31.03.13, 22:26Fot. Archiwum Fronda.pl

Lewacy i narodowcy Polonii Warszawa pobili się na meczu z Legią. Zobacz video

Na stronie sport.pl czytamy: „W drugiej połowie meczu na trybunie Kamiennej zajmowanej przez fanatyków „Czarnych Koszul” zaczęła się bójka. Szarpali się zwolennicy odmiennych obozów politycznych, prawicy i lewicy. W pewnym momencie z gniazda została zerwana flaga z napisem „Precz z komuną” z przekreślonym sierpem i młotem. Interweniowała ochrona. - Proszę, aby kibice z trybuny Kamiennej wrócili na swoje miejsca. Zostało 15 minut spotkania. Naszej drużynie potrzebny jest wasz doping - apelował spiker. Po kilku minutach na Kamiennej zrobiło się spokojnie, a kibice wrócili na swoje miejsca (flaga również). Ale po zakończeniu meczu, kiedy kibice wychodzili ze stadionu, też musiała interweniować ochrona.”

Wpis kibica pod nickiem „Leo Messi” na stronie www.dumastolicy.pl brzmiał: „Wielkie brawa i szacunek dla ziomków, którzy bronili fany „Precz z komuną”. Jak tak dalej pójdzie, to lewacka hołota zacznie robić antifę na Kamiennej. Szacun chłopaki. Polonia jest klubem o tradycji niepodległościowej. Klub po wojnie odbudowali ludzie związani z Armią Krajową. Jak ktoś ma bolszewickie ciągoty, to niech wypier… nad kanałek! Komuniści ludziom z Polonii to strzelali w tył głowy!”. Ten wpis został usunięty. „Messi” na końcu kolejnego wpisu dodał: „Według ziomala po szalu, z którym o tym gadałem, to wcale nie była bitwa o fanę „precz z komuną”. Ktoś dorobił fałszywą ideologię. Tam się lali naziści z antifą. A fana „precz z komuną” została schowana na wszelki wypadek” - pisze „Leo Messi”.

Inny z Polonistów opisał zdarzenie na blogu o Polonii: www.warszawa.sport.pl: „65 minuta meczu, drużyna przegrywa. Wszyscy zdzieramy gardła by wspomóc naszą Polonię. Czarne Koszule potrzebują dopingu CAŁEJ Kamiennej. Nagle ni stąd ni zowąd grupa chłopaczków z rasistowskimi emblematami zaczyna wznosić nacjonalistyczne hasła w stronę antyrasistowskiej grupy kibiców Polonii (którzy obecni są przy Konwiktorskiej od ponad dwudziestu lat). Ewidentnie nie spodobały im się szale z przekreślonymi swastykami, które miało kilkadziesiąt osób. Najwyraźniej woleliby aby swastyki nie były przekreślone. Zostali wygwizdani przez większość braci po szalu. Jeden z antyrasistów podszedł do nich aby wytłumaczyć im w twardych słowach, że nie ma zgody na trybunie na takie zachowania. Kilkunastu nacjonalistów rzuciło się na niego. Antyrasiści ruszyli mu z pomocą. Sytuacja eskalowała. Nacjonaliści jakby tylko na to czekali. Ewidentnie ważniejsza była dla nich tego dnia obrona swastyki niż same derby.  Aby jednak zamydlić ludziom oczy rozpuścili w mig info, że zerwana została flaga "Precz z komuną". Szczyt propagandy w iście stalinowskim stylu! Mało tego - swoim dokonaniem pochwalili się po konfidencku od razu w Internecie. Kilku gówniarzy na Polonii ma problem ze skreśloną swastyką i chyba zapomnieli, że Polonia także tym różni się od Legii, że nie ma na Konwiktorskiej miejsca na chore ideologie. Tak było przed wojną, po wojnie, tak jest też i dziś! PRECZ Z NAZIZMEM. PRECZ Z KOMUNĄ. POLONIA WARSZAWA" – pisze lewicowy bloger-polonista.

Pytany przez portal Fronda.pl pan Jerzy Piekarzewski, legenda Polonii Warszawa, powiedział, że wyszedł ze stadionu po pierwszej połowie meczu z Legią, bo jego serce już nie wytrzymuje takich emocji. Nie widział bójki między polonistami, dowiedział się o niej od dziennikarza Frondy.

To, że środowisko lewicowe jest obecne wśród fanów Polonii Warszawa, wiadomo nie od dziś. Widać jednak, że kibice Czarnych Koszul, mający bardziej narodowe przekonania, nie byli już w stanie przełknąć (zwłaszcza na własnym stadionie) utożsamiania ich z faszystami. Poszły w ruch pięści. Krzyczano na lewaków: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Wróciła na swoje miejsce flaga z napisem: „Precz z komuną”.

Czy to była walka o obecną tożsamość klubu? Nie wiem, ale walka ideologiczna podskórnie chyba jednak toczy się w środowisku polonistów, bo poszperałem na facebooku na stronie bardziej lewicowych jej fanów i znalazłem przerobiony symbol Polonii: z patriotycznego „Precz z komuną” Polonia Warszawa na... antykatolicki „Precz z komunią” Polonia Warszawa – przedstawiający nie przekreślony sierp i młot, ale przekreśloną dłoń księdza, udzielającego pierwszej Komunii św. dwójce dzieci. Brak słów. Nie upubliczniamy tego z szacunku dla historii klubu.

Jarosław Wróblewski

Komentarze

anonim2013.03.31 22:55
Niech się tam pozabijają. Byle trzymali się z daleka od normalnych ludzi.
anonim2013.03.31 23:18
Nie za szybko na Prima Aprilis?
anonim2013.04.1 0:17
Bardzo dobrze zrobili, trzeba bronić naszych tradycyjnych chrześcijańskich wartości i swojego honoru. Lewaków nie powinno się w ogóle wpuszczać na stadiony.
anonim2013.04.1 0:17
@gosc_z_CH: Błądzisz matołku ... Najstarszy tekst antysemicki POchodzi z IV wieku p.n.e. http://pl.wikipedia.org/wiki/Antysemityzm Kto sieje wiatr będzie zbierał burze. Pracy coraz mniej ... Nie przyPOmina ci to czegoś?
anonim2013.04.1 2:18
Żałosny artykuł, panie Jarosławie. Może to i nie w porządku, że nacjonaliści są utożsamiani z faszystami/nazistami, ale nie można tym faktem usprawiedliwiać ich przemocy fizycznej. To absolutnie niechrześcijańskie zachowanie. A już zupełnie brzydzę się przemocą fizyczną w obronie swastyki! Jak Pan może taką postawę usprawiedliwiać? Nawet swastykę Pan popiera, jeśli tylko po drugiej stronie jest "lewactwo"? Obrzydliwość.
anonim2013.04.1 3:15
Hahaha ciekawe co na ten ich slynny bossu, ktory w latach 90 sam osobiscie wszelkiej masci punkow i lewakow zaprosil na trybuny.
anonim2013.04.1 7:55
Podejrzewam, że środowiska kibiców głównych polskich klubów są infiltrowane przez bezpiekę i naszpikowane agentami. W stosownym momencie - gdy trzeba zrobić w tv wrzutkę o "faszystowskich kibolach"- organizuje się taką zadymę. Teraz będą to wałkować w Tvp i Tvn w głównych wydaniach dzienników. Ciemny lud będzie się oburzał, a w stosownym momencie przepchnie się ustawę o zgromadzeniach publicznych lub jakiś inny bat na niepokornych.
anonim2013.04.1 8:26
Z tego co czytałąem to antifa nie jest komunistyczna ,tylko anty faszystowska.Wypierają sie komunizmu. http://antifa.bzzz.net/kim-jestemy
anonim2013.04.1 9:18
@lewacka Ale zginął jak faszystowski tchórz!.
anonim2013.04.1 9:27
Pan Kutz zaistniał paroma filmami o Śląsku ,paroma sztukami teatru tv jako piewca okresu słusznie minionego.Na tym zakończyła się jego kariera twórczości artystycznej jako nie nadążającego za duchem czasu.W tej chwili udziela się politycznie ,aby nie oddać wygodnego stołka senatorskiego i o swoim istnieniu przypomina swoimi wulgaryzmami chęcią zaistnienia na piedestale politycznym.
anonim2013.04.1 9:36
Wpis o Kutzu nie w tym forum. Przepraszam!! Ondraszek!
anonim2013.04.1 9:47
@lewacka To skasowano mojego chamskiego "dublera" a ja wg.przysłowia "Kto rano wstaje- temu Bóg daje"
anonim2013.04.1 10:41
Proponuje wywieźć całe kibolstwo na Madagaskar.
anonim2013.04.1 10:50
Lewacka : Jeśli można z Hitlera zrobić katolika to i z narodowców można faszystów? Czekiści nie takie rzeczy robili. Lenin wiecznie żywy, nie?
anonim2013.04.1 12:21
Nie rozumiem dlaczego Fronda zajmuje się motłochem spod znaku "kółka z krzyżykiem" jak i ich idealnym przeciwieństwem bojówkarzy z antify?! Co oni mają wspólnego z patriotyzmem i budowaniem dla dobra kraju? Jakoś miejsca dla ludzi kultury, polityki czy samorządowców nie stercza na tym portalu!!!
anonim2013.04.1 17:21
Lewacka chołota próbuje robić szum. Szumowiny
anonim2013.04.1 18:50
Kibice jako że są utożsamiani z opozycja (czytaj PiS), stają się jej piątą kolumną...Brawo chłopcy...Łatwo rzucać puste hasełka typu "Precz z komuną", nie wiedząc lub wiedząc niewiele o tym okresie w dziejach Polski. Kompromitujecie Panowie Polską Prawice. Róbcie tak dalej. Polska jest jak alkoholik - nie dostrzeże konieczności zmian póki nie zobaczy dna...Jeszcze raz brawo...Dzięki Wam to dno jest coraz bliżej.