Kutno. Noworodek uratowany w Oknie Życia - zdjęcie
23.07.21, 19:23Zdjęcie ilustracyjne/domena publiczna

Kutno. Noworodek uratowany w Oknie Życia

9

W Oknie Życia działającym przy siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonatek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (woj. łódzkie) uratowano wczoraj chłopca. Pozostawione dziecko najprawdopodobniej przyszło na świat tego samego dnia.

To już drugie dziecko uratowane w Oknie Życia w Kutnie. W marcu znaleziono w nim 6-dniowego chłopca. To szansa dla matek w dramatycznej sytuacji, które nie będąc w stanie dać właściwej opieki nowonarodzonemu dziecku, mogą anonimowo zanieść je w bezpieczne miejsce.

kak/PAP, Stacja7.pl

Komentarze (9):

"mogą anonimowo"2021.08.21 17:46
gwno prawda: https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,27355164,oddala-syna-do-okna-zycia-odszukala-ja-policja-bo-jestesmy.html
Anonim2021.08.21 17:50
Rzecznik mówi mi też, że policja zawsze szuka matek dzieci zostawionych w oknach życia: – My musimy dążyć do tego, żeby ustalić, co mogło się stać, co targnęło tą kobietą, że oddała dziecko – wyjaśnia Paweł Klimek. – Państwo polskie jest państwem prorodzinnym, mamy wychowywać dzieci i państwo ma nam dać opiekę na te dzieci, po to są właśnie instytucje pomocowe, żeby nam pomagały. Dlaczego więc matka, ojciec czy rodzina to dziecko zostawiła?
JPIII2021.08.18 2:08
Kleruchy mają kolejne dziecko do pedophili.
kasikas2021.07.24 9:13
piękna inicjatywa...okna życia powinny być w każdym mieście,,, ty Po 11...zrozum,,że gdyby kobieta się nie borykała ze wstydem i formalnościami adopcyjnymi to na pewno wybrałaby adopcje,,,a tak woli odłożyć dziecko i już,,,nikt nic nie wie i to wybieraja i wcale się nie dziwie,,,Bogu dzięki że nie dokonują aborcji,,dzięki im za to....
Maria Blaszczyk2021.08.4 10:03
Taaak. Wyobraźmy też sobie tę wygodę dla właściciela seksualnej niewolnicy - jak się zdarzy wpadka, to nasz przedsiębiorczy alfons po prostu dzidziusia odkłada do okienka, nikt mu nosa w biznes nie pakuje. Bo jakby pani mogła anonimowo urodzić, to jeszcze by się położnej na swój los poskarżyła i policja by do naszego właściciela przyszła. Albo inni fritzlowie - z takimi dziećmi w piwnicy to jest spory problem, a tu - odkładasz i możesz dalej się cieszyć szczęściem rodzinnym. Do tego - w tyłkach się tym babom poprzewracało, pomoc by chciały mieć przy porodach. No a że przy porodzie czasem któraś zdechnie - no cóż, najważniejsze, że aborcji nie zrobiła. Lepiej by bobasek udał się na tamten świat przy porodzie zabierając kobietę ze sobą, prawda? Pewnie mu się mamusia w niebie przyda. Jak potwornie trzeba gardzić kobietami i ich nienawidzić, by popierać taką patologię.
Po 11...2021.07.23 20:19
To jakaś paranoja. Dlaczego kobieta, która nie chce wychowywać swojego dziecka, nie może po prostu oddać go do adopcji? Godnie, szybko, bez problemu. Po co te idiotyczne okna życia? A już wiem. To katozboczenie ze średniowiecza. Pierwsze okno życia powstało z inicjatywy papieża Innocentego III w szpitalu Ducha Świętego. ALe na Boga średniowiecze się już skończyło. Powaga.
Jawny2021.08.3 12:17
Jesteś totalny bydlak.
Maria Blaszczyk2021.08.4 9:33
A czemu zwrócenie uwagi na jakąś patologię - zresztą, jedną z wielu, jeśli chodzi o działalność społeczną kościoła, że wspomnę chociażby ten odczynek "Pieczy", gdzie było O tym DPSie prowadzonym przez siostrzyczki z użyciem haloperidolu, kumpla obecnej władzy, księdza Dymera czy inne siostry Bernadetty - jakim są te okna i stojącą za nimi obsesyjną nienawiść do kobiet, czyni z człowieka "totalnego bydlaka"? To już nie wolno napiętnować krzywdzenia bezbronnych ludzi?
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki.2021.07.23 19:59
Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Od wieków są to: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bezkarnymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Wyzywajcie ich od „faszystów”, „antysemitów”, „zaściankowych z ciemnogrodu”. Uderzajcie w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Ze świętych i mistyków róbcie konsekwentnie wariatów. Waszym orężem jest kłamstwo, cynizm, kpina. Reklamujcie rozwiązłość, hedonizm, aborcję i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem niech będzie Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!