List otwarty do Reklamodawców wspierających emisję programu „The voice of Poland” TVP2 - zdjęcie
23.09.11, 13:00

List otwarty do Reklamodawców wspierających emisję programu „The voice of Poland” TVP2

18

Dlaczego warto podpisać list do reklamodawców wspierających emisję programu „The voice of Poland”?

 

W dniu 19 września 2011 r. TVP2 oświadczyła, że pomimo licznych protestów i apeli, w tym Prymasa Polski, nie zamierza wyłączyć Pana Adam Darskiego z jury programu „The voice of Poland”.


Działania władz TVP wskazują, że jedynym kryterium, którym się kierują jest zysk i dochody z reklam. W związku z warto zwrócić się do firm wspierających emisję programu „The voice of Poland” poprzez umieszczanie swoich reklam. Niech zarządy i rady nadzorcze odpowiedzą czy chcą aby ich firmy były kojarzone z programem, który popularyzuje osobę:


 • publicznie okazującą pogardę wobec innych ludzi,
 • gloryfikującą zło,
 • znaną z wulgarnych i chamskich zachowań.

 

Warto podpisać się pod listem co najmniej z 5 powodów:

 1. Bo zależy nam na Polsce. Nie chcemy abyśmy my i nasze dzieci żyły w kraju, w którym zło jest stawiane na równi z dobrem, a okazywanie pogardy jest wyrazem wolności.
 2. Bo trzeba obudzić sumienia ludzi. Niech członkowie zarządów i rady nadzorczych zobaczą, że swoimi działaniami wpływają na świat i ponoszą za to odpowiedzialność. 
 3. Bo tylko pieniądze działają na władze TVP. Utrata nawet jednego reklamodawcy będzie dla TVP bolesna. 
 4. Bo zło raz oswojone będzie drążyć i niszczyć społeczeństwo. Już widać tego skutki w szkołach, w pracy, na ulicach. Szyderstwo z symbolu miłości, tj. krzyża, już nie obraża uczuć religijnych sędziego ani biegłego. A miejsce Chrystusa na krzyżu zajął w każdym kiosku pan Palikot (okładka Newsweeka).
 5. Bo nie można stać z boku. Jeśli ja nie zajmę stanowiska to kto ma to zrobić? Politycy zajmą się sprawą tylko wówczas gdy tego od nich zażądamy.

 

Lista Reklamodawców reklamujących się w programie The Voice of Poland:


Sponsorzy programu:

SONY

Rimmel (tusz do rzęs)

Joanna (szampony itp.)

 

Reklamy w bloku reklamowym bezpośrednio przed programem:

L’Oreal

Nivea

Head&Shoulders

Castorama

Verdin (tabletki na zgagę)

Lidl

Biedronka

T-mobile

Tofifee (cukierki/czekoladki)

Monini (oliwa z oliwek)

Millennium Bank

Black Red White (producent mebli)

Tymbark

Ibuprom

Duplo (batoniki)

Duck fresh discs / Duck power (środek bakteriobójczy do muszli klozetowej)

Dębowe Mocne (piwo)

 

Reklamy w bloku reklamowym bezpośrednio po programie:

Soraya

Bank BPH

Pantene

Blend-a-med.

Kinder (batoniki)

Rafaello

Liberty Direct

Pampers

Storck (producent czekoladek Merci)

Naxii

Knorr

Gripex

 


Poniżej wzór listu protestacyjnego do reklamodawców:

 

Warszawa, [data]

 

[Nadawca listu]

[Nazwa reklamodawcy]

[Adres]

[fax]

 

Do:      Zarząd

Prezes [Imię i nazwisko]

[pozostali członkowie zarządu]

 

Rada Nadzorcza

Przewodniczący [Imię i nazwisko]

[pozostali członkowie Rady Nadzorczej]

 

 Dot.: reklam [nazwa reklamodawcy] w związku z programem telewizyjnym promującym osoby wyrażające pogardę wobec innych osób i gloryfikujące zło

 

Szanowni Państwo,

 

1. W związku z emisją materiału reklamowego firmy [nazwa reklamodawcy] w Programie Drugim Telewizji Polskiej w dniu(ach) bezpośrednio przed/po programem(ie) „The voice of Poland”, w którym występuje pan Adam Darski proszę o wyjaśnienie:


a)      Czy firma [nazwa reklamodawcy] chce być wiązana z programami promującymi osoby prezentujące publicznie pogardę wobec innych ludzi i gloryfikujące zło?


b)      Czy celowe umieszczanie nazwy firmy [nazwa reklamodawcy] bezpośrednio obok wizerunku osoby głoszącej pogardę i gloryfikującą zło jest zgodne z wizerunkiem, który chce kreować Państwa firma?

 

2. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że Pan Adam Darski wielokrotnie publicznie wyrażał następujące poglądy:


 • Demonstrował pogardę wobec innych osób (Polaków, ludzi wierzących); profanował symbole otaczane szacunkiem przez setki milionów ludzi.

 

Przykłady:

- Polaków nazywa walecznymi głupkami (wywiad dla Newsweeka);

- Publicznie w obecności setek osób darł Biblię i rzucając jej karty w tłum krzyczał: „żryjcie to gówno!";

- publicznie nazywał Pismo Święte „kłamliwą księgą".

- [do uzupełnienia np. zdjęcia z opisem itd.]

 

 • Gloryfikował zło i propagował satanizm (ideologię, której zwolennicy dopuszczają się m.in. morderstw rytualnych).

Przykłady:

-  Jeden z pseudonimów, którym posługiwał się pan Adam Darskiego brzmi Holocausto (całopalenie) czyli akcja celowej eksterminacji narodu żydowskiego prowadzona przez niemieckich nazistów w czasie Drugiej Wojny Światowej. Wybór takiego pseudonimu wskazuje na identyfikację z ludźmi, którzy realizowali tą akcję.

„Chwała mordercom [św. – przyp. aut.] Wojciecha” to tytuł jednej z piosenek zespołu Behemoth, którego liderem i wokalistą jest pan Adam Darski.

-  Fragment piosenki pt. „Satanas”:

„Szatan chce żygać na twarz syna Bożego

Aniołowie Szatan są gotowi dokonać dzieła zniszczenia (…)

Demony się cieszą, ponieważ wasz Pan

Szatan zgwałcił matkę kłamstwa [tj. Maryję matkę Chrystusa – przyp aut.].

Szatan, szatan

Szatan, szatan”

-  Wiele informacji o praktykach satanistycznych podają media, np.:

„Satanizm niszczy duszę. Morderstwo w Rudzie Śląskiej.” (Polska);

„Nastoletni sataniści-kanibale stanęli przed sądem” (Rosja);

„Sataniści skazani za wielokrotne morderstwa” (Wielka Brytania);

„Sataniści skazani za wielokrotne morderstwa” (Włochy).

 

3. Wskutek udziału pana Adma Darskiego w programie „The voice of Poland” Telewizji Polskiej, w charakterze jurora oceniającego młodych ludzi, osoba publicznie okazująca pogardę dla innych ludzi oraz gloryfikująca zło została postawiona w pozycji autorytetu dla uczestników programu oraz wielu widzów.


Działanie takie oznacza w istocie przyzwolenie dla głoszenie poglądów godzących w godność osoby ludzkiej i podstawy życia społecznego. Prowadzi to de facto do zrównania takich poglądów z innymi systemami wartości lub światopoglądami (np. prawami człowieka, demokracją, chrześcijaństwem, islamem, buddyzmem). Oznacza to zgodę aby poglądy takie kształtowały rzeczywistość w tym postawy młodych ludzi.

 

W tej sytuacji wspieranie emisji programu „The voice of Poland” w postaci umieszczania reklam wiąże się z przyzwoleniem na promowanie pogardy dla innych ludzi, gloryfikacją zła i niszczeniem podstaw społeczeństwa.

 

4. Na koniec pragniemy wskazać, że przeciwko udziałowi pana Adama Darskiego w programie, bezpośrednio przed którym ukazała się reklama [Nazwa reklamodawcy] wypowiedziały się:

 • Dziesiątki tysięcy Polaków,
 • Prymas Polski
 • Biskupowie [do uzupełnienia]
 • Organizacje społeczne w tym:
 • Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy,
 • [Inne do uzupełnienia]

 

 

_________________

Podpisy

 

Do wiadomości:

Pan Juliusz Braun - prezes Telewizji Polskiej S.A.

 

 

Przygotował i opracował: Piotr Kurek

Komentarze (18):

anonim2011.09.23 13:44
<p>Przydałoby się umieścić adresy tych firm i wszelkie potrzebne dane do wysłania w/w protest&oacute;w - bedzie o wiele łatwiej :)</p>
anonim2011.09.23 13:46
<p><span \" : verdana, sans-serif; font-size: 13px; line-height: 19px;\">No nie do końca, chodziłoby chyba o to, żeby nie używać żadnych artykuł&oacute;w sprzedawanych przez tych producent&oacute;w, czyli m.in: - Ibuprom - producent: US Pharmacia Sp. z o.o. - ich inne produkty to: * Apap&nbsp; * Ibuprom&nbsp; * Naxii * Gripex * Acatar&nbsp; * Gastopkaps * Manti * Xenna&nbsp; * Stoperan * Verdin&nbsp; * Vigor&nbsp; * Novorutin C * Herbitussin&nbsp; - Duplo - producent Ferrero - inne produkty: * Batoniki Kinder, Kinder niespodzianka, Kinder bueno, Kinder delice, Kinder country...&nbsp; * Nutella * Tic-tac * Rafaello * Ferrero Rocher - Duck - producent SC Johnson - inne produkty: * Brise * Pronto * Mr Muscle * Duck * OFF * Autan * Baygon&nbsp; * Raid&nbsp;</span></p>
anonim2011.09.23 13:48
<p>Czy szanowni Frondowicze nie sądzą, że lepiej byłoby, zamiast popadać w histerię - solidnie wpierdolić Panu Darskiemu w jakimś ciemnym kącie? Najlepiej tak, żeby ukazał mu sie diabeł w całej swojej krasie. Bojkoty nic nie dadzą. Co chcecie bojkotować? Sony, Nivea albo Castoramę? Oprzytomnijcie. Jedyne, co ma sens opr&oacute;cz łomotu dla Darskiego to pomysł biskupa(nie pamiętam kt&oacute;rego) by nie płacić abonamenty RTV. Niech zdechną, albo niech ich na utrzymanie wezmą nergal z dodą.</p>
anonim2011.09.23 13:48
<p>Poza tym, Panie Potrze Kurek, proszę nauczyć się pisać poprawnie po polsku, bo takiego gniota nie wypada wysłać do nikogo.</p>
anonim2011.09.23 13:56
<p>I to dopiero podziała - jak w Machinie.</p>
anonim2011.09.23 13:59
<p>LUdzie po co wog&oacute;le oglądacie TV ... z dziecmi w chińczyka pograjcie ... z&nbsp;żoną na spacer idzcie... samoch&oacute;d posprzątajcie czy mieszkanie ..może jakąś zupkę trochę dardziej skomplikowaną niż pomidorowa z kluchami zr&oacute;bcie....&nbsp;przy muzyce z CD czy Radia ... dajmy im odczuć że mamy to&nbsp;na uwadze że nas olewają... i że reklamy niech sobie Julek Braun sam ogląda ... no może z nergusiem i dodą... olejmy też ten ich abomament ...</p>
anonim2011.09.23 14:06
To jest dobre działanie. Popieram :)
anonim2011.09.23 14:34
<p>Może to moja \"teoria spiskowa\" - ale ja sądze, że oto właśnie chodziło... dobić TVP. Dobić i sprzedać!</p>
anonim2011.09.23 14:43
<p>@Autor, Wielkie dzięki za przygotowanie pełnej informacji o tych firmach \"zaprzyjaźnionych z satanistą\". A teraz przechodzimy od sł&oacute;w do czyn&oacute;w: Wydrukujemy na drukarence listę wyżej wymienionych firm i z odpowiednią informacją o o ich udziale w reklamowaniu swoich produkt&oacute;w w programie Voice of Poland - powiesimi setki kopii w naszych miasteczkach w okolicy kościoł&oacute;w oraz przekażemy proboszczom do wykorzystania: mogą powiesić na tablicach przy kościele ,mogą odczytać w kościele po Mszy św.&nbsp; A emeryci niech wreszcie się zastanowią nad celowością płacenia abonamentu rtv</p>
anonim2011.09.23 15:00
<p>Oczywiście, że się przyłączam do akcji. Oglaszam sw&oacute;j bojkot wyrob&oacute;w reklamowanych w tych blokach reklamowych...Zachęcam wszystkich moich znajomych i przyjaci&oacute;ł. Jeśli im milszy satanista, to niech kupuje ich wyroby...!!!!</p>
anonim2011.09.23 17:39
<p \"margin-bottom: 0cm;\"><span \" : verdana,geneva;\"><span \"font-size: x-small;\">Popieram akcję bojkotu reklamodawc&oacute;w &bdquo;Voice of Poland&rdquo;. Od dziś nie kupuję produkt&oacute;w wyżej wymienionych marek! Proszę jeszcze żeby ta lista była uaktualniana i regularnie podawana przez Frondę i inne portale katolickie. Można byłoby to jeszcze nagłośnić na jakimś portalu społecznościowym. Palikoty potrafią się skrzyknąć, to czemu MY nie możemy.</span></span></p> <p \"margin-bottom: 0cm;\">&nbsp;</p> <p \"margin-bottom: 0cm;\"><span \" : verdana,geneva;\"><span \"font-size: x-small;\">P.S. Ciesze się, że takie akcję mają miejsce, udało się kiedyś z &bdquo;Machiną&rdquo;, będzie można uderzać w innych. Nic bardziej lewicowc&oacute;w nie przeraża, jak strach przed utratą kasy.</span></span></p> <p \"margin-bottom: 0cm;\"><span \" : verdana,geneva;\"><span \"font-size: x-small;\"><span \"font-weight: normal;\">A tak przy okazji, identyczny pomysł miałem (pisałem w komentarzach do artykułu: &bdquo;Adamski: Żałosna prowokacja Newsweeka i Palikota&rdquo;), żeby bojkotować reklamowane produkty w ostatnim &bdquo;Newsweeku&rdquo; z Paligłupem ups, przepraszam z Palikotem. :</span></span></span><strong><span \" : verdana,geneva;\"><span \"font-size: x-small;\"><span \"font-weight: normal;\">)</span></span></span></strong></p>
anonim2011.09.23 22:42
<p>Jesteśmy zakładnikami własnych przekonań. Jako katolicy nie możemy \"wpier...\" Darskiemu w ciemnej ulicy, mamy nadstawiac drugi policzek i patrzeć jak r&oacute;żnej maści debile graja na m na nosie. Jestem, także Polakiem i członkiem społeczeństa kt&oacute;remu tacy odszczepieńcy jak Darski, geje i inne czerwonw elementy zagrażają. Dlatego z racji obrony tegoż społeczęństwa - o twarzy takiej jaki mi odpowiada - mam prawo bronić swoich swoich pryncypi&oacute;w w spos&oacute;b jaki uznam za konieczny.</p>
anonim2011.09.24 0:13
<p>@Glas4 ależ jak najbardziej możemy :wpier... Darskiemu. Chrystus nie głosił pacyfizmu ani <em>non violence</em>. Przypominam, że On sam wpier... handlarzom w świątyni. Batem!</p> <p>Kości&oacute;ł wpada w pułapkę pacyfizmu sprzeczną z nauką Chrystusa. Należy unikać samosąd&oacute;w, bo łatwo w nich przebrać miarę, dlatego państwo ma obowiązek reagować na zachowania, za kt&oacute;re należało by dać w mordę. Ale jeśli państwo nie reaguje mamy prawo w mordę dać. Tylko nie dać się złapać, bo jestem dziwnie przekonany że w obronie p.Darskiego-Holocausto \"nasze\" państwo zareaguje</p>
anonim2011.09.24 9:16
<p>@Maczugow \"Nam\"?? Nas jest kilkadziesiąt milion&oacute;w w Polsce, koleś. Niech o p... Dodę albo inny silikon, jak się postara, może da radę.</p>
anonim2011.09.24 9:21
<p>/on</p> <p>(znaczy d.p.k Darski) Może się mylę, ale wygląda na damskiego boksera. Obraża katolik&oacute;w, bo wie, że nic mu za to nie grozi. Jak celnie zauważył p.Romaszewski ciekawe czy odważył by się podrzeć autobiografię Kuronia? Nie m&oacute;wiąc o Koranie :-)</p>
anonim2011.09.25 17:35
<p>wydaje mi się, że proponowany tekst jest zbyt skomplikowany. Przecież reklamodawc&oacute;w nie interesują wyszczeg&oacute;lniane motywy bojkotu. Ważne żeby podać jego pow&oacute;d i warunki zaprzestanie. Nie wiem też czy warto wypisywać wszystkich adresat&oacute;w. czy nie wystarczy np. \"Jeronimo Martins, zarząd\" - poradźcie, chodzi o to żeby te listy ktoś przeczytał.</p> <p>Trzeba też poszukać adres&oacute;w mailowych i ślimakowych(czyli \"zwykłopocztowych\")</p> <p>uruchomiłem też adres dla leniwych, kt&oacute;rym samym się nie chce pisać i wysyłać: [email protected]</p> <p>Proszę podawać swoje personalia z adresem, będę sukcesywnie wysyłał do odnośnych firm. Nie gwarantuję, że wyślę do wszystkich, ale do najważniejszych napewno.</p> <p>Chyba, że Fronda sama przejmie ten pomysł</p> <p>&nbsp;</p> <p>Kto wyśle pod powyższy adres mail z tematem: wz&oacute;r dostanie automatycznie zwrotną pocztą moją propozycję wzoru w formacie .doc</p> <p>&nbsp;</p>
anonim2011.09.26 8:48
<p>genialny pomysł z bojkotem firm reklamujących się w Voice of POland, ale realizowany na p&oacute;ł gwizdka. Czy moglibyście się podjąć organizacji i koordynacji bojkotu? Ja to zacząłem robić na forum parafialnym ale jestem za chudy w uszach. Zostały jednak dopracowane wzory list&oacute;w i pomysły gdzie wysyłać. Szczeg&oacute;lnie dobry wydaje mi się pomysł żeby wysyłać do CENTRAL zachodnich firm maile z podkreśleniem pseudonimu Holocausto. To na zachodzie pocałunek śmierci. Wszystko jest na forum, można brać, kopiować przerabiać www.swietatrojca.org.pl/bb3 </p>
anonim2011.10.3 13:41
<p>Jeślibym coś mogła Księdzu doradzić - ks. Jacku, to serdecznie doradzam zrobić wpis na własnym blogu, tu na Frondzie i szerzyć tę dobrą sprawę! ZACHĘCAM, c&oacute;ż forum paraf. gdzie nikt nie wchodzi, tu jest więcej ludzi. Z Bogiem! :)</p>