Maciej Lasek odwołany z komisji obrony narodowej - zdjęcie
13.02.20, 13:50

Maciej Lasek odwołany z komisji obrony narodowej

42

Sejmowa komisja obrony narodowej odwołała posła Macieja Laska z Koalicji Obywatelskiej ze stanowiska szefa podkomisji stałej ds. współpracy z zagranicą i NATO. Lasek został tez usunięty ze składu podkomisji. Jak podano w uzasadnieniu, Lasek jest współautorem kłamstwa smoleńskiego.

 

Lasek był szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz członkiem komisji Millera. Jako szef PKBWL przekonywał, że jest wykluczony "wybuch jakiejkolwiek bomby, również termobarycznej, na pokładzie Tu-154M". Twierdził, iż świadczą o tym "zapisy czarnych skrzynek, charakter zniszczeń samolotu, obrażenia ofiar oraz ustalenia biegłych".

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej komisji obrony jej wiceszefowa Agata Wojtyszek z PiS złożyła wniosek o odwołanie Macieja Laska. Wojtyszek wskazała, że Lasek był współautorem "kłamstwa smoleńskiego"; przyczynił się według posłanki PiS do "wielkiej manipulacji" czyli prowadzenia prac komisji tak, by nie było możliwe ustalenie prawdy o przyczynach tragedii smoleńskiej.

Poseł Antoni Macierewicz oskarżył ponadto Laska o fałszowanie dokumentów. Według Macierewicza Lasek zmienił słowa w ekspertyzie firmy SmallGis sporządzonej na wniosek prokuratury. Wyrażenie "dwie eksplozje" zmienić miał na "dwa pożary". Macierewicz wskazał, że w tej sprawie prowadzone jest obecnie prokuratorskie postępowanie.

bsw/rmf24.pl

Komentarze (42):

antoni.s2020.02.15 14:15
Powiem bardzo mocno,nie będą nam tu w obcych językach pisali na uświęconym portalu,tu jest polska!
I see you when see you, dick.2020.02.14 21:42
@"Albert" The poor little man with a big chip on his shoulder. It's a heavy load of shit. Internet is like a proverbial box of chocolate, you never know what you're gonna get. In our humble place, we are always open to new and fresh ideas, for this reason alone we were created. I cannot offer you satisfaction to "rozcieram po podłodze bez wstawania z fotela", but the company that takes care of our surroundings is always looking for those with a "wealth of experience", like yours. Unfortunately, you are in some shithole in Poland with very little money and no real prospect of visiting the US, not to mention the English language handicap, in other words - you're sentenced to stay in your shithole. In the meantime, look for someone to help you understand what I and our company are all about. The link is provided. https://www.macrumors.com/2018/03/28/developer-survios-porting-vr/
Albert2020.02.15 13:07
To wszystko, co masz do powiedzenia katoćwoku? To niewiele. Ale nie spodziewałem się cudów po kimś, kto wielokrotnie udowodnił, że ma mnóstwo do powiedzenia na każdy temat, ale jeszcze nie udało mu się niczego z sensem powiedzieć. Tutaj jest podobnie - czemu ma służyć link do artykułu o jakieś anonimowej firemce produkującej gry komputerowe - łącznie dwie. Ty w ogóle rozumiesz o czym mowa? Bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że nie odróżniasz nawet komputera od systemu operacyjnego. W USA byłem mnóstwo razy. Najczęściej w Mobile. Nigdy w życiu bym nie chciał mieszkać w tym kraju. Nie lubię miejsc zacofanych i cywilizacyjnie i intelektualnie. Ale do ciebie takie zadupia pasują idealnie.
Jędrzej2020.02.16 19:38
Familiarity with foreign languages is a sign of erudition. The author of this note does not seem to know any foreign languages, however. What a pitty. Moreover, his ability to communicate in his own native tongue is also limited - without profanities he cannot convey even a simple message.
zmiecz2020.02.13 21:44
Ja mam tylko jedno pytanie; Dlaczego tak pozno ??? Czy dlatego, ze zblizaja sie wybory i wylazlo spod podloci ???
diki2020.02.13 20:59
to jest tak... z jednej strony obowiązuje "domniemanie niewinności" dopóki nie ma wyroku z drogiej strony Pan Lasek "zaorał" się sam kilka razy ... na czym ? na "przyspieszeniu hamowania" są z podstawówki dwa wzory dotyczące przyspieszenia jeden to droga L= a * t_kwadrat / 2 (a przyspieszenie , t-czas) i drugi prosty wzór prędkość V = a * t żeniąc te dwa proste wzoru w celu wyrugowania czasu otrzymujemy prostą zależność przyspieszenia hamowania zależnej od prędkości początkowej V i drogi hamowania L, a mianowicie przyśpieszenie a = V_kwadrat / (2 * L ) do wzorów podajemy dane w metrach i sekundach i aby przyśpieszenie przeliczyć na jednostki "g" (wielokrotność własnego ciężaru w polu przyciągania ziemskiego) wynik dzielimy przez 9,81 m / s_kwadrat (a w przybliżeniu przez 10) przyjmując średni że prędkość 260 km/h to jest 72 m/s to wyhamowanie tej prędkości w poziomie na 100 metrach daje wynik ledwie 2,5 g a w pinie (kąt przyziemienia 6 stopni) i droga hamowania 1 m (błoto i ugięcie konstrukcji) (przy prędkości pionowej opadania to (27 km / h to jest 7,5 m/s) to daje 2,8 g .. a w raporcie rosyjskim pisze że na ofiary działało przyspieszenie 100 g co by oznaczało że prędkość podstawowa (260 km/h) musiała by być wyhamowana na 3 metrach .. ale nikt kamiennego zbocza góry, ani betonowego schronu, ani leja... nikt nie widział .. na dodatek Pan Lasek porównał katastrofę samolotu "swiz" co ta wpadł do morza pod kątem około 60 stopni (to droga hamowania 1 do 2 metry) przy pełnej prędkości przelotowej 600 km/h i faktycznie tam przyśpieszenie hamowania szacowane był na 600g i po takim porównaniu ...to tak jak by porównać ze ktoś się otarł o bandę przy prędkości 260 km/h z kimś kto poszedł na czołówkę z prędkości 600 km/h czyli energia hamowania większa o ponad 5 razy a droga hamowania krótsza o 100 razy... za to nie tylko powinien wylecieć z jakiejkolwiek komisji ale powinien oddać tytuł inżyniera... ale co tam... elektorat PO tego prostego problemu nie zrozumie...
weź ze schroniska zwierzaka do domu-to czyni cuda2020.02.13 20:46
@Albert -"After years of relying on manufacturing facilities in Asia, Apple announced that its new and pricey redesigned Mac Pro will be made in the USA."- 2019 -"CEO Tim Cook said in a prepared statement. “That’s why every Apple product is designed and engineered in the U.S., and made up of parts from 36 states, supporting 450,000 jobs with U.S. suppliers, and we’re going to continue growing here.” - myślę, że nawet komputerowy tłumacz da sobie z tym radę. -------------------- "... bo widać wyraźnie, że nie masz o niej zielonego pojęcia" - nie znając mnie "znasz". - "A marketingowe bajeczki zostaw sobie dla swojego kółka różańcowego." - nie ma w tym nic złego ani poniżajacego aby uczestniczyć w kółku różańcowym. Nie należę (z braku czasu) natomiast mój brat astro-fizyk należy do CERN i do kółka różańcowego. -"Dolar już od 90 lat nie jest złotą walutą i to widać." - Nie wiem co ma być widoczne. Masz pieniądze możesz zakupić złote i srebne dolary "na czarną godzinę". -"Ten debilny system operacyjny mnie od nich odrzuca." - tutaj zupełnie mi "mowę odebrało" i upewnia mnie, że twoje potrzeby w zupełności zaspokaja Chromebook, bez debilnego OS. Tak, mam w miarę "współczesne" komputery (l.mn.), bo ten o którym wspomniałem zakupiłem w styczniu 2020 (pachnie Texasem, a nie Chinami), a zastapił podobny z 2017. Twoje wypowiedzi i ich "ton" wskazują na arogancje, ale nie jest to arogancja "podbudowana" osiągnięciami, wiedzą, ale ich kompletnym brakiem. Jakakolwiek więc rzeczowa wymiana zdań jest niemożliwa.
Albert2020.02.14 11:17
Ze swoją skalą ignorancji i zamiłowaniem do ultrakrepidarianizmu idealnie pasujesz do PIS-u. Zostań politykiem, zrobisz karierę. Rozumiesz taką drobną różnicę między "składaniem", a "produkowaniem" (assembly/manufacture)? Pytanie retoryczne - oczywiście, że nie rozumiesz. Poza tym ten cudowny amerykański sprzęt nawet nie jest w USA składany jak widać - https://www.theverge.com/2019/6/28/19102703/apple-mac-pro-china-production-assembly " nie ma w tym nic złego ani poniżajacego aby uczestniczyć w kółku różańcowym. " Upośledzenie intelektualne nie jest powodem do dumy. "Masz pieniądze możesz zakupić złote i srebne dolary "na czarną godzinę"." Złota waluta to coś zupełnie innego, niż monety wykonane ze złota lub jego stopu. Ignorancji ciąg dalszy... "że twoje potrzeby w zupełności zaspokaja Chromebook, bez debilnego OS." Używam FreeBSD od jakichś 20 lat. Mac OS ma wiele wspólnego z tym systemem (w pewnym uproszczeniu mają wspólne korzenie). Tyle tylko, że Apple spieprzyło w nim wszystko, co się tylko dało. Ale za to ma mnóstwo ładnych bajerków. "osiągnięciami, wiedzą, ale ich kompletnym brakiem. " IT to kolejna dziedzina, w której cię rozcieram po podłodze bez wstawania z fotela. Nie próbuj nawet zaczynać, bo skończysz tak samo, jak w każdym innym przypadku.
I see you when see you, dick.2020.02.14 21:33
@"Albert" The poor little man with a big chip on his shoulder. It's a heavy load of shit. Internet is like a proverbial box of chocolate, you never know what you're gonna get. In our humble place, we are always open to new and fresh ideas, for this reason alone we were created. I cannot offer you satisfaction to "rozcieram po podłodze bez wstawania z fotela", but the company that takes care of our surroundings is always looking for those with a "wealth of experience", like yours. Unfortunately, you are in some shithole in Poland with very little money and no real prospect of visiting the US, not to mention the English language handicap, in other words - you're sentenced to stay in your shithole. In the meantime, look for someone to help you understand what I and our company are all about. The link is provided. https://www.macrumors.com/2018/03/28/developer-survios-porting-vr/
Lupaszko2020.02.13 20:03
nareszcie. czekam kiedy pójdzie za kraty
Albert2020.02.13 19:51
Jedyny gość w komisji, który wiedział, o czym mówi. Ale po co komu taki ktoś? Ważne, żeby pieniądze płynęły na dochodzenie do "prawdy", a Lasek im tylko przeszkadzał. " prowadzenia prac komisji tak, by nie było możliwe ustalenie prawdy o przyczynach tragedii smoleńskiej. " Czyli po prostu Lasek nie umiał dopasować śledztwa tak, żeby pasowało w jakikolwiek sposób do idiotycznych pisiorskich urojeń o zamachu.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.13 19:37
Tyle czasu, tyle pieniędzy, tylu "fachowców" i jakoś nic ani nikt nie podważył tego, co mówił Lasek i jego komisja! ani nie dał dowodu na "zamach"!
anonim2020.02.13 18:24
Jest pytanie - jak on się do jakiejkolwiek komisji dostał - nie mówiąc o tym co on w ogóle robi w sejmie.
Brawo!2020.02.13 18:22
Oj to teraz dochodzenie do prawdy chyba ruszy z kopyta? Czy jak za dawnych czasów za PZPR towarzysze będą się spotykać przy popękanych parówkach i kasować pieniądzory za samo bycie obecnym?:) Eh pisdzielcy wyście się ładnie ustawili na tej tragedii, sporoście nachapali! Powinszować! Też bym ciągnął gdybym mógł! Przyznaję. Koronkowa akcja!
Mejer2020.02.13 17:53
lasek + 2 pożary = zgliszcza :D
zuzia2020.02.13 17:35
Myślałam, że on już dawno za kratkami za te kłamstwa i fałszerstwa! A PiS go uchonorowało szefostwem podkomisji. Co to za ciapowata partia!
Katarzyna2020.02.14 2:58
Lasek jest z PO , nie z PISu ! Pomyliło ci się ! Pisze w artykule , poczytaj !
Marek2020.02.13 17:33
Czy w miejsce Laska powołali Suskiego? Tam potrzebny fachowiec.
zuzia2020.02.13 17:33
DOPIERO TERAZ! Jestem szokowana>
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.13 16:55
lasek teraz współpracuje z wywiadami z całego swiata w kwesti obrony swojego wychodka!!! wybitny debil!!!
wPISdu2020.02.13 16:49
Co komisja Macierewicza ustalila ?
Joanna2020.02.13 16:08
M. Lasek, najlepszy w Polsce specjalista od badania katastrof lotniczych odsunięty, bo prawda w oczy kole! Ile naszych pieniędzy przejadła komisja AM i jakie ma wyniki? Dużo, bez rezultatów. A wrak dalej w Rosji, mimo 5 lat rządów PiS.
poPO=kurw...i zodzieje2020.02.13 16:56
wam prawda dawno z gównem sie pomieszała, a waszym punktem odniesienia w zyciu nie jest Bóg tylko penis i macica!!!!
Katarzyna2020.02.14 2:54
Lasek najlepszy?? A to dobry kawał !!!!! Najlepszy w oszukaństwie Polaków ! Kropka !
Nina2020.02.13 15:21
Nareszcie oszustów współpracujących z ruskimi już dawno powinno się wywalić. Ca la ta zgraja partii Budki powninna byc zlikwidowana bo to antypolska zaraza.
Dam2020.02.13 15:09
Najpierw głosami PIS został wybrany, a teraz głosami PIS został odwołany. Schizofrenia w tej partii. Cyrk za nasze pieniądze.
Marek 2020.02.13 14:56
Jakim prawem ten agent tak długo tam był. Z czego się cieszyć. Teraz wiadomo kto chciał kupic francuskie świgłowce. Pis jesteście durniami. Jakim prawem ten człowiek tam był
Dam2020.02.13 15:09
PIS go powołał. Ale o tym fronda nie napisze, więc się nie dowiesz.
Reytan2020.02.13 14:41
Dopiero teraz ? Jak to dobrze,ze w czasie wyborow zostalem w domu.
Jan Radziszewski2020.02.13 14:41
Dlaczego tak długo to trwało?
Olej2020.02.13 14:22
Odwołanie nie jest karą. Za fałszowanie dokumentów powinien siedzieć !
Katarzyna2020.02.14 2:50
Po części jest ! Chyba mniejsza dieta za normalnego posła, niż za szefowanie podkomisji! Tak, nie tylko on powinien siedzieć, wszyscy co przyczynili się do tej Tragedii !
Dam2020.02.14 8:31
Do tego musiałyby być jakiekolwiek dowody. Wiem że u was komuchów wciąż jest zasada "dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie", ale mimo usilnych starań jeszcze nie wróciliśmy do PRL.
RobotniczaKrew2020.02.13 14:09
Tchórzostwo i krętactwa zaplutego karła kładą się cieniem na tej katastrofie...
RobotniczaKrew2020.02.13 16:31
Oczywiście mowa o JK
Katarzyna2020.02.14 2:46
Piszesz o mnie? Tak ! Skąd mnie znasz? Moje imię na J......., a nazwisko na K .... ! Proszę jaśniej napisać! Nie wiem o kim mowa ! Czyżbyś tylko znał inicjały? A jednak boisz się napisać całego nazwiska ? Tchórz cię obleciał?
BOGAnieMA2020.02.14 12:40
Pani Katarzyno, dzwonił św Paweł, zakazuje Pani pyszczyć mężczyźnie i zaprasza z powrotem do kuchni ;)
Blanka2020.02.14 21:34
troll
Saki Faki2020.02.13 14:03
Celna definicja, "kłamstwo smoleńskie". Dodajcie do tego "prawdę smoleńską" i od razu będzie wiadomo, że wkraczamy w domenę fantastyki parówkowej :-)
Ben2020.02.13 13:56
HA HA! - Nelson Muntz, Simpsonowie
polak2020.02.13 17:22
powinien być wezwany jak najszybciej Z K
kapral2020.02.13 20:04
Oooooooo, obudzili się!