Kup szopkę od prześladowanych chrześcijan - zdjęcie
12.12.14, 10:21

Kup szopkę od prześladowanych chrześcijan

2

Z kolorowymi komercyjnymi przedmiotami mogą śmiało konkurować proste drewniane rzeźby, jakie rozprowadza sklep http://pkwp.org/ Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Figury Świętej Rodziny wykonane są z orientalnych gatunków drzew rosnących w Ziemi Świętej. Można kupić nie tylko duże rzeźby, ale i ozdoby choinkowe jak na przykład ozdobę przedstawiającą scenę ucieczki na osiołku Maryi, Józefa i maleńkiego Jezusa do Egiptu. Ta bardzo starannie wykonana ażurowa ozdoba do zawieszenia na ścianie lub choince.

Kupowanie przedmiotów to nie jedyna forma w jakiej można wesprzeć naszych współbraci w wierze, żyjących naprawdę w bardzo trudnych warunkach, codziennego narażania życia za wiarę. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od początku swojej działalności szczególną troską otacza kapłanów, zarówno ich formację, jak i posługę duszpasterską. Jedną z form pomocy księżom jest przekazywanie stypendiów, które przypisane są do intencji mszalnych. Ta ofiara materialna dołączona do zamawianej Mszy św. stanowi duże wsparcie dla księży pracujących w ubogich regionach świata i tam, gdzie wspólnota Kościoła jest zbyt mała, by samodzielnie utrzymać swoją parafię i duszpasterza.

Można też pomóc przez zbiórkę zużytego sprzętu AGD. „Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom itp., przekazanym nam, wspólnie możemy nieść pomoc na terenach misyjnych. Dzięki tej pomocy ktoś na końcu świata będzie miał możliwość nauki czy dostęp do pitnej wody.” Czytamy na stronie internetowej tej organizacji.

MP/pkwp.org

Komentarze (2):

anonim2014.12.12 10:34
Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie dają wielokrotnie mocna świadectwo wiary w Boga. Jeśli można im pomóc materialnie i modlitwą trzeba to robić. Zapłata w Niebie.
anonim2014.12.12 12:10
To chrześcijanie prześladowani są nie tylko w Polsce?