Posłance Katarzynie Lubnauer przeszkadza, że polskie prawo przewiduje sankcje wobec osób dopuszczających się obrazy uczuć religijnych. Była przewodnicząca Nowoczesnej chce wykreślić z Kodeksu Karnego artykuł mówiący o obrazie uczuć religijnych.

Kolejny raz w osoby wierzące uderzyć postanowiła „Gazeta Wyborcza”, w której weekendowym dodatku opublikowano proaborcyjną grafikę przedstawiającą Matkę Bożą w maseczce z błyskawicą i czarnym parasolem. Na prowokację szybko zareagował Instytut Ordo Iuris oraz europoseł PiS Dominik Tarczyński, zapowiadając złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Zapowiedzi te wywołały dyskusję w mediach społecznościowych. Udział w niej wzięła m.in. posłanka Koalicji Obywatelskiej Katarzynie Lubnauer, która domaga się wykreślenia z Kodeksu Karnego artykułu mówiącego o obrazie uczuć religijnych.

- „Najwyższy czas wykreślić artykuł 196 KK. Jeśli ktoś czuje, że jego, osobiste uczucia religijne zostały naruszone, to niech wytoczy proces cywilny. To nie jest robota dla Prokuratury” – napisała.

kak/Twitter