Kwatera główna szpicy NATO będzie w Polsce! - zdjęcie
05.09.14, 11:44Kwatera główna szpicy NATO będzie w Polsce! (fot. Flickr)

Kwatera główna szpicy NATO będzie w Polsce!

9

Przywódcy NATO mają uzgodnić plan zwiększonej gotowości bojowej. Przewiduje on utworzenie tak zwanej szpicy wielonarodowych sił, liczącej do czterech tysięcy żołnierzy, zdolnej do natychmiastowej reakcji w ciągu kilku dni.

"Dowództwo w Polsce i cztery jednostki w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, ze sprzętem i infrastrukturą, aby pozwolić na więcej ćwiczeń i w razie konieczności na szybkie wzmocnienie" - zapowiedział David Cameron. Oficjalnie decyzję w tej sprawie ma ogłosić sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen na zakończenie szczytu.

Szef brytyjskiego rządu dodał, że jeśli zapadnie ostateczna zgoda, wtedy Londyn oddeleguje 3,5 tysiąca personelu wojskowego do tworzonych wielonarodowych sił natychmiastowego reagowania. Będą one stacjonować w Europie Środkowo-Wschodniej na zasadzie rotacji, nie będą to stałe bazy NATO-wskie, bo nie było na to zgody sojuszników.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze (9):

anonim2014.09.5 11:54
czyli ściema i mydlenie oczu
anonim2014.09.5 13:21
nie ściema - w zamian za to pojedziemy walczyć w Syrii i Iraku z ISIS
anonim2014.09.5 14:32
taa, rychło w czas, jak za dwa miesiące będziemy mówić znowu po rusku....
anonim2014.09.5 16:27
Będą mieli śpice jak im Rosja pierdyknie atomówką w tą siedzibę.
anonim2014.09.5 16:28
Pierdykną w nas Atomówką to będziemi mieli śpice!
anonim2014.09.5 16:29
Super... No to mamy w przypadku eskalacji działań wojennych Rosji, bombardowania terytorium Polski jak w banku... Czas budować schrony...
anonim2014.09.5 18:34
Bohaterze dlaczego nie walczysz na Ukrainie za UE?
anonim2014.09.5 18:35
Pierdykną i będą przygotowani na odwet spoko!
anonim2014.09.6 0:30
Chyba dwa lata temu pewien zuch chciał moskali do NATO przyjmować..... no ale teraz mamy wojnę. Inflanty są już chyba oddane rosji (dziś Estonia została zaatakowana przez moskali a wszyscy jak by nabrali wody w usta) - bo przecież co to kogo obchodzi na zachodzie co dzieje się w jakimś Tartu. Potem rumuńska Mołdawia, WKL i przyjdzie kolej na nas. Zdają sobie teraz już z tego sprawę chyba wszyscy. Sped.....y Zachód nawet palcem nie kiwnie bo to rozwścieczy rosję. Moi Państwo, nie jest to pierwsza wojna jakiej jesteśmy w ostatnich 20 latach świadkami. Mało kto być może to pamięta, lecz w latach 90 trwała wojna w Bośni. Chorwacja i Bośnia objęte były embargiem na dostawy broni aby nie eskalować konfliktu - rosja zaś sprzedawała bezkarnie broń do Serbii. Zachód dyskutował czy ogórki mają być mniej czy bardziej krzywe a w Sarajewie snajperzy zabijali dzieci chodzące po ulicach miasta. Sped....ne holenderskie wojsko nie dość, że nie potrafiło obronić oddanych im pod opiekę bośniackich uchodźców to pozwoliło się rozbroić Serbom, którzy później młotkami wymordowali owych Bośniaków. Myślicie, że od tamtej pory wiele się zmieniło? Macie rację! Teraz jest jeszcze gorzej, zachód jest teraz gender, jest rozbrojony, bezpłciowy i niepłodny. I myślicie, że ci ludzie będą bronić Lwowa, Lublina, Kijowa, Dyneburga, Kowna czy Warszawy? Jeśli dojdzie co do czego będziemy mieć powtórkę z 1995 roku w Mostarze. A dziś wielki sukces NATO ogłoszono: zbiorą 6 tys wojska w 5 dni, hahahaha. W 1940 Hitler zajął Danię w 8 godzin, a oni chcą się dziś w 5 dni zbierać na wojnę. Będziemy mieć w Polsce dowództwo jakiejś tam szpicy i magazyny. W Moskwie planiści piją dziś z radości na umór. Bo pomyślmy co w razie wojny zrobi rosja? Zbombarduje te magazyny i siedziby dowództwa? A co zrobi NATO? PIĘĆ DNI będzie się zbierało na wojnę. Gwarantuję, że te ped..sko-babskie wojsko rozpierzchnie się jak w 95 w Mostarze, a moskale dojdą do Wisły i podpiszą zawieszenie broni. Zachód ogłosi to jako sukces unijnej dyplomacji i powróci do pasjonującej dyskusji jak bardzo można psom obcinać ogony o 2 cm a może o 3. Co robić? Możemy liczyć wyłącznie na USA i Kanadę albo próbować układać się z Rosją. Nie ma tu dobrych wyjść i historia się zaczyna powtarzać, Rzecz w tym aby wyciągnąć z niej właściwe wnioski zanim popełnimy kolejne piękne samobójstwo. Jest jeszcze trzecie wyjście, które 80 lat temu proponował Piłsudski. Ręką machnąć na zachód i stworzyć na terenach objętych kulturą Rzeczypospolitej federację i obronić się samemu. Ale do tego trzeba umieć myśleć i chcieć prowadzić dyskurs. Obecnie marnie to wszystko widzę. Jak mówił Machiavelli: wojny uniknąć nie sposób, można ją tylko odwlekać ze stratą dla siebie. Rosja to wie!!!