pomysl chociaz raz cepie ile chore dziecko po przeczepie potrzebuje roznych produktow medycznych ,a rodzina jest biedna 2 pis mowilo o likwidacji aborcji eugenicznej 3 co kk jest za aborcja to jestem pod wrazeniem ,waszym posoborowym kk to jest zupelnie mozliwe .
622019.11.17 23:20
kasa kasa sie liczy a aborcja to dla tych to produkt uboczny , ja nie mam problemow nie slucham niszowego odpadu ,a jemu bym ryj obil
robaczek2019.11.18 10:12
;] tak. mają was za idiotów ;] poważnie zdziwiony? ;] misku no ;] !!! ale az taki idiota jestes?
Japa2019.11.18 22:43
Biedni ci wyborcy z Domaradza. Tacy zawiedzeni na PiS-e . A Biedroń tak czekał na ich glosy . Nawet w Brukseli się skarżył