Kukiz o Komorowskim: To schizofrenia. Nie wierzę mu za grosz - zdjęcie
19.05.15, 16:42

Kukiz o Komorowskim: To schizofrenia. Nie wierzę mu za grosz

3

„Nie rozumiem zarzutu Komorowskiego wobec Dudy, że jest członkiem PiSu-u. Dla mnie Komorowski jest platformiarzem, robi wszystko w interesie PO, jest człowiekiem przybijającym bumagi jak kazał mu Donald Tusk” – mówił dziś Paweł Kukiz w rozmowie z „Polska The Times”.

Dodał też, że Bronisław Komorowski „w ciągu 5 lat podbił 800 ustaw, jedynie cztery zawetował i ma czelność mówić, że jest za dużo aktów prawnych w Polsce. To jest schizofrenia” – ocenił.

Na pytanie, o to, jak ocenić odmowę Bronisława Komorowskiego udziału w debacie Kukiza, ten stwierdził, że „potwierdzi, że jest wyreżyserowanym człowiekiem a nie żywą istotą”. „Jeżeli prezydent Rzeczpospolitej Polski zwraca się do mnie: panie Kukiz, musi pan się zdecydować czy jest pan politykiem czy obywatelem, to jest to dla mnie świadectwo na to, że oni ‘odlecieli’” – powiedział Kukiz.

I zapewnił, że jego zdaniem Bronisław Komorowski to niewłaściwy wybór. „Moim zadaniem jest uświadamianie ludzi, że wybór urzędującego prezydenta na kolejną kadencję może w ogromny sposób wpłynąć na przyszłość” – stwierdził Kukiz.

Dodał, że by poprzeć Andrzeja Dudę, musi najpierw zadać mu kilka pytań w sprawie JOW. Jeżeli Duda go nie przekona, Kukiz będzie go traktował na równi z Komorowskim. Jednak by te pytania zadać, potrzebna jest debata. Andrzej Duda od początku się zgadza - do razu zadeklarował, że jest gotowy spotkać się z Kukizem. Komorowski – jak na razie nie. Kukiz zresztą nie ocenia wiarygodności obecnego prezydenta zbyt dobrze. „Nie wierzę mu za grosz” – powiedział w cytowanym wywiadzie. 

bjad/polska the times

Komentarze (3):

anonim2015.05.19 16:57
Bardzo często w mediach mówią o Dudzie jako "kandydacie PiS", natomiast prawie nigdy o tym, że Komorowski to kandydat PO. To, że jest urzędującym prezydentem nic do tego nie ma, ponieważ cała jego kampania jest oparta o struktury i finanse PO. Takie postawienie sprawy byłoby uczciwe, ale jest to słowo, które rzeczywistość medialna w Polsce już dawno uznała za aberrację.
anonim2015.05.19 17:00
Kukiz ewidentnie nie wie na czym polega schizofrenia. Niech się douczy i przestanie używać terminu "schizofrenia" jako synonimu bycia niekonsekwentnym.
anonim2015.05.19 17:03
Skoro Kukiz wyraża się o Komorowskim "nie wierzę mu za grosz" co zresztą jest zdrowym odruchem to po jakie licho zapraszać tego człowieczka na debatę? Czy ktokolwiek inteligentny będzie pertraktował z zawodowym kłamcą i manipulatorem? Kukiz jeśli chce utrzymać elektorat a powiem więcej, podwoić swój elektorat do jesieni to powinien szybko i wyraźnie poprzeć Dudę uzyskująć w zamian choćby gwarancję wprowadzenia JOW-ów. Zyskają na tym obie strony a Komor stanie się tylko niemiłym wspomnieniem 3RP.