Lekarz i farmaceuta wyłudzili z NFZ 1.5 mln złotych. Zatrzymani przez policję - zdjęcie
29.03.21, 16:51fot. pixabay.com/pxhere.com

Lekarz i farmaceuta wyłudzili z NFZ 1.5 mln złotych. Zatrzymani przez policję

7

Na polecenie Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Śródmieście 24 marca 2021 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwie osoby do sprawy oszustwa na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Zatrzymani to 54-letni farmaceuta oraz 73-letni lekarz.

Wyłudzono 1,5 mln złotych

Jak ustalono, zatrzymany lekarz na dane pacjentów bezprawnie wypisywał    recepty na leki refundowane, które następnie realizowane  były przez  farmaceutę. Proceder ten trwał od 2014 r., a kwota wyłudzonej refundacji przekroczyła 1,5 mln złotych.

Farmaceuta tymczasowo aresztowany

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty wyłudzenia od NFZ refundacji leków na podstawie poświadczających nieprawdę dokumentów. Na wniosek prokuratora, wobec farmaceuty, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Lekarz zawieszony w wykonywaniu zawodu

W ramach środka zapobiegawczego, prokurator zawiesił lekarza w wykonywaniu zawodu, a także zastosował dozór Policji  połączony z zakazem opuszczania kraju i  poręczenie majątkowe

Za zarzucone podejrzanym czyny grozi kara do 10 lat  pozbawienia wolności.

 

mp/pk.gov.pl

Komentarze (7):

Morderca2021.04.4 21:15
Konowały bez słuchawek, bez EKG, bez badań krwii etc. nie są w stanie nic zrobić. Lekarze to są debile po studiach, bez maszyn od inżynierów tylko są zwykłymi lafiryndami, których kupują korporacje farmaceutyczne (potem oni wypisują tylko te leki danym pacjentom od których dostają profity korporacji farmaceutycznych). Dlatego reklamy straszą,że trzeba z nimi się skonsultować w sprawie podania leku (bo te leki to legalne dopalacze). Zioła nigdy nie zabiją, tylko te lekarstwa laboratoryjne gówno dla mas, po to tylko żeby otępić ludzi (to samo szczepionki, to taka chemioterapia).
sołtys2021.03.29 17:49
Złodzieje jak to z PO
KASTA BASTA!!!2021.03.29 17:22
Działka Obajtka na Mazurach. Sąsiadem jest deweloper Profbud, od którego kupił mieszkanie. Jak podaje money.pl, w przedstawionych przez mec. Macieja Zaborowskiego dokumentach znalazły się dwie umowy dotyczące zakupu ponad hektarowej działki za 250 tys. zł w miejscowości Antonowo na Mazurach. W nich znalazły się dane na temat przeniesienia własności nieruchomości na rzecz spółki Profbud, czyli dewelopera, od którego Daniel Obajtek kupił mieszkanie na warszawskim Bemowie w cenie dużo niższej niż rynkowa. Wy sprzedacie mi mieszkanie po okazyjnej cenie - ja przepiszę na was część mojej nieruchomości. Czy zwykły obywatel z deweloperem może się tak dogadać??? WSZYSTKO W PORZĄDKU WEDŁUG WAS FRENDZLE POTĘPIONE??? Wy Frendzle to potraficie zrobić kaku na dywan i twierdzić, że to nie wasz smród
rychu2021.03.29 17:45
Co tam w brejzlowni słychac daja dodatki za nadgorliwa kłamliwosc ?
Fredek2021.03.29 21:14
Pobaw sie jajami sasiadki, no, teraz rozne sa sasiadki, jak nie masz czym a nie dotykaj klawiatury.
Anonim2021.03.29 16:55
A tych co wyłudzili kasę na lewe maseczki i nieistniejące respiratory już macie? Nie? A to pech...
Anonim2021.03.29 17:25
Fakt, zrobilismy kupe ale to nie nasz smrod