,,Lewico, czas na współpracę z PiS’’. ,,TP’’ rezygnuje ze współpracy z Wosiem  - zdjęcie
14.04.21, 17:44Fot. screenshot - YouTube (VETO MEDIA)

,,Lewico, czas na współpracę z PiS’’. ,,TP’’ rezygnuje ze współpracy z Wosiem

8

Rafał Woś poinformował za pośrednictwem Facebooka, że kończy współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”. Decyzję tę publicysta ocenia jako błąd pisma.

Trzy lata temu z Rafałem Wosiem współpracę zakończył tygodnik Polityka. Powodem było inne od przyjętego za właściwe po lewej stronie sceny politycznej postrzeganie przez publicystę partii rządzącej.

- „Lewico, czas na współpracę z PiS. Trzeba budować z Kaczyńskim demokratyczny socjalizm”

- pisał wtedy WOŚ.

Jego odejście wywołało burzę w mediach. Określano je jako zamykanie ust „odstępcom”.

- „Nagle mówią mi, że moja rola jest inna. Że mam utwierdzać „swoją” stronę w tym, co już dawno wiedzą. Że mam ich nie konfrontować z trudnymi pytaniami. Że jestem na jakiejś wojnie. Ludzie, czy wyście poszaleli?”

- mówił sam Woś w wywiadzie dla Polska the Times.

Po odejściu z „Polityki” publicysta rozpoczął współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”. Ta jednak dobiegła już końca.

- „Od czerwca nie będę już publicystą Tygodnika Powszechnego. Decyzję uważam za błąd pisma. Dziękuje kolegom i koleżankom za współpracę. Czytelników zapraszam, byśmy zostali razem. W przyszłość patrzę z optymizmem. Zamierzam nadal upominać się o godność i równość”

- napisał Woś na Facebooku.

Publicysta podsumował też czas pracy w „TP”, wskazując na otrzymane nagrody i cieszące się popularnością artykuły.

kak/Facebook, Tysol.pl

Komentarze (8):

Alojzy Cedzidło2021.04.14 20:42
Nooo ... I mamy nowy przykład " totalnej " wolności przekonań i słowa . Ale to w tym " towarzystwie europejskim " jest już norma Jednak jest i druga strona tego " euromedalu" .Uczciwy dziennikarz , za uczciwość dostaję po czterech literach. Reszta kolegów milczy . Posłuszny sędzia wydaje "posłuszne " wyroki . Kasta milczy . Adwokat , swoim postepowaniem s...a po zawodżie ,koledzy milczą .Ministra .Senatora zlapali na łapówkach , koledzy w obronie łapówkarzy życie by oddali. Itd Itd .A my ? Podobno wszystko jest w rękach podmiotu . I przyczyny i skutki . Najlepiej to widać tu na Frondzie .
Skrzypek na dachu2021.04.14 18:46
Chetni pozbieram gowna po twoim psie .
Skrzypek na dachu2021.04.14 18:34
Lewica wspolpracuje z PiSem od czasu okraglostolowej zmowy ale TP to same bezbozne globalisci .
Anonim2021.04.14 17:56
Tygodnik Powszechny nie jest już pismem katolickim i nie ma prawa do posługiwania się tym przymiotnikiem. To zwykła komunistyczna agitka w rękach niemieckich. Obecnie należy do Fundacji Centrum Kopernika finansowanej ze środków miasta Kraków.
Anonim2021.04.14 17:57
Przepraszam bardzo, była w rękach niemieckich a obecnie tak jak napisałem należy do Fundacji Centrum Kopernika (wg wikipedii)
x2021.04.14 19:52
Pudło. Fundacja Centrum Kopernika posiada mniej niż 20% udziałów w spółce.
Polexit2021.04.14 17:53
Hahahahahaha!!!! Dobre! Ale się uśmiałem. Coraz bardziej ten Pis staje się żenujący!!!
Japa2021.04.14 20:53
Jesteś pewny ,że jest się z czego śmiać? To napisz co by mogło być takiego w tej Polsce , abyś spoważniał. Domyslam się Tusk Prezydentem , Kamysz Premierem Nouman Ministrem Spr. Budka Naczelnym np.Prokurator, Biedroń Ministrem do Walki ze Strefami wolnymi od LGBT Od zdrowią Arłukowicz . Od gazet Hołownia . Do Radia Smiszek .Do Telewizji Nitras itd itd itd To byś się dopiero cieszył