Kukiz: Media publiczne to agencja PR Platformy  - zdjęcie
30.12.15, 07:00

Kukiz: Media publiczne to agencja PR Platformy

1

- To trudno nazwać mediami – mówił o publicznym radiu i telewizji Paweł Kukiz. - Sam byłem ofiarą tych mediów, wiem, jak wyglądał podział czasu antenowego.

 

W programie „Jeden na jeden” w TVN 24 lider ruchu Kukiz'15 komentował przegłosowanie tzw. małej ustawy medialnej, do czego doszło w nocy.

- Gdybym był członkiem PiS, to dla mnie ten pośpiech byłby zupełnie zrozumiały – mówił Kukiz. - To, co media publiczne wyprawiały zwłaszcza pod koniec rządów PO… To trudno nazwać mediami. To była agencja PR-owa Platformy. Sam byłem ofiarą tych mediów, wiem, jak wyglądał podział czasu antenowego. Trzeba przygotować bardzo rzetelną ustawę o mediach. To, co zostało przegłosowane wczoraj, można szumnie nazywać ustawą medialną, a tak naprawdę jest to akt prawny umożliwiający w trybie natychmiastowym zlikwidowanie tej proplatformerskiej ekipy kierowniczej.

Paweł Kukiz wyraził jednak obawę, że „teraz PiS zastąpi Platformę”.

- Dlatego wstrzymaliśmy się z głosowaniem – tłumaczył. Jacek Kurski szefem TVP? Widzę w tym momencie masarnię, proszę pana.

 

KJ/300polityka.pl

Komentarze (1):

anonim2015.12.30 9:32
Media publiczne należy jak najszybciej zlikwidować, zawsze są one tubą PR tej partii, która umieściła w niej swoich ludzi. Kiedyś media publiczne były tubą PO, teraz będą tubą PiS.