Kukiz zablokowany w radiowej Trójce. Cenzura? - zdjęcie
21.10.14, 07:50Paweł Kukiz (fot. Wikipedia)

Kukiz zablokowany w radiowej Trójce. Cenzura?

9

Paweł Kukiz poinformował na Facebooku, a następnie w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, że jego najnowszy singiel nie będzie emitowany na antenie Polskiego Radia ze względu na treści, jakie zawiera. Muzyk ocenił, że takie działanie przypomina „cenzurę prewencyjną”.

Zdaniem Kukiza, większym problemem jest obsadzanie stanowisk w mediach publicznych z „klucza politycznego”, co powoduje tworzenie się wewnętrznej autocenzury. „Twórczość jakiegokolwiek artysty, będącego w konflikcie z systemem ustrojowym, jest blokowana, a sam taki twórca sekowany przez te media” – powiedział Kukiz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Muzyk nie widzi jednak problemu w tym, że klipu nie chcą grać także komercyjne rozgłośnie. Uważa, że skoro są finansowane z prywatnych pieniędzy, to ich właściciele mają prawo do takiej decyzji.

Szefowa Trójki tłumaczy jednak, że wcale nie chodzi o cenzurę prewencyjną, ale o to, że Kukiz kandyduje w nadchodzących wyborach samorządowych. 

„Gdybyśmy nadawali piosenkę kandydata Kukiza musielibyśmy zapraszać dodatkowo kandydatów z innych komitetów wyborczych w celu wyrównania czasów obecności na antenie. Powyższe zasady dotyczą też naszych pracowników i współpracowników, którzy zgłoszą chęć kandydowania. Muszą bezwzględnie na czas kampanii wziąć urlop - zapewnia portal Wirtualnemedia.pl Magdalena Jethon.

MaR/Dziennik.pl/Wirtualnemedia.pl

Komentarze (9):

anonim2014.10.21 8:57
Niech doda informację, że singiel jest materiałem dostarczonym przez odpowiedni Komitet Wyborczy, to może puszczą.
anonim2014.10.21 10:08
jedyna słuszna cenzura to ta, którą zatwierdzi red. Terlikowski oczywiście
anonim2014.10.21 10:56
Z Trójką dzieje się coś niedobrego! Kukiz na cenzurowanym, ale z z tej, ulubionej kiedyś przeze mnie anteny, usłyszałem reklamę z udziałem niejakiego "Nergala"!!! A już Pani Czubaszek, jest tam dyżurną "gwiazdą". Skreślam "Trójkę"!!!!
anonim2014.10.21 10:58
[email protected] No to nie trudź się niepotrzebnie, i zniknij z tego forum! Płakał nie będę.
anonim2014.10.21 11:09
bo w trójce same komuchy i starzy ubecy pracują
anonim2014.10.21 11:30
Problem nie z tym, że nie będą puszczać Kukiza, ale z tym, że Trójka (i inne "publiczne" media) ordynarnie lansują innych kandydatów. Pięć lat temu zdjęto z anteny program Cejrowskiego, bo oficjalnie poparł Marka Jurka do PE (poparł nie w swoim programie, a w internecie), a jednocześnie zapraszano Michała Żebrowskiego i innych artystów i celebrytów (np. do programu Tomasza Lisa), by wychwalali innych kandydatów.
anonim2014.10.21 11:59
[email protected] Pokornie zwracam uwagę na niewłaściwe użycie przez Ciebie bezokolicznika "płakać". Ja spróbuję użyć go poprawnie. Gdy czyta się podobnych Tobie trefnisiów i harcowników, PŁAKAĆ się chce!
anonim2014.10.21 16:49
[email protected] Śpieszę z wyjaśnieniem! Użyłeś wyrażenia, "płakać nie będę". To forma bezokolicznikowa. Poprawia forma to, "płakał nie będę"! Normalnie, to za lekcje mi płacą. Tobie udzielam jej gratis! I upieram się delikatnie, acz stanowczo, abyś omijał ten portal. Zawsze możesz produkować się na, gazeta.pl. Czekają tam na takich jak Ty.
anonim2014.10.22 20:19
@Bartymeusz zawsze możesz słuchać innego Radyja,,,,