Łukaszenka mówi o wojnie i straszy Polską. Oto efekty publikacji Sommera  - zdjęcie
27.08.20, 10:46Fot. screenshot - YouTube (Tomasz Sommer, OSW - Ośrodek Studiów Wschodnich)

Łukaszenka mówi o wojnie i straszy Polską. Oto efekty publikacji Sommera

31

Czy wygłaszane przez redaktora naczelnego „Najwyższego Czasu” tezy o tym, że Polska powinna przejąć kontrolę nad Grodnem w przypadku rozpadu Białorusi, pozostają bez konsekwencji na arenie międzynarodowej. Niestety, nie. Wygłaszane przez polskiego publicystę brednie już podchwycił Aleksander Łukaszenka. Prezydent Białorusi mówi o wojnie dyplomatycznej i straszy Białorusinów Polską, przekonując, że w Warszawie już otwarcie mówi się o zajęciu obwodu grodzieńskiego.

- „Widzicie te oświadczenia o tym, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to obwód grodzieński przypadnie Polsce. Mówią o tym już otwarcie. Nic im się nie uda, wiem to na pewno” – mówił Aleksander Łukaszenka, którego cytuje agencja BiełTA.

W przekonaniu Łukaszenki sąsiedzi Białorusi nie tylko zajmują stanowisko w kwestii powtórnych wyborów w tym kraju, ale również ingerują w wewnętrzne sprawy państwa. W jego ocenie jest to wojna hybrydowa prowadzona przeciwko Białorusi:

- „To ewidentnie wojna dyplomatyczna. Mamy dzisiaj do czynienia ewidentnie z konkretnym etapem wojny hybrydowej, powiedzmy to sobie wprost, wojny przeciwko Białorusi” – przekonuje.

O tym, że Białorusi grozi zewnętrzna ingerencja ze strony Zachodu, Aleksander Łukaszenka mówi od dawna. Tym właśnie motywował przeniesienie sił wojskowych na zachodnią granicę kraju i postawienie ich w stan pełnej gotowości bojowej.

Niestety, prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence gotowe argumenty podają również polscy publicyści. W ubiegłym tygodniu do tego, że w przypadku rozpadu Białorusi Polska powinna przejąć kontrolę nad Grodnem, przekonywał red. nacz. tygodnika „Najwyższy Czas” Tomasz Sommer. Jego zdaniem jest to oczywiste i wie o tym PiS, ale boi się mówić głośno. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. [TUTAJ].

W ślad za Sommerem poszedł podróżnik Wojciech Cejrowski, który na antenie Radia WNET przekonywał z kolei, że polski rząd może opowiedzieć się za białoruską opozycją tylko pod warunkiem, że dostanie gwarancję odzyskania rdzennych polskich ziem. Więcej o tym [TUTAJ].

kak/PAP, Fronda.pl

Komentarze (31):

Rabin2020.08.28 13:56
przecierz on jest psychicznie chory ,co już dawno stwierdzli psychiatrzy białoruscy
ebz Agencja z Riazania, njuwsy:2020.08.27 18:06
Nie musi straszyć .Takie są fakty . https ://www.gaytimes. net Dla takich naiwnych frajerów jak ja i reszta kundli Bialoruskich jest już za późno . Ale Litwini , Ukraińcy mają jeszcze szansę . A tak nawiasem . Te kundle Białoruskie LGBTktórych rucham są narodowości żydowskiej . Ten korespondent Superstacji , Białorusin popierający protesty którego dziś widziałam - też go rucham. LGBT zydowska lepsza od kundli bialoruskich i ruso-mongolskich
Olin2020.08.27 17:46
A gdzie kontrwywiad ABW. Przecież to ruski szpion
Maxx772020.08.27 17:33
Polska powinna działać w sposób niezależny nie oglądając się na szmaciarskie "sojusze" ze sprzedajnym zachodem który i tak w razie zagrożenia, nawet po raz 10 sprzeda Polskę (jak w Jałcie)... szkoda że mamy takie parszywe położenie geograficzne bo musimy bronić tę zdradziecką Europę przed zagrożeniem bolszewickim... a ta Europa Zach. na to w ogóle nie zasługuje!!!! A ziemie za naszą wschodnią graniczną są etnicznie poskie i tak kiedyś powrócą bo te niby państewka są w kompletnym rozkładzie, degeneracji i koszmarnym dziadostwie... nie umieją żyć na "swoim garnuszku"...
Anonim2020.08.27 17:16
takich jak sommer idiotow ,ale zeby tylko idiotow mamy w kraju niezliczona ilosc i co na to rzadzacy? NIC !!!! Komu wlasciwie ta wladza sluzy???😒
ebz2020.08.27 17:08
Nie musi straszyć .Takie są fakty . https ://www.goniec. net Dla takich naiwnych frajerów jak ja i reszta Solidarnościowców Słowian jest już za późno . Ale Białorusini , Litwini , Ukraińcy , Rosjanie mają jeszcze szansę . A tak nawiasem . Ci Białorusini których widzę w mediach jako czołówki protestów są narodowości żydowskiej . Ten korespondent Superstacji , Białorusin popierający protesty którego dziś widziałam - też .
Szybka Randka2020.08.27 16:49
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Anonim2020.08.27 16:36
jestescie sami, wszystkiego winni , i nikt po waszej stronie nie stoi, smieci p0lkie. dziekujcie pedalowi kaczynskiemu za to , zebraki polskie!
Antyidiota2020.08.27 15:49
POżyteczny idiota zrobił swoje ...
heinrich2020.08.27 14:59
Ten pan Sommmer to kto zaś, wilk w owczej skórze, kasą matkę Polskę pisząc dyrdymały , paszkwile wobec Białorusi na łamach polskich czasopism. Wstyd. wstyd - głupiec!!!!!
publikłamcy2020.08.27 14:54
Czy to publicyści polscy czy tylko polskojęzyczni. Ci są najgorsi to oszuści na rosyjskiej i niemieckiej służbie a pożyteczni idioci, te bzdury powielają. Wstyd
Czy wygłaszane przez redaktora naczelnego2020.08.27 14:37
„Najwyższego Czasu” tezy o tym, że Polska powinna przejąć kontrolę nad Grodnem w przypadku rozpadu Białorusi, pozostają bez konsekwencji na arenie międzynarodowej. Niestety, nie. Wygłaszane przez polskiego publicystę brednie już podchwycił Aleksander Łukaszenka. Prezydent Białorusi mówi o wojnie dyplomatycznej i straszy Białorusinów Polską, przekonując, że w Warszawie już otwarcie mówi się o zajęciu obwodu grodzieńskiego. - „Widzicie te oświadczenia o tym, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to obwód grodzieński przypadnie Polsce. Mówią o tym już otwarcie. Nic im się nie uda, wiem to na pewno” – mówił Aleksander Łukaszenka, którego cytuje agencja BiełTA. W przekonaniu Łukaszenki sąsiedzi Białorusi nie tylko zajmują stanowisko w kwestii powtórnych wyborów w tym kraju, ale również ingerują w wewnętrzne sprawy państwa. W jego ocenie jest to wojna hybrydowa prowadzona przeciwko Białorusi: - „To ewidentnie wojna dyplomatyczna. Mamy dzisiaj do czynienia ewidentnie z konkretnym etapem wojny hybrydowej, powiedzmy to sobie wprost, wojny przeciwko Białorusi” – przekonuje.
Anonim2020.08.27 14:36
Jak już to to Pan Premier w towarzystwie demokratów-lewaków w imieniu erokratów unijnych pohukuje , "straszy" legalny Rząd Białorusi. Byłoby stosowniej ABY ZAJĄŁ SIĘ NASZYMI polskimi sprawami i zmobilizował siły przeciwko ODPARCIU OPRESJI i KNOWAŃ U.E. przeciwko Polsce. P. Morawieckiemu BRAKUJE ODWAGI i DETERMINACJI jaka posiada p. Łukaszenko w obronie SUWERENNOŚCI swojego kraju , który jeszcze jest SUWERENNY i posiada majątek NARODOWY i przemysł w przeciwieństwie do "rozgrabionej" Polski. A brednie nie tylko potrafią wygłaszać publicyści jakich wielu ale co gorsza polscy politycy a nawet Premier.
Szybka Randka2020.08.27 14:23
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Sommer czyli Lato2020.08.27 14:12
debil po prostu
Roman2020.08.27 13:58
Pan Sommer opowiada glupoty nie po raz pierwszy . Wyglada ze jednak jest oplacany przez rosyjska agenture w Polsce.
Tom Bombadil2020.08.27 13:16
Sommer działa na szkodę Polski, atakuje jej mir domowy. Powinien być wezwany do prokuratury. Chyba, że państwo się go boi.
Anonim2020.08.27 13:15
Konfa i wszystko jasne. A tak poza tym p. Sommer nie ma jakiegoś "swojskiego" nazwiska rodowego. No wtedy to już było by jasno jak na boisku piłkarskim w czasie wieczornego meczu.
Rodryg2020.08.27 13:06
To może jakiś szturm modlitweny na Grondo?
OZ2020.08.27 12:56
Trzeba przyznać, że Sommer wypowiadając te słowa, które wiadomo spowodują konflikt, postradał zmysły.
Anonim2020.08.27 13:20
Nie, facet realizuje z góry przyjęte założenia, które przed wyborami parlamentarnymi ładnie w studio telewizyjnym wyłożył miszczu Korwin w obecności swego padawana Bosaka, że jak PeŁowiaki dadzą im odpowiednie warunki to oni z PeŁo razem. No i założenia są realizowane np. poprzez poparcie u części elektoratu i aktywu Konfy dla Trzaskowskiego albo poprzez taką jak ta, wypowiedź Tomusia. Do tego jeszcze Cejrowski, który jednak daleko "od macierzy" czyli Konfederacji, mimo buńczucznych zapewnień nie odszedł.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.27 12:55
Komuna Konfederacja Jedna Ruska Racja.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.27 12:58
Sommer to redaktor korwinowskiego Najwyzszego Czasu,dwutygodnika,,i prawa reka Korwina. Najwyzszy Czas to tez jeden z najwiekszych portali Kolaboracji Rosyjskiej.
yehowy katolik doradca Putina i2020.08.27 12:42
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐨𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐠𝐚: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 !!! 𝐖𝐈𝐍𝐀 𝐔𝐒𝐀!!!
katolik2020.08.27 11:48
Polska wzięla pod uwagę ew konflikt, czuje sie mocarstwem zachodnio-wschodnim-amerykanskim
Anonim2020.08.27 11:22
Nie każdy rodzi się dyplomatą, są też ludzie z kołka ciosani. Pierwszego stać na dopuszczenie się podłości w białych rękawiczkach, drugi zanim czegokolwiek dokona najpierw wszystko popsuje.
Precz z 🌈 zarazą!2020.08.27 11:13
KIEDY KTOŚ WRESZCIE UCISZY RAZ NA ZAWSZE TEGO IDIOTĘ "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱"?! DLACZEGO FRONDA NIE MA ADMINISTRATORA I POZWALA MU PLUĆ NA POLSKĘ, KOŚCIÓŁ ORAZ WSZYSTKO TO, CO DLA POLAKÓW ŚWIĘTE I CENNE? PORA NAMIERZYĆ TEGO WREDNEGO DRANIA I DAĆ MU W TEN GŁUPI RYJ, ŻEBY SIĘ KOPYTAMI NAKRYŁ!
Joanna2020.08.27 11:20
Ja tez tego nie rozumiem!Wielokrotnie zadawalam sobie to pytanie...
Anonim2020.08.27 11:28
Zgadzam się w 100%. Wszystko ma swoje granice. Nie sposób jadać przy stole, na którym pojawiają się ekskrementy.
STANISLAW2020.08.27 11:02
Łukaszence potrzebni byli i nadal są takie Sommery, żeby przy ich pomocy napędzać pszychozę polskiego zagrożenia dla utrzymania władzy. On na to bardzi liczyl i liczy. Jest to zarazem powód dławienia Grodnian.
STANISLAW2020.08.27 11:07
Kiedy Sommer się odezwał, pomyślałem zaraz, że to z podpowiedzi Łukaszenki, bo jemu to bardzo poptrzebne! Cejrowski - może też wyczuł myśli Łukaszenki.