Libicki poprze kandydata PiS na RPO, nawet jeśli... ma zostać senatorem niezrzeszonym - zdjęcie
16.03.21, 08:45fot. tvp info/screen

Libicki poprze kandydata PiS na RPO, nawet jeśli... ma zostać senatorem niezrzeszonym

7

- Nie chcę, żeby moja decyzja obciążała PSL. Jestem gotów zostać senatorem niezrzeszonym i skazać się na polityczny niebyt – powiedział w programie #Jedziemy Michała Rachonia w TVP Info senator PSL Jan Filip Libicki.

W ostatnich dniach PiS przedstawił swojego nowego kandydata do urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich, którym jest Bartłomiej Wróblewski.

- Jestem do tej funkcji przygotowany z racji wykształcenia, z racji pracy zawodowej oraz z racji doświadczenia społecznego, służbie drugiemu człowiekowi – oświadczył Wróblewski odnosząc się do zgłoszenia jego kandydatury.

Libicki już wcześniej deklarował, że jest gotów poprzeć Wróblewskiego, ponieważ zgadza się z nim w sprawie podejścia do aborcji.

mp/tvp info/pap/niezalezna.pl

Komentarze (7):

Foster2021.03.16 18:54
Niepełną prawdę piszecie - powiedział, że poprze, ale pod warunkiem że pani Zuzanna Bluszcz Radziszewska będzie zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich.
Emeryt2021.03.16 11:33
Panowie na prawicy przy takiej korupcji politycznej chyba nie mamy szans na wygraną w kolejnych wyborach. Zastanówcie sie i coś zmieńcie w waszych działaniach. Czy naprawdę macie tak słabe merytorycznie dzieci , żony wujków i jeszcze inych członków rodzin, że nie stać ich na pracę w prywatnej firmie tylko musicie psuć obraz PISu. Zapis z Sejmu : "Dzisiaj trzeba zadać pytanie, czy nie doszło do korupcji politycznej, bo polskie państwo nie zajmuje się sprawą Obajtka. Gdzie są służby, gdzie jest prokuratura? - pytał polityk. - Ja żądam wyłączenia z tego głosowania pani poseł Emilewicz - mąż zatrudniony w Orlenie, pana posła Cymańskiego - córka w Enerdze, pana posła Smolińskiego - syn w Enerdze, pani poseł Golińska - brat prezes zarządu Energa SA, pana posła Krasulskiego - córka w Enerdze SA. To jest korupcja polityczna - przekazał Cezary Tomczak. - Nie zajmujecie się tym, bo to są wasze brudne interesy - dodał poseł."
man.of.Stagira2021.03.16 14:52
cip, cip, cip...
STARY2021.03.16 18:18
CO OBNIZYLI EMERYTURKE I TERAZ SZUKA SIE DZIURY W CALYM ,GDZIE BYLES JAK PRZEZ 8 LAT NIERZADOW PARTII OSZUSTOW KORUPCJA KWITLA A LUDZIE JEDLI SZCZAW I MILABELKI.
itd2021.03.16 9:01
Libicki taki schorowany. Miał covida i bryka po telewizji. To dowód na "plandemię" Boże widzisz i nie grzmisz.
OLEK2021.03.16 18:27
WIDAC, ZE NIE ZAGLOSUJE NA KANDYDATA POLAKOW BO BOI SIE SMIERCI POLITYCZNEJ.KIEDYS POLACY ODDAWALI ZYCIE ZA OJCZYZNE A DZIS CO ROBIA TACY PATRIOCI.
Anonim2021.03.16 18:45
Wypad trollu.