W wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska” prezes PiS i lider obozu Zjednoczonej Prawicy mówił między innymi o tarciach w koalicji rządzącej oraz o kluczowym głosowaniu, które może doprowadzić do rozpadu koalicji rządzącej. Do jego wypowiedzi na łamach „GP” odniósł się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia poseł Paweł Kukiz.

- "Jestem przekonany, że koalicja Zjednoczonej Prawicy będzie trwała cały czas chyba, że prezes PiS wymyśli inaczej" – stwierdził lider Kukiz'15, Paweł Kukiz.

Jak zaznaczył prezes PiS, przy tarciach w koalicji warto pamiętać stare polskie przysłowie, że "dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie". Jako kluczowe dla trwania obozu rządzącego w takiej formie jak obecnie Kaczyński określił głosowanie nad budżetem unijnego Funduszu Odbudowy.

Z kolei Kukiz ocenił, że jest niemożliwe, aby w tej chwili politycy obozy rządzącego zrezygnowali „z apanaży”, które zapewnia koalicja. - „To samo zrobiłaby Platforma" - dodał.

- "Jestem przekonany, że koalicja będzie trwała cały czas chyba, że Jarosław Kaczyński wymyśli inaczej. Bo taki jest ustrój, że jednej osobie daje możliwość sprawowania władzy wręcz absolutnej. To jest kwestia ustroju i kwestia niestety ciemnoty ludu, który się na taki ustrój zgadza i nazywa to demokracją" – stwierdził Kukiz.

 

mp/gazeta polska/pap/polskie radio pr3/niezalezna.pl