02.12.17, 13:50Screenshot YouTube - wsensie.tv

Łapiński: Wydaje się, że zachowane zostały wszystkie warunki brzegowe prezydenta

„W tej chwili wydaje się, że w projektach ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym zachowane zostały wszystkie warunki brzegowe prezydenta” - powiedział w trakcie radiowej dyskusji Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Czy to oznacza, że już niebawem dobiegnie końca batalia o reformę sądownictwa w Polsce?

Sejmowa komisja sprawiedliwości zakończyła prace nad prezydenckimi projektami ustaw dot. reformy KRS i Sądu Najwyższego. Przyjęła także wszystkie poprawki Prawa i Sprawiedliwości. Drugie czytanie projektów odbędzie się w środę.

W trakcie rozmowy na antenie radiowej Trójki Łapiński przyznał, że spośród „warunków brzegowych”, które nakreślił prezydent wydaje się, że wszystkie zostały zachowane. Mówił także:

Spokojnie poczekamy do kolejnych czytań, do tego, czy w toku dalszych prac jeszcze w Sejmie, czy w Senacie nic nie zostanie zmienione. (...). Prezydent spokojnie będzie się przyglądał. Ministrowie, którzy w tym uczestniczyli, zdadzą relację prezydentowi. Prezydent sam te ustawy po poprawkach sczyta. I spokojnie, mając jeszcze trochę czasu, będzie podejmował decyzje”.

dam/PAP,Fronda.pl