11.04.19, 18:45Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Lekcja matematyki czy... propagandy politycznej? Szokujące nagranie ze szkoły

"Państwo ci wszystko da. Da Ci 500+ na każde dziecko. Jak nie pracujesz to da ci zasiłek rodzinny. W szkole dziecko dostanie obiady. W tym państwie nie warto niczego robić"-takimi przemyśleniami dzielił się nauczyciel z jednej ze szkół średnich w Lubuskiem. 

Słowa były skierowane do uczniów i padły podczas lekcji matematyki. Gdyby chociaż w trakcie lekcji wiedzy o społeczeństwie, to na upartego można zrozumieć, choć taki sposób wyrażania opinii również byłby kontrowersyjny. 

Do nagrań z lekcji w jednej z lubuskich szkół dotarli dziennikarze Radia Zachód. Nauczyciel bardziej niż wykładanym przez siebie przedmiotem, tj. matematyką, zainteresowany był komentowaniem bieżącej sytuacji politycznej, m.in. programów socjalnych. 

"Jestem poza systemem w tym państwie. Wczoraj przegłosowali w Sejmie emerytury dla kobiet, które nie pracowały w ogóle, ale mają czwórkę dzieci dostanie 1100 złotych emerytury. Kobieta, która normalnie pracowała i miała czwórkę dzieci dostanie 1200 złotych emerytury. Jaka tu jest motywacja żeby iść do pracy?"-zastanawia się matematyk, którego głos na opublikowanym na Twitterze nagraniu został zmieniony. 

"Państwo ci wszystko da. Da Ci 500+ na każde dziecko. Jak nie pracujesz to da ci zasiłek rodzinny. W szkole dziecko dostanie obiady. W tym państwie nie warto niczego robić"- mówił dalej nauczyciel. To jednak jeszcze nie wszystko, gdyż pedagog zaatakował również Polaków, którzy wyjechali za granicę w celach zarobkowych. Jak powiedział, przez tę "hołotę" wstydzi się wyjechać za granicę, gdyż "większość naszych obywateli", którzy wyemigrowali, "taką opinię nam wyrobiła, że wstyd się przyznać, że się jest Polakiem"- zdaje się, że to również temat bardziej na lekcję WOS niż matematyki i również wyłożony cokolwiek kontrowersyjnie. 

Matematyka nagrali uczniowie. Jak wynika z informacji Radia Zachód, pedagog bardzo często "politykował" podczas lekcji, co stoi to w sprzeczności z apolitycznością oświaty i kodeksowi etycznemu nauczyciela.

 

yenn/radiozachod.pl, Fronda.pl

Komentarze

lek.med.2019.04.12 9:23
osiem lat temu, zanim Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę, uważało, że nauczyciele powinni zarabiać więcej. W programie wyborczym PiS z 2011 roku partia zapewniała, że znacznie podniesie nauczycielskie pensje pracujących w szkołach publicznych. W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokim kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć nawet o 2500 zł brutto - deklarowało PiS w 2011 roku.
xxxx2019.04.13 6:53
Jacy nauczyciele tacy lekarze. Jedni drugich warci. Trafić na dobrego lekarza to jak znaleźć igłę w stogu siana. Na pieniądze to są pazerni - jedni i drudzy - ale dobrze nauczyć albo wyleczyć to już nie.
Jan Radziszewski2019.04.12 3:04
PrawdaWyzwalaKlerZniewala + Mądrale z PO i itp partii .popierając strajk co myślisz że lider Donald Tusk i politycy PO zapewnią ci NIEBO + Niedoczekanie twoje!!! + Ot Donald Tusk jako Najbliższy współpracownik Antychrysta Antonia Tajaniego syna Bp i hebrajskiej zakonnicy może cię najwyżej do piekła wciągnąć Por (Ap 14,9-11) gdzie pewnie będziesz radował się z sexu Sado macho z diabłami z tym że ty zawsze jesteś macho ot życzę :) :) :) powodzenie i szczęścia na tej drodze do wiecznego bycia z cezarem żydów /J 19,15) w piekle oczywiście !!!
Marcin&Beata2019.04.11 20:36
Lubuskie ...i wszystko jasne! W Lubuskiem dzieci mają najgorsze wyniki egzaminów, dzieci to tumany, skoro tuman uczy matematyki...
Zorro2019.04.11 20:19
A ze nas 4 pracuje to nasze podatki wolimy przekazać naszej mamie niż takiemu gnojowi jak ten nauczyciel
margeritta2019.04.11 22:15
A nauczyciel podatków nie płaci?
Zorro2019.04.11 20:16
Moja Mama akurat dostała taką rentę, było na 4 dzieci Mama nie mogła pracować i przez to ze opiekowała się nami i naszą chorą babcią, dlatego rzucam rękawice i wyzywam na pojedynek na śmierć i życie każdego kto jest przeciwko takim emeryturą.
Grzegorz2019.04.13 14:30
Sama sobie zrobiła? Ojciec nie pracował? To dawaj tą rękawice.
Tomek 3.202019.04.11 20:03
Czerwone faszystowskie gnidy są wszędzie. Nawet matematyki uczą.
Zib2019.04.11 19:58
Ten strajk belferstwa ma jednak dobry wymiar...odsłania jak bardzo szkolnictwo jest o przesycone neokomunizmem czy szerzej lewactwem... Pojawia się potrzeba gruntownej reformy szkolnictwa od podstaw!
ktoś_tam2019.04.11 20:03
Nie wiem tylko czy NEOkumunizm... żeby był NEO to poprzedni by się musiał skończyć.
PrawdaWyzwalaKlerZniewala2019.04.11 19:21
Dobrze, że ten pedagog nie obawia się ujawniać gorzkich prawd wobec młodzieży. Etatowy kleruch na następnej lekcji pierdaczył im o płaskiej Ziemi, latających aniołkach, rozmnażaniu za pomocą trików pambuka i corocznym wstawaniu z grobu, żeby się obeżreć białej kiełbasy.
Beata Anna Maria2019.04.11 19:50
jesteś wyznawcą islamu imam czy satanista, a i tak na jedno wychodzi- satanista, bo dokładnie znasz kit jakim ośmieszają Chrześcijan u swoich wyznawców
taro2019.04.11 20:23
zanim ateistyczne debile doszli do tego, co to jest nauka, to chrzescijanscy doktorzy mowili juz o ruchach planet, okraglej ziemi, a przed nimi jeszcze wiele innych kultur i religii. Ty zas powtarzasz wypociny debila prawie, ze wspolczesnego, ktory chcial ten kit wepchnac w zycie i obciazyc tym katolikow, a tym wariatem byl nie kto inny jak wolter, ktorego rycina z mnichem na plaskiej ziemi do dzisiaj krazy pomiedzy lewackimi, czy ateistycznymi glupcami jako dowod na plaska ziemie.
margeritta2019.04.11 22:12
Spoko, młodzież nie jest głupia, zna te prawdy.
hehe2019.04.12 7:12
Narzekacie że nauczyciele źle uczą. A czy wiecie że nauczyciel musi wykonywać plan (podstawę programową) który karze mu obecny rząd. Czy zdajecie sobie sprawę że będąc wyborcą PIS i jednocześnie narzekając na to co się dzieje w szkole zaprzeczacie sami sobie bo dzieje się to Pośrednio przez PiS? Nauczyciel jest ostatnią częścią systemu. Wszyscy mówią o idei, lecz czy ktoś z krytykantów próbował za 2500 po 30 latach pracy spłacać kredyt i utrzymywać rodzinę? Skoro kościół stał się polityczny i włączył się w rozgrywki rządowe (co przeczy jego doktrynom) to czemu Watykan nie chce utrzymywać katechetów i księży w salach katechetycznych tylko czerpie środki z oświaty? Były by pieniążki i na wypłaty i na środki dydaktyczne. Kiedyś w szkole była dyscyplina i wtedy nauczyciel mógł egzekwować wiedzę a teraz uczeń ma prawa a nauczyciel obowiązki więc koro uczeń z założenia wie że jest górka nad nauczycielem to w jaki sposób prócz zachęty nauczyciel może wyegzekwować uczenie się od ucznia, skoro rząd wprowadził że uczeń z 1 oceną niedostateczną może być promowany. Obłęd jest jak się czyta tą falę hejtu zwłaszcza od osób które znają szkołę z przed lat i nie maja pojęcia co się w niej obecnie dzieje.