Kuriozum! Sąd zgadza się z prokuraturą, ale… wypuszcza Bartosza K. - zdjęcie
23.07.21, 19:14fot. yt/tvp info/telewizja republika

Kuriozum! Sąd zgadza się z prokuraturą, ale… wypuszcza Bartosza K.

2

15 lipca Sąd Apelacyjny w Lublinie zdecydował o zwolnieniu z aresztu Bartosza K. po wpłaceniu 300 tys. zł poręczenia majątkowego. Stało się tak, mimo że w uzasadnieniu sędzia Wiesław Pastuszak wskazał, iż podziela stanowisko prokuratury co do dużego prawdopodobieństwa popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Kilka dni temu prezes Fundacji Otwarty Dialog Bartosz K. opuścił areszt. „Rzeczpospolita” wystąpiła do sądu o przekazanie uzasadnienia decyzji w tej sprawie.

- „Wbrew stanowisku obrońców zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez podejrzanego czynów objętych zarzutami. Wskazują na to dowody zawarte w aktach sprawy”

- napisał w uzasadnieniu sędzia Wiesław Pastuszak.

- „Analiza materiałów postępowania prowadzi do konkluzji, że wysoce realna jest groźba wymierzenia podejrzanemu surowej kary pozbawienia wolności”

- dodał.

kak/Rzeczpospolita

Komentarze (2):

Józef Bonkzdupytuska2021.07.24 5:38
UB zgadzała się z proletaryuszami wszystkich krajów pomimo ich 80000 ofiar w Polsce. UB i Sądy to kasty niezwykłych ludzi naprawdę odjechanych zupełnie.
Palestyna2021.07.24 5:31
Sanhedryn zrobi wszystko by zaszkodzić Polsce.Jedyna rada pozbyc sie ich .Zreszta ta cała palestra to progenitura kacapskich żydow