Kukiz'15 w rozsypce! Masowe odejście regionalnych liderów - zdjęcie
12.08.19, 09:00

Kukiz'15 w rozsypce! Masowe odejście regionalnych liderów

7

Koalicja z PSL-em będzie początkiem końca Kukiz'15? Wszystko wskazuje na to, że ugrupowania Pawła Kukiza już niedługo całkowicie przestanie istnieć. Decyzja władz o wejściu we współpracę z ludowcami dla setek działaczy jest zupełnie niezrozumiała, a regionalni liderzy zaczynają składać kolejne rezygnacje.

Nie wystartuję w wyborach, ani nie będę zbierał podpisów na postkomunistyczny PSL. Walczyłem trzy długie lata bez wytchnienia za ruch Kukiz’15, a ten został bez żadnego sentymentu zaorany. Trzy lata budowałem struktury, organizowałem akcje. I poszło w piach. Dziś się okazało ostatecznie, że zdanie moje, moich współdziałaczy z Warszawy, znacznej większości ludzi z całego kraju, którzy zdecydowanie byli przeciwni wystartowania z list PSL – nie miało żadnego znaczenia. Nasze zdanie zmielono jak kiedyś podpisy o JOW. Czuję się oszukany i przygnębiony, bo włożyłem tyle serca w ten ruch, broniłem Kukiza przed setkami ludzi. A tak po prostu idea antysystemu została zaorana – napisał w specjalnym oświadczeniu Michał Sawicki, szef Kukiz’15 w Warszawie i to jedno z wielu oświadczeń, które w ostatnim czasie pojawiło się internecie.

Od piątku, kiedy to oficjalnie ogłoszono start "Kukizowców" z list PSL zrezygnowali liderzy struktur w Warszawie, Poznaniu, Końskich oraz regionu świętokrzyskiego.

Mogę oficjalnie mówić tylko o sobie, ale wiadomo, że wśród ludzi wrze – skomentowała Magdalena Fogiel-Litwinek, szefowa regionu świętokrzyskiego, która opuściła struktury Kukiz'15.

mor/niezalezna.pl/fronda.pl

Komentarze (7):

abc2019.08.12 14:22
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść.
Laura2019.08.12 11:50
Odejdż człowieku z polityki!!!Jestes ulepiony przez ferajne z WSI jak Petru i Biedroń.A wszystko po to aby urwac pare % głosów PIS!!! Tylko nikt juz się na to nie da nabrac.
Małgorzata2019.08.12 10:47
Szkoda chłopa, nie pozostaje mu nic innego jak tylko pić bo na trzeźwo nie da się tego wytłumaczyć.
R.L.2019.08.12 9:37
Kukiz sprzedał "Skórę" AYA- jaj
Cogito ergo sum2019.08.12 9:14
Głupota i ignorancja zniszczą wszystko. A Kukiz jest politycznym ignorantem i szaleńcem. Podzieli los Petru. To dwaj główni autodestruktorzy tego sejmu. Cześć ich pamięci
Laura2019.08.12 11:51
Pamięc o tych chamach??? chyba żartujesz
diki2019.08.12 9:14
gdyby Kukiz miał trochę oleju w głowie to powinien (2015 r.) od razu partię założyć i kasę brać .. a nie chrzanić ...głupoty o partio-kracji.. po drugie ..oprócz referendów z mocą ustawy...powinien jeszcze głosić prawo do prawdy w mediach .. a tak małych chłopczyk szarpidrut amator wziął się za politykę... i wyszło co wyszło.. bo inaczej nie mogło wyjść ..ja to wiedziałem od razu.. ale wielu naiwnych wyborców Kukiza nie wiedziało ...no to teraz wiecie... a tak naprawdę w sposób bardziej subtelny sposób też jest anty-PiS-em czyli subtelniejsza odmiana targowicy... i nic więcej ..