Łukaszenka poucza Polaków: Nakarmcie własnych lekarzy! - zdjęcie
30.10.19, 21:32Zdj. Kremlinru, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

Łukaszenka poucza Polaków: Nakarmcie własnych lekarzy!

17

Niedobór personelu medycznego, szczególnie lekarzy rząd chce rozwiązać ułatwiając podjęcie pracy w Polsce lekarzom zza wschodniej granicy.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza, który ma ułatwiać podjęcie pracy w Polsce lekarzom spoza Unii Europejskiej

"Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi. Często się mówi, że Białoruś powinna się wzorować na Polsce. Jeżeli to państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z "dyktatury"? Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi"-skomentował prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, który zapowiedział wzrost płac lekarzy na Białorusi

yenn/Tysol.pl

Komentarze (17):

genio2019.10.31 13:43
Problem w medycynie jest jak w Bialorusi, Polsce ale i na zachodzie w Unii. Brak lekarzy. Na zachodzie troche lepiej bo ci kraje zbogacili za czasów kapitalizmu i teraz (jeszcze) maja wysoki poziom zycia/wysokie zarobki i lekarze ze wschodu lagodza ich problem. I tu problem nie tylko ekonomiczny ale i etyczny. np Bialorusini oplacaja studia lekarzy, którzy wyemigruja do Polski albo do Moskwy. To samo z Polakami. Jak zachód zbiednieje (socjalizm do tego doprowadzi!) to tez beda mieli ostry problem. Jedynym rozwiazaniem jest odciecie państwa od szkolnictwa wyzszego, od medycyny czyli wprowadzenie wolnorynkowej gospodarki. Student nie bedzie fundowany z pieniedzy ludzi tylko z pieniedzy rodzicow, z pracy wieczornej, z kredytu. I to bedzie bardzo zmotywowany studiować (bo swoje pieniedzy kosztuja!) Znika problem emigracji lekarzy, którzy studiowali za pieniedzy podatników/pacjentow. Prywatne szpitale beda mieli ogromna motywacje leczyć dobrze i tanio (zatrudniać dobrych lekarzy, finansować studia lekarzy), bo inaczej przegraja w konkurencji z lepszymi i zbankrutuja. Konsumeci nie beda oplacali caly ten gang z systemu zdrowotnego z ministerstwem na czele. Na wolnym rynku konsumenci decyduja jakie musza być szpitale - dobre i tanie.
anonim2019.10.31 22:52
Prywatne szpitale będą leczyć dobrze, ale na pewno nie tanio!! Na Zachodzie lekarz 40 letni spłaca kredyt za studia, spłaca kredyt za dom, samochód, za naukę dzieci. I pacjent to wszystko musi mu sfinansować.
Przeciw kretynom2019.10.31 9:28
Uważam również, że lekarze wykształceni za nasze wspólne pieniądze, wyjeżdżając na zachód okradają nas wszystkich. Najpierw powinni zapłacić za edukację, którą odebrali, potem niech sobie jadą. Z podatków, które są od nas pobierane, zapłacono za ich wykształcenie. Z tych samych podatków dostają wynagrodzenie i jak widzę pana doktora albo panią doktor, która robi mi łaskę w gabinecie lekarskim, to mam ochotę chwycić taboret i wyrwać chwasta. W szpitalach zachowują się jak panowie życia i śmierci, kompletnie nie przejmując się losem chorego człowieka, bo pacjent to już nie człowiek. Pacjent brzmi dla nich jak obiekt badań. Szlag mnie jasny trafia, jak kretyni powyżej piszą, że białoruski kołchoźnik ma rację. Mózgi wam się do dup przesunęły?
Przeciw kretynom2019.10.31 9:18
Jak może mieć rację chłop, który swoim lekarzom płaci głodowe pensje? Jeśli na Białorusi lekarze są tak dobrze nakarmieni, to nie rozumiem, czemu nasi tam nie walą drzwiami i oknami. Ogarnijcie się trochę, bo takie pieerdolenie tylko po to, żeby jeebać w PiS nie ma żadnego sensu i jest po prostu głupie.
Tomo HKS2019.10.31 8:50
Ma Chłop rację!
west2019.10.31 7:41
Trudno panu Łukaszence odmówić racji. Inna sprawa to ciekaw jestem jak wyglądają studia medyczne na zachodzie ? Jak wygląda finansowanie szkoleń specjalistycznych? Czy podobnie jak w Polsce są w pełni refundowane przez państwo? Jeżeli tak nie ma, to okazuje się, że nasza polityka regulująca te sprawy jest delikatnie i eufemistycznie rzecz ujmując do czterech liter !
ridado2019.10.31 0:42
Taka prosta sprawa Polscy lekarze masowo wyjezdzaja na Zachod bo na Zachodzie zarabiaja 3 razy wiecej niz w Polsce. I to nalezy podkreslic ze pracuja na niskich stanowiskach z racji slabej znajomosci jezykow. To samo dizeje sie w innych zawodach To piekne bo Ukraincy zarabiaja podobnie grubo lepiej niz u siebie. Takie to proste Bravo Panie Prezydencie.
Beno2019.10.30 23:54
Ma rację. Toi dotyczy całej Unii Europejskiej, gdzie znajdują zatrudnienie lekarze i wykształceni ludzie z krajów trzeciego świata. A co, w tych krajach nie potrzeba lekarzy i wykształconych? W ten sposób pogłębia się przepaść między wysoko rozwiniętymi krajami i bogatymi, a biednymi. To nieuczciwe i niesprawiedliwe.
czarna2019.10.31 0:39
W moim mieście leczy lekarka z Białorusi. Jest fantastyczna, dobrze wykształcona, ma serce i chce leczyć. Nasi lekarze niech jadą na Białoruś.
Beno2019.10.31 2:15
A więc ci fantastyczni i najlepsi powinni wyjechać, a partacze i ci najgorsi zostać? Twój czysty egoizm.
Wxyz2019.10.30 23:25
Ale nasi lekarze są nie do nakarmienia.
violencja2019.10.30 22:44
W sumie dobrze powiedział.
katolik2019.10.30 22:09
będzie więcej pieniędzy ,bo odpadają ci z leczenia co głosowali na dno mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna,bo oni opowiadają się za smiercia ,eutanazją,więc jak się rozumie do doktora chodzic nie będą, jeść i zuzywac powietrza nie będą, posadzi się więcej zieleni , będzie ekologiczne życie
gumek2019.10.30 22:50
Z leczenia odpadają też katolicy, bo przecież Bóg tak chciał,więc nie wypada latać do doktorów po ratunek.Katolik ratuje tylko życie poczęte,o zgrozo! nieochrzczone i bolesne zejście nieuleczalnie chorych.
katolik2019.10.31 7:28
szatan zawsze mówi tym podatnym ,ze to co dobre to złe, to co złe to dobre
tomasz2019.10.31 9:00
Jedno pytanie zadałbym czy pan jeszcze jest prezydentem czy już marionetką w rękach Putina. Poza tym Łukaszenka nie powinien wydawać takich komentarzy ponieważ jest na pasku Moskwy. I z racji tego mówi to co mu każą a nie to co myśli - BMW - bierny mierny ale wierny Moskwie . Dlatego jego lekarze szybko będą uciekać z Białorusi jeśli poczują że to państwo wpadnie w ręce Rosji . Poza tym Białoruś nigdy nie miała państwowości sztuczny twór który prędzej czy później zniknie z mapy świata. Dlatego Łukaszenka trochę pokory mniej pychy pycha kroczy przed upadkiem a ten będzie wkrótce. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.
lady chapel2019.10.31 9:07
k****wa, tan portal to j*****ny syf, a zwie się katolickim