Paweł Kukiz: Można mnie nazwać opcją pisowską - zdjęcie
23.06.16, 06:50

Paweł Kukiz: Można mnie nazwać opcją pisowską

Paweł Kukiz był gościem programu "Jeden na jeden" w TVN24. Lider Kukiz'15 opowiadał o swoim ugrupowaniu, stosunku do PSL, kwestii relacji polsko-ukraińskich, a także... Pochwalił ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza.

"Jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa, można mnie nazwać jawną opcją PiS-owską. To pierwsza opcja polityczna, która przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa państwa"- mówił Kukiz, choć decyzja o wysłaniu przez prezydenta Dudę myśliwców na Bliski Wschód krótko przed szczytem NATO wydaje mu się, jak to określił, "kontrowersyjna".

Kukiz skomentował wniosek PO o wotum nieufności dla ministra Macierewicza, broniąc szefa MON:

To w ogóle śmieszny pomysł. Jak na razie ten minister to chyba jeden z najlepszych ministrów, jakich pamiętam od ‘89 roku.

Zdaniem Pawła Kukiza dobrym ruchem ze strony obecnego kierownictwa MON jest zaopatrzenie polskiego wojska w sprzęt polskiej produkcji. "Polacy powinni mieć polską broń i za to chwała ministrowi Macierewiczowi".

Lider ruchu Kukiz'15 odniósł się do kwestii stosunków polsko-ukraińskich. Jego zdaniem, nie wystarczy uchwała proponowana przez PiS, potrzeba natomiast ustawy zakazującej promowania banderyzmu w Polsce.

"Ci bohaterscy OUN-UPA wymordowali 200 tys. Polaków, 40 tys. swoich. Traktowani tych ludzi jak jak bohaterów to zbrodnia"- mówił Kukiz, odnosząc się do odpowiedzi prezesa ukraińskiego IPN.

JJ/TVN24.pl