Dokładnie tydzień temu prezes PiS Jarosław Kaczyński, w związku z brakiem poparcia koalicjantów dla projektu dot. ochrony zwierząt, zdecydował o zawieszeniu negocjacji nad nową umową koalicyjną. Teraz wiceminister obrony Marcin Ociepa z Porozumienia poinformował w RMF FM, że już jutro negocjacje te zostaną wznowione.

- „Prezes (PiS) odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami, stwierdzając, że w tej sytuacji te negocjacje nie mają sensu, skoro nasi dotychczasowi koalicjanci występują z innym programem, z innymi pomysłami, z innymi wskazaniami do głosowań niż cały klub” – poinformował w ub. czwartek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że kryzys w Zjednoczonej Prawicy został już zażegnany. Marcin Ociepa poinformował, że członkowie Zjednoczonej Prawicy umówili się, aby już jutro kontynuować rozmowy koalicyjne. W czasie jutrzejszego spotkania ma zostać ustalony ostateczny kształt nowej umowy koalicyjnej.

Odnośnie wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wiceminister podkreślił, że na razie są to jedynie spekulacje i nic nie zostało w tym względzie jeszcze ostatecznie ustalone:

- „Scenariuszy jest wiele. W polityce nieraz obserwowaliśmy wiele zmian, a wolałbym poczekać na fakty, bo to one determinują rzeczywistość” – mówił.

Dodał jednak, że Porozumienie z entuzjazmem przyjęłoby taką decyzję.

kak/PAP