Kultura chrześcijańska rośnie w siłę - zdjęcie
07.09.11, 08:27

Kultura chrześcijańska rośnie w siłę

3

Wystawa, festiwal przygotowywany przez fundację pomagającom osobom niepełnosprawnym, biblijne przedstawienie dla najmłodszych, pokaz filmu i warsztaty dla małżeństw - to wszystko w najbliższym czasie.

 

W Katolickim Centrum Kultury "Dobre Miejsce" będzie można zobaczyć wystawę prac Katarzyny Nowickiej „Kościoły warszawskie”.

 

Otwarcie wystawy - 10 września (sobota), godz. 12.00, wstęp wolny

 

Wystawa prezentuje najciekawsze elementy architektoniczne lub ciekawostki, jakie można znaleźć w wybranych kościołach na terenie Warszawy. Pośród prac znajdują się takie perełki jak krucyfiks zrobiony z wraku samolotu bombardującego nasze miasto w 1939 roku.

Pani Katarzyna Nowicka prezentuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą. Jest autorką m. in. cyklu zdjęć związanych z jubileuszową rocznicą urodzin Fryderyka Chopina.

 

Fundacja ,,Zawsze Potrzebni" pomagająca osobom starszym i niepełnosprawnym zaprasza na Festiwal ,,Sztuka Integracji"

 

W programie m.in.:

12 września (poniedziałek) godz. 18.00 koncert zespołu ANAVIM

13 września (wtorek) godz. 18.00 Oksana Łozińska i grupa Mirage

14 września (środa) godz. 18.00 Carmina Crucis (kompozycja Stanisława Moryto) Stanisław Skoczyński, recytuje Agata Nizińska, (w Podziemiu Kamedulskim)

Bezpłatne wejściówki do odebrania od 28 sierpnia:

w sklepie ,,Chrześcijańskie Granie" w godz. 10.00-16.00

oraz na portierni wejście A w godz. 8.00-21.00

Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury 12, 13, 14 września 2011 r. Festiwal ,,Sztuka Integracji"

 

18 września (niedziela), godz. 18:00, wstęp: odpłatny – 10 zł „Jak spędziłem koniec lata” reż. Aleksei Popogrebsky

 

Opuszczona stacja na odległej wysepce na Morzu Arktycznym. Kiedyś było to miejsce ważne pod względem strategicznym, teraz przebywają tu tylko dwie osoby. Sergej, doświadczony meteorolog i Pavel, świeżo upieczony absolwent liceum. Pawel odbiera poprzez radio bardzo ważną wiadomość, jednak ma duże opory, aby podzielić się nią z Sergejem.

gatunek: Dramat  |  produkcja: Rosja 2010  | czas trwania: 124 min,

 

25 września (niedziela), godz. 12:30, wstęp wolny

 

„Początek” przedstawienie dla dzieci w ramach Bielańskiego Przeglądu Teatrów dla Dzieci ,,Niedzielne Bajeczki”.W czwartą niedzielę września zapraszamy najmłodszych widzów  teatralnych  na przedstawienie pt. ,,Początek” w wykonaniu Teatru A z Gliwic.

bezpłatne wejściówki można będzie otrzymać od 15 września w Dobrym Miejscu, ul. Dewajtis 3, oraz w Wydziale Kultury, Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29, III piętro.

Początek opowiada biblijną historię opisaną w pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju: stworzenie świata, grzech pierwszych ludzi, zesłanie potopu, wreszcie cudowne ocalenie ludzi i zwierząt w arce Noego.

 

25 września (niedziela), godz. 17:00, wstęp: odpłatny – 15 zł

 

„Emocje kontrolowane” – Warsztaty Dobrego Życia

Liczba rozpadających się związków, czy wręcz niezdolność do ich zawarcia i lęk przed zobowiązaniami to istotne elementy współczesnego życia. Obecnie młodzi z trudem decydują się na małżeństwo a coraz więcej par się rozstaje.

Więcej informacji na temat Warsztatów Dobrego Życia znaleźć można na stronie internetowej: www.pogotowiemalzenskie.pl

 

MZB/dobremiejsce.org/zawszepotrzebni.org/chrzescijanskiegranie.pl

 


Komentarze (3):

anonim2011.09.7 11:57
<p>Warto iść choćby dla Teatru A Gliwice-są fantastyczni:)</p>
anonim2011.09.7 14:00
<p>\"Wystawa prezentuje najciekawsze elementy architektoniczne lub ciekawostki, jakie można znaleźć w wybranych kościołach na terenie Warszawy. <strong>Pośr&oacute;d prac znajdują się takie perełki jak krucyfiks zrobiony z wraku samolotu bombardującego nasze miasto w 1939 roku</strong>\"</p> <p>I co, Warszawiacy mają modlić się do kawałka bombowca, kt&oacute;ry był maszyną niszczącą ich miasto i mordującą cywili? To nie jest chore?</p> <p>A może i ja zabawię się w \"artystę\" i wykonam r&oacute;żaniec z łusek wykopanych pewną pod stodołą w Jedwabnem. Będzie to r&oacute;wnie mądre i r&oacute;wnie taktowne jak tamten krucyfiks...</p>
anonim2011.09.7 14:01
<p>\"Wystawa prezentuje najciekawsze elementy architektoniczne lub ciekawostki, jakie można znaleźć w wybranych kościołach na terenie Warszawy. <strong>Pośr&oacute;d prac znajdują się takie perełki jak krucyfiks zrobiony z wraku samolotu bombardującego nasze miasto w 1939 roku</strong>\"</p> <p>I co, Warszawiacy mają modlić się do kawałka bombowca, kt&oacute;ry był maszyną niszczącą ich miasto i mordującą cywili? To nie jest chore?</p> <p>A może i ja zabawię się w \"artystę\" i wykonam r&oacute;żaniec z łusek wykopanych pod pewną stodołą w Jedwabnem. Będzie to r&oacute;wnie mądre i r&oacute;wnie taktowne jak tamten krucyfiks...</p>