Jarosław Gowin zapowiedział, że dziś odbędzie rozmowę z szefem PO Borysem Budką, w sprawie jego projektu, który zakłada wprowadzenie zmiany do konstytucji i przedłużenie o dwa lata kadencji prezydenta Andrzej Dudy. Gowin ma rozmawiać również z innymi liderami opozycji. Tymczasem Lewica zapowiada, że projektu na pewno nie poprze.

Rzeczniczka prasowa Lewicy Anna Maria-Żukowska opublikowała na Twitterze wpis, w którym zapewnia, że Lewica nie poprze pomysłu jednorazowego przedłużenia kadencji prezydenckiej. Dlaczego? Żukowska nie ukrywa, że powodem jest jedynie to, iż nie zamierza negocjować z przedstawicielami obozu rządzącego.

-„ Ten plan zakłada paktowanie z PiS-em i wymusi zmianę konstytucji. Nie poprzemy go. Jak mówi @RobertBiedron: Siadając do stołu z Gowinem, siada się do stołu z Kaczyńskim. @Jaroslaw_Gowin to dziś asystent Kaczyńskiego przy pomocy którego prezes ogrywa opozycję” – pisze.

W kolejnym wpisie dodała:

-„Cała Lewica chce jasno zakomunikować: ​nie negocjujemy z politycznymi terrorystami. Nie wejdziemy w układ Gowin-Budka. Nie zgadzamy się na zapisanie do grupy rekonstrukcyjnej POPiS-u. Nie zgadzamy się na instalowanie pisowskiego agenta wpływu w gronie opozycji”.

kak/ Twitter