Czas, żeby posłowie PO i Lewicy przeprosili mundurowych - zdjęcie
16.11.21, 14:00fot. gov.pl

Czas, żeby posłowie PO i Lewicy przeprosili mundurowych

41

1. Od kilku tygodni mamy nasilającą się presję służb reżimu Łukaszenki, na imigrantów sprowadzonych do tego kraju, ab ci w coraz większych zorganizowanych grupach, atakowali fizycznie polską granicę.

I takie fizyczne ataki w zasadzie każdej nocy się odbywają, funkcjonariusze Straży Granicznej i polskiej policji, a także żołnierze Wojska Polskiego, je odpierają, a ci imigranci, którym uda się przedrzeć przez tymczasowe zasieki, są zawracani na stronę białoruską.

Wczoraj na zamkniętym od tygodnia przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej, białoruskie służby zgromadziły ponad 3,5 tysiąca imigrantów, sugerując siłą zgromadzonym tam ludziom, że pod takim naporem, polskie służby otworzą granicę.

Rozpuszczono wcześniej wśród imigrantów plotki, że rząd niemiecki jest gotowy podstawić pod polską granicę autobusy, które ich zawiozą do tego kraju ale po głośnych komunikatach ze strony polskiej w kilku językach, stało się jasne, że żadnej takiej operacji nie będzie.

2. A przecież zaczęło się od niewielkiej tylko 30-osobowej grupy imigrantów, którym białoruskie służby zorganizowały koczowisko niedaleko miejscowości Usnarz Górny, którym na wyścigi chcieli pomagać parlamentarzyści Platformy i Lewicy, a także liczni celebryci i wspierający opozycję dziennikarze.

Obrazy biegającego wzdłuż szeregu funkcjonariuszy Straży Granicznej posła Platformy Franciszka Starczewskiego, posłów Jońskiego i Szczerby ze śpiworami, a także polityków Lewicy, między innymi posła Gduli, i wicemarszałek Senatu, senator Morawskiej-Staneckiej, którzy w świetle kamer próbowali rozliczać funkcjonariuszy Straży Granicznej z humanitaryzmu wobec imigrantów, zostaną z nami na długo.

Zresztą te skandaliczne zachowania polityków, wspieranych zresztą przez część mediów, otwarcie walczących z obecnym polski rządem, były jedną z przyczyn decyzji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy, żeby służby mundurowe mogły się skupić na jej chronieniu, a nie pilnowaniu nieodpowiedzialnych polityków i towarzyszących im dziennikarzy, którzy chcieli ją nielegalnie przekraczać, żeby pomagać imigrantom.

3. To właśnie w związku z tym koczowiskiem pod Usnarzem, rozkręcono spiralę nienawiści wobec polskich służb mundurowych, że nie chcą pomóc zgromadzonym tam imigrantom, że nie mają serca, że są wręcz „mordercami”.

Według tych wszystkich atakujących polski rząd i służby mundurowe na granicy, powinniśmy te 30 osób przyjąć, dopiero później sprawdzić, kim są i skąd pochodzą, bo przecież taka liczba imigrantów nie jest żadnym zagrożeniem.

Dopiero kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się filmy pokazujące fizyczne ataki na zasieki, na żołnierzy i funkcjonariuszy dokonywane przez młodych, dobrze ubranych mężczyzn, zorganizowanych w duże kilkudziesięcioosobowe grupy, chęć do pomagania im zmalała, a wszyscy dotychczasowi obrońcy imigrantów, nagle zamilkli.

4. Chyba wrażenie na dotychczasowych obrońcach, zrobił także marsz blisko 2 tysięcy imigrantów, prowadzonych przez białoruskie służby po jednej jezdni, drogi szybkiego ruchu prowadzonej na przejście w Kuźnicy Białostockiej, wśród których jednak rzadkością były kobiety z dziećmi.

Być może jeszcze większe wrażenie zrobiło na nich, wczorajsze zgromadzenie przez białoruskie służby ponad 3,5 tysiąca imigrantów na zamkniętym przejściu granicznym we wspomnianej Kuźnicy, którzy byli przygotowywani do szturmowania rozstawionych tam tymczasowych zasieków.

Politycy Platformy i Lewicy wykazywali w sprawie imigrantów na granicy białorusko- polskiej, najpierw brak powagi i naiwność, uważali też chyba, że żądania ich przyjmowania do Polski i udzielania im pomocy, uderzają w rząd ale gdy na granicy pojawiły się tysiące zdeterminowanych ludzi, próbują zmienić retorykę, albo milczą.

Jeżeli ta zmiana postawy polityków opozycji w sprawie imigrantów jest trwała, to zgodnie z polskim przysłowiem „lepiej późno niż wcale”, ale przydałyby się chociaż przeprosiny dla tak postponowanych polskich służb mundurowych.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (41):

infor2021.11.17 7:16
posłowie po i lewicy - to w większości antypolskie gów.a
Wxyz2021.11.16 23:00
Posłów PO i Lewicy trzeba wcielić do armii i wysłać na granicę.
lucas2021.11.16 19:43
Panie Zbigniewie proszę zrozumieć że ich przeprosiny mamy tam gdzie pederaści sobie często zaglądają.
­2021.11.16 18:44
Збігнев Кузьмюк
Filip2021.11.16 18:26
Czas żeby politycy z PiS-u i Solidarnej Polski przeprosili Polaków za najwyższą inflację od 20 lat i najwyższą w UE wynoszącą 7%, a będzie jeszcze większa. Ponadto rządzący powinni jeszcze przeprosić za łamanie praworządności w wyniku czego Polska może stracić dotacje z Funduszu Odbudowy w wysokości 770 mld euro. Niech przeproszą jeszcze za kłamstwa w sprawie zamachu smoleńskiego, którego nie było i za oczernianie Donalda Tuska.
no comment - no mercy2021.11.16 17:27
prędzej Wania Antonim przestanie zwalać gruchy
Czlowiek myslacy 🔺🔺🔺2021.11.16 17:26
Polacy chyba zapomnieli ze kiedys to sami byli azylantami i uchodzcami i nikt ich tak nie traktowal, nie wspomne juz o tym ze jest to kraj niby chrzescijanski….jak widac tylko na niby, ale na wigilje bedzie dodatkowy talerz dla goscia bo tak chce tradycja
A czy tych "żołnierzy wyklętych"2021.11.16 16:34
obecnych na zebraniach ZSL pod koniec lat '80 nie powinni?
oko2021.11.16 16:30
Również czas, by posłowie PiS przeprosili za rok lockdownów.
Anonim2021.11.16 16:08
Białoruska propaganda straszy Polskę śmiercionośnymi rakietami Iskander /kresy24 pl
Anonim2021.11.16 16:06
Białoruska propaganda straszy Polskę śmiercionośnymi rakietami Iskander /kresy24 pl
Żydokomuna ma przepraszać?2021.11.16 16:00
Przecież to zwyrodnialcy i zbrodniarze. Jak nie mordują ludzi to walą kozy.
Anonim2021.11.16 16:06
Trzep kapucyna w samotności i nie epatuj nas swoimi fantazjami seksualnymi prawiczkowego stulejarza 😁😁😁
Mateusz2021.11.16 15:55
Dziś w Brukseli Rada Ministrów Obrony UE z udziałem Sekretarza Generalnego NATO. Bez udziału polskiego ministra. Minister Błaszczak nie przyleciał......
AAAtomek2021.11.16 15:54
Czas by prawicowy rządzący reżim przestrzegał konstytucji!
Anonim2021.11.16 15:48
Szkoda, że Rumuni w 1939 nie pogonili tego spierd.alającego przez ich granicę tałatajstwa.😁😁😁
Szkoda, że wojna nie trwała o rok dłużej 😁😁😁2021.11.16 15:57
Szkoda, że wojna nie trwała o rok dłużej 😁😁😁
Anonim2021.11.16 16:13
A co, szanownej babci tak się podobało dymanie ruskich czołgistów?😁
kefas ... Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW2021.11.16 15:47
Juruś Urban, groteska ludzka, cuchnąca starzyzną żydowską i jego zespół HEJTERÓW z redakcji "NIE", tj. żydowskiej edycji Der Sturmer - dostaje pieerdolca! . . . . Ryneczek HEJTU im się poważnie skurczył!
Nina2021.11.16 15:44
PO i Lewica są gorsi od Łukaszenki i Putina to są ZDRAJCY i TARGOWICA, to są wrogowie Polski i Polaków. To jest największa ZARAZA. Ich powinno się tak samo traktować jak najeźdźców na normalnych obywateli Polski. Dopóki nie zostaną ci wrogowie usunięci z polskiego Sejmu i Senatu dopóty ta any - polska hołota będzie szkodzić państwu polskiemu. Pomagają im w tym ich anty - polskie dziennikarze telewizje z TVN , Onetu i GW. To tacy sami wrogowie Polski. Najpierw należy pozbawić się wewnętrznych wrogów w/w. bo oni są najgorszymi szkodnikami. Bez tego zawsze będziemy mieli w Polsce wrogów.
ech, wy niedoroby z PiS-u2021.11.16 16:18
:/
kefas2021.11.16 15:39
inflacja prawie 8% czyli jeden miesiąc trzeba pracować za free - oto wasze (nie)rządy pisoweckie.
PILNE!! MEGA MASAKRA!!! ZAORANIE!!!2021.11.16 15:34
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ Гимн Советского Союза!!! ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
AAAtomek2021.11.16 15:55
Wy tam w PlS macie porąbane w tych waszych głowach? To wasza rota?
Anonim2021.11.16 16:59
Początek łacińskimi literami i koniec a środek - copy paste z "internenta". Tak znasz rosyjski ? Pashol ty na hier dolbajobie v zhopu trahany tozhe samo kak tvoja tolstaja mat i etoj debil - tvoj otiec
PILNE!! MEGA MASAKRA!!! ZAORANIE!!!2021.11.16 15:26
Jarosław I Karłowany zwany też Nieinternowanym skutecznie skłócił Polskę z narodami i Polaków między sobą
jula2021.11.16 15:25
Żeby powiedzieć: przepraszam to trzeba mieć w sobie kod kulturowy a nie barbarzyństwo i łotrostwo, które są szpikiem i sensem PO KO.
Anonim2021.11.16 15:53
Kod kulturowy i szpik żoliborskiego inteligenta nakazuje dawać się dymać kołchozowemu ćwokowi i robić laskę Putinowi??? Pogratulować!😁😁😁
Osiem wpisów, żaden KURWA na temat!2021.11.16 15:25
Juruś Urban, groteska ludzka, cuchnąca starzyzną żydowską i jego zespół HEJTERÓW z redakcji "NIE", tj. żydowskiej edycji Der Sturmer - dostaje pieerdolca! . . . . Ryneczek HEJTU im się poważnie skurczył!
Mała162021.11.16 15:12
Mamy głęboko ich nieszczere przeprosiny. To nie są posłowie tylko V antypolska putinowska kolumna.
INFLACJA NIE LIŚCIE - NIE SPADA SAMA2021.11.16 15:10
Inflacja, jeśli się jej jakoś nie opanuje, może bardzo, ale to bardzo zagrozić gospodarce, co za tym idzie - zaszkodzić po prostu Polakom, polskim rodzinom, polskim gospodarstwom domowym - dodał. Kaczyński wyraził jednak przekonanie, że w ciągu najbliższych miesięcy inflacja spadnie.
naród oczekuje2021.11.16 14:45
na kolana lub plackiem swołocz ruska i szwabska
Anonim2021.11.16 14:28
A kiedy politycy PiS przeproszą za ciągłe szczucie na opozycję w TVP, oraz za skłócanie Polaków?
luka2021.11.16 14:53
Ciebie anonim wystawiłbym na granicy jako żywa tarcze na pałowanie białoruskie. Może ten pusty łeb zacząłby pracować . Wara na Syberie ty zdrajco ojczyzny.
Anonim2021.11.16 15:20
ssij!
PILNE!! MEGA MASAKRA!!! ZAORANIE!!!2021.11.16 14:26
Ryszard Terlecki zakażony koronawirusem. Jeszcze rano był w Sejmie i siedział obok Kaczyńskiego. Jest nadzieja, że Jarosław I Karłowaty odejdzie na łąki Pana!!!
JPIII2021.11.16 14:57
Po 11... oraz Anonim są zarażeni antypolonizmem. To jest nieuleczalne.
Anonim2021.11.16 15:21
Już na wszelki wypadek wstawiam szampana do lodówki. Albo może wstawie dwa, jak będziemy mieli szczęście 😁😁😁
Po 11...2021.11.16 14:25
To jest genialny plan wujka Sorosa: wpuścić natychmiast do Polski wszystkich uchodźców (czytaj: islamistów) oraz imigrantów (czytaj: terrorystów)! Niech wreszcie rozwalą ten katolicki kraj, którego tak nienawidzi mój pan - szatan! Trzeba wreszcie wziąć odwet za holocaust i polskie obozy koncentracyjne! I za to, że te dranie polaczki nie chcą płacić słusznych odszkodowań nam i naszym serdecznym przyjaciołom - Niemcom! W końcu bomby, amunicja, Zyklon B, Tygrysy i Messerschmitty nie były za darmo. (Nota bene: Adolf Hitler był Polakiem - tylko udawał Niemca.)
AAAtomek2021.11.16 15:56
Wilczur nakarmiony hrabio?
Hrabia2021.11.16 19:49
Jawohl!