Lidia Staroń kandydatem PiS na RPO? Fogiel: Nie wykluczamy żadnego scenariusza  - zdjęcie
14.05.21, 17:32Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Lidia Staroń kandydatem PiS na RPO? Fogiel: Nie wykluczamy żadnego scenariusza

7

Senat odrzucił wczoraj kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Teraz ponownie kandydata wyłonić będzie musiał Sejm. Media donoszą, że Porozumienie chce zaproponować kandydaturę niezależnej senator Lidii Staroń. Do sprawy odniósł się w programie „Tłit” Wirtualnej Polski wicerzecznik rządu Radosław Fogiel.

Po odrzuceniu przez Senat kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego PiS musi ponownie szukać kandydata, co do którego uda się przekonać opozycję i zdobyć większość w Senacie. Takim może być niezależna senator Lidia Staroń. Czy PiS poprze jej ewentualną kandydaturę?

- „Pani senator jest osobą o ogromnym dorobku, ogromnych doświadczeniach, jeśli chodzi o pomoc słabszym, potrzebującym i pokrzywdzonym. To prawda, ale nie chcę dziś nic przesądzać”

- stwierdził w programie „Tłit” Radosław Fogiel.

Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość „nie przekreśla żadnego scenariusza”. Zaznaczył jednak, że nowa kandydatura na RPO zostanie ogłoszona dopiero, kiedy marszałek Sejmu ponownie otworzy okres zgłaszania kandydatur.

kak/Wirtualna Polska

Komentarze (7):

Jacuś2021.05.17 5:22
A to ci niespodzianka, chyba błąd bo ta pani tak do końca nie wie po której stronie chce być.
nie p. Staroń2021.05.15 5:44
Wylansowanie przez e. Jaworowiczniczegonie dowodzi. Mój email do pani sprzed 2 m-cy głuchy. W żadnym wypadku żadne nowe krzesło po bycie w PO, potem niby niezależna. NIE< NIE< NIE !
Japa2021.05.15 9:05
Obawy chyba słuszne. Istnieje i wg mnie taka obawa . Stara miłość nie rdzewieje. Ta próba byłaby wg. mnie listkiem lakmusowym intencji totalnych . Pani Staroń w obecnej swojej działalności pozostaje raczej bezpartyjna . Program pani Jaworowicz piękny . Tylko trochę na pokaz . Nie widziałem w tym programie pokazania skutków działania programu . A Senat zawsze na polecenie totalnych obali kandydaturę PiS . Obalił partyjnego .Obali i bezpartyjną ? Tylko totalniak ma szansę . Wybór pani Staroń może i rezykowny , ale zawsze mniej niż wybór totalniaka .
Konrad Józef Turzyński2021.05.14 23:12
Dobry pomysł!
AAAtomek2021.05.14 19:46
Fogiel, które bułki są lepsze - pszenne czy żytnie?
Figo Fago2021.05.15 9:08
Też pytanie .... Zależy co kto lubi . Jeden lubi zupę a drugi jak mu się nogi pocą
adam2021.05.14 17:59
Ha...ha...ha...zaśmiała się królewna i poszła prać skarpetki...