Nieoficjalnie: Lockdown jeszcze w tym tygodniu. Będzie zakaz przemieszczania się? - zdjęcie
17.03.21, 11:25Screenshot Youtube - TVP Info

Nieoficjalnie: Lockdown jeszcze w tym tygodniu. Będzie zakaz przemieszczania się?

34

Coraz więcej wskazuje na to, że przyspieszająca gwałtownie trzecia fala zakażeń koronawirusem doprowadzi do pełnego lockdownu w całym kraju. Jeszcze dziś odbędzie się konferencja prasowa Ministra Zdrowia. Pojawiają się też nowe doniesienia. Lockdown może obowiązywać już od najbliższej soboty.

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, w ciągu ostatnich 24 godzin w Polsce potwierdzono ponad 25 tysięcy nowych infekcji. To rekordowa liczba zakażeń w tym roku (więcej informacji TUTAJ). Coraz częściej pojawiają się doniesienia o możliwym wprowadzeniu lockdownu na terenie całego kraju.

Decyzje rządu w tej sprawie zaprezentować ma jeszcze dzisiaj na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. To właśnie wprowadzenie całkowitego lockdownu jest najbardziej realnym scenariuszem – informuje TVP.Info.

Informację na temat konferencji prasowej potwierdził rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Dzisiejsze wyniki nie pozostawiają złudzeń, co do rozwoju epidemii w Polsce. Idziemy dość szybką ścieżką wrostków. Niestety w kolejnych województwach materializuje się czarne scenariusze”

- powiedział w rozmowie z PAP rzecznik.

Podał też, że w tej chwili trwają ustalenia ministra Niedzielskiego z premierem Morawieckim na temat kolejnych ruchów rządu.

Według informacji portalu money.pl, w trakcie dzisiejszego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadłą decyzja:

Cały kraj zamknięty i to jeszcze w tym tygodniu”.

Informując o nowych doniesieniach Mateusz Ratajczak z serwisu money.pl poinformował, że rząd zadecydował o bardzo szybkim wprowadzeniu nowych obostrzeń, które obowiązywać mają nawet już od najbliższej soboty. Rząd ma się jeszcze zastanawiać nad kwestią nauczania zdalnego.

dam/PAP,TVP.Info,money.pl,dorzeczy.pl

Komentarze (34):

Józia2021.03.17 22:14
Będzie pan ustawiał check points i ausweissy? Dobrze ukorzenieni, niczego nie nauczyliście się w czasie II wojny światowej?! Niby tacy mądrzy, a tacy ....
GP2021.03.17 17:54
Ci przestępcy powinni już dawno siedzieć, a nie lockdowny zapowiadać. Jaja sobie robią przed Wielkanocą, dzisiaj rekord 84,9 tys. testów PCR o zerowej wartości diagnostycznej.
Dr osef Švejk2021.03.17 17:48
Od dzisiaj kolejne "obostrzenia" dla tego pacjenta: lewatywa, płukanie żołądka, potrójna szpryca Astra-Zeneca i pod respirator, pod respirator go.
jle_ffm2021.03.17 14:23
Dziękujemy ci bezmyślny pisowski rządzie za tak sprawne i szybkie sprowadzenie do Polski mutacji wirusa z UK podczas ostatniej akcji ‘LOTem-bliżej’ przed Bożym Narodzeniem!
Bystry.2021.03.17 13:56
Za kilkanaście dni WIELKANOC no to masonerja chce zamknąć Kościoły, a te testy to schowajcie tam gdzie Słonko nie dochodzi...
General Practitioner2021.03.17 13:47
Proponuję zacząć od zamknięcia rządu. Solidnie na to sobie zapracowali, blokując dostęp do tzw. publicznej służby zdrowia, odwołując planowane operacje i zabiegi, wprowadzając leczenie metodą telefoniczną. Efektem tych zbrodniczych działań jest ponad 80 tys. nadmiarowych zgonów.
man.of.Stagira2021.03.17 13:40
Ponieważ, troskę o zdrowie ludności Europy powierzono gbtqrwistom których najwyższym celem jest cel JELIT własnych (POKO, Grobowa Lewica, PSL –taki mamy lempart), to albo my wypróżnimy ICH albo zostaniemy wszyscy (Z nimi) wypróżnieni.// Ponieważ Konfederacja udaje demokratkę –dołącza do JELIT. // Jako partia JELIT Konfederacja musi wypróżnić się publicznie wraz z gbtqrwitami zgodnie z REZOLUCJĄ UE (w marszach ulicznych również). // Konfederacja –PO– jedno DNO.
+++2021.03.17 13:13
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
adam2021.03.17 13:27
To tak samo jak ten konsekrowany idiota z Grzechynii...!
+++2021.03.17 13:48
Podszywanie się pod cudze nicki z krzyżykiem niewskazane satanistom.
+++2021.03.17 13:12
Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Radziecko-Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
+++2021.03.17 13:06
"Módlcie się, Ludu Boży; pokorni są pogardzani i prześladowani, głupi są przyjmowani dla swej elokwencji w swej własnej upartości, ludzie głupi narzucają się ze [swym] pustym duchem. Módlcie się, Ludu Boży, wichry zła powalają dobrego człowieka, doprowadzają ludzkość do szaleństwa obalając gospodarkę światową, i występuje jawnie Nieprawy, oferując ludziom stabilność gospodarczą, jedną religię, jeden rząd, jedną walutę. Módlcie się, Ludu Boży, Antychryst działa w porozumieniu z możnymi tej Ziemi, przygotowując swoje światowe ukazanie się; rzadkość Wiary ułatwia mu bycie przyjętym bez trudności. Módlcie się, Ludu Boży, początkowe chwile powalają ludzi małej Wiary, czynią ich łupem sideł Demona, odbierając im pokój serca; napełniają ich pychą, którą bezlitośnie rozprzestrzeniają. Módlcie się, Ludu Boży, wulkan Yellowstone się budzi. Módlcie się, Ludu Boży, módlcie się z powodu nieprzewidzianych i nieznanych zjawisk przyrodniczych, które narastają i są niewytłumaczalne dla nauki."
Ekonom2021.03.17 12:45
władza medyko-durniów kwitnie
AS2021.03.17 12:33
Mimo dużej liczby wyszczepów, maseczek i kolejnych obostrzeń, zakażonych jest radykalnie więcej. Wirus cały czas jest udoskonalany w laboratoriach Wuhan. Dlatego potrzebny jest twardy lockdown. Wszystko toczy się zgodnie z planem. Był wirus brytyjski, teraz jedzie filipiński. Czy co miesiąc będą nowe wirusy, a co pół roku nowe szczepionki? Kto to wie. Nadchodzi Wielki Reset - zgodnie ze scenariuszem Gatesa i Sorosa... Popierajcie reset czynem, umierajcie przed terminem!
Po 11 ...2021.03.17 12:21
Ten wasz lockdown jest żałosny. Taki np. AAAtomek ciągle swobodnie chodzi po świecie i wypisuje głupoty na frendzlu. Lock him up! Now!
ladychapel2021.03.17 12:03
Ograniczenia w przemieszczaniu się - zakaz wyjazdu i wjazdu poza miasto - jedynie za okazaniem dowodu potwierdzającego miejsce pracy - tak jak to miało i ma miejsce na Litwie np., może przynieść jakieś efekty bo póki co, to PiS strzela na oślep. A na Litwie dało się? Dało. Ale to na Litwie, bo w Polsce - wiadomo - nie da się...
Michał Jan2021.03.17 12:12
"Paka czto" ("póki co", to rusycyzm), do wprowadzania zakazu przemieszczania potrzebne jest zawieszenie konstytucyjnych praw, czyli wprowadzenie stanu wyjątkowego. Tylko frajerzy chcieliby pokornie zgiąć karku przed rządem dla walki z chorobą, która nawet nie wyczerpuje znamion uprawniających do obecnych zakazów.
Anonim2021.03.17 12:28
swoimi rozsadnymi komentarzami przypomniales mi Michale o witaminie D ktorej nie bralem od czasu wczesnojesiennej choroby. Sloik soku z kapusty niedawno zaliczylem. Polecam to samo tobie bo przelom marca rzadzi sie swoimi prawami. Pisowcom nie polecam takich fanaberii i zycze konwencjonalnych metod profilaktyki tzn duszenia sie od podwojnych masek, egzemy na rekach od chemikaliow , szczelnych okien by zaden wirus nie dostal sie do ich bunkra i stalego teleleczenia u doktora sutkowskiego w tv
Mi2021.03.17 13:06
Witaminę D3 łoję po 4000 jednostek dziennie. Ogórkiem kiszonym nie pogardzam. Jak jest okazja, to się "impregnuję" (z wyczuciem). W moim towarzystwie jeden zachorował, ale nikt się od niego nie zaraził - aż dziwne. Trzeba będzie IgG sprawdzić.
ladychapel2021.03.17 12:34
no właśnie piszę: w Polsce się nie da. A rusycyzmów ne nado objasniatj - hochesh - davaj - peoproboemsja
Michał Jan2021.03.17 13:00
Ale najwyraźniej chciałbyś, żeby się dało, a to byłaby głupota, czego najlepszym dowodem są Czesi, którzy stan wyjątkowy mają już po raz drugi i teraz nawet nie są w stanie z niego wyjść. I nie bardzo rozumiem ideę pisania rosyjskich wyrazów w modo oxidentalis, jak mamy własne wzorce i na dodatek zbliżone formy fonetyczne.
Anonim2021.03.17 12:03
z lockdownami jest jak z nieslusznie przyznawanymi karnymi. Sedzia na oslep najpierw dyktuje a gdy dostrzega ze zrobil zle to postanawia naprawic blad bledem. Bledow Szumowskiego nie da sie naprawic. Jak tam, teleporady w koncu zniknely?
google2021.03.17 12:04
koronawirus statystyki szwecja - prosze mi znalezc bardziej "wyplaszczony" wykres
trust2021.03.17 12:00
Nie wiem Towarzyszu br:.Niedzielski czyście wierzący, ale Judasz jak zrozumiał swój błąd to poszedł i się powiesił. Życzę wam Towarzyszu br:.Niedzielski, abyście jak najszybciej również zrozumieli wasz błąd.
Arty2021.03.17 11:57
Maciej Pawlicki zapytał rzecznika Min. Zdrowia : " jak owe zakażenia są stwierdzane – czy W POŁĄCZENIU z diagnozą kliniczną? Bo takie właśnie zalecenie wydała WHO, wobec faktu, że testy PCR masowo dają wyniki „fałszywie pozytywne”. Odpowiedź rzecznika : "„Informuję, że w systemie EWP nie ma informacji, czy osoba poddana testowi na obecność wirusa SARS-CoV-2 miała objawy choroby COVID-19.” "Wynika z tego, że minister zdrowia nie wprowadził reguły, że testom musi towarzyszyć badanie kliniczne. Innymi słowy – nie wie on ile jest naprawdę zakażeń.Zatem powstaje bardzo poważna obawa, że drastyczne decyzje o ograniczaniu leczenia i operacji tysięcy poważnie chorych oraz decyzje o ponownym lockdownie minister zdrowia podejmuje na podstawie danych fałszywych."
Zwojnic2021.03.17 11:50
Tego psychopatę ze zdjęcia należy jak najszybciej izolować od reszty społeczeństwa!
Dr Josef Švejk2021.03.17 11:47
Od dzisiaj kolejne "obostrzenia" dla tego pacjenta: lewatywa, płukanie żołądka, potrójna szpryca Astra-Zeneca i pod respirator, pod respirator go.
Michał Jan2021.03.17 12:15
A co z owijaniem w mokre prześcieradła i chininą na pusty żołądek?
Dr Josef Švejk2021.03.17 13:34
A tak, zapomniałem dodać, że od dzisiaj wprowadzam kolejne "obostrzenia" - szpryca ma być potrójna a przedtem dodatkowo płukanie żółądka.
Anonim2021.03.17 11:46
A ja bardzo jestem ciekaw,co na to wszystko poradziłby Jędraszewski..? On jest taki mądry..! Bo to co radził miesiąc temu i dwa i trzy miesiące - nie działa.
Michał Jan2021.03.17 11:46
Lockdownu nie spowoduje covid, tylko rząd.
ryszard2021.03.17 11:45
Trzeba było w takiej sytuacji ryzykować "Próbny egzamin ósmoklasisty"??? Chyba po to tylko żeby było wiadomo jak manipulować ocenami końcowymi wystawianymi przez niektóre szkoły.
GP2021.03.17 11:44
Idioci, biorą pozytywny wynik testu PCR nie mającego żadnej wartości diagnostycznej bez pełnego obrazu klinicznego za "zakażenie". LIczba "zakażeń" rośnie wraz z liczbą testów. Dzisiaj rekordowa liczba 84,9 tys.
ladychapel2021.03.17 11:42
Frondziarze są śmieszni - z jednej strony twierdzą, że pandemia to bzdura, z drugiej oskarżają Szwecję o ludobójstwo, bo nie wprowadziła obostrzeń, z trzeciej krytykują obostrzenia w Polsce, krytykując równocześnie Szwecję, że jest wobec pandemii liberalna... Schizofrenia...