Łże jak pies?! Co mówi Schetyna o wieku emerytalnym? - zdjęcie
04.10.18, 11:30

Łże jak pies?! Co mówi Schetyna o wieku emerytalnym?

Gdyby ktoś zapomniał, to Grzegorz Schetyna przypomina: Platforma Obywatelska wkrótce po ewentualnym przejęciu władzy w Polsce wprowadzi znowu wyższy wiek emerytalny. Tak, żeby ,,Polki i Polacy dłużej pracowali'', mówi dosłownie szef opozycyjnej partii.

Dyskusja nad wiekiem emerytalnym rozpoczęła się od jasnej deklaracji szefowej peowskiej przystawki Nowoczesnej, Katarzyny Lubnaur. 

,,Dla mnie nie ulega żadnej wątpliwości, że wiek emerytalny powinien być wyższy, dlatego że dłużej żyjemy. Co do tego nie zmieniłam zdania'' - powiedziała wczoraj Katarzyna Lubnauer na antenie Radia Zet.

Wcześniej szef Platformy Grzegorz Schetyna zapewniał, że jego partia... nie będzie podwyższać wieku emerytalnego. Lubnaur się tym najwidoczniej zadziwiła, ale swoje powiedziała.

Teraz całe zamieszanie komentuje Grzegorz Schetyna. I...

,,Nie jest tak, że mamy różne zdanie w tej sprawie. To kwestia taktyki, technicznego ujęcia tego zapisu'' - powiedział w radiowej ,,Trójce'' Schetyna. ,,Mówię o tym, że nie ma między nami różnicy, ponieważ uważamy, że Polki i Polacy powinni dłużej zostawać na rynku pracy, powinni dłużej pracować. Jest kwestia taktyki, w jaki sposób to wprowadzić'' - dodał.
Podsumujmy:

1. Schetyna mówi, że Platforma nie podwyższy wieku emerytalnego
2. Lubnauer mówi, że jest za podwyższeniem wieku emerytalnego
3. Schetyna mówi, że zgadza się z Lubnauer, bo Polacy powinni pracować dłużej

Albo Schetyna przeczy sam sobie, albo... po prostu w żywe oczy łże, bo nie chce powiedzieć wprost tego, co zamierza uczynić, gdy otrzyma władzę. 

bb