Kubrakow: N. podejmował decyzje wspólnie z polskimi doradcami  - zdjęcie
01.10.20, 19:24Fot. via: Flickr

Kubrakow: N. podejmował decyzje wspólnie z polskimi doradcami

2

Obecny szef ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ołeksandr Kubrakow stwierdził w rozmowie z portalem Liga.net, że jego poprzednik Sławomir N., który usłyszał w Polsce zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji, decyzje na Ukrainie podejmował albo sam, albo podejmowali je jego doradcy z Polski.

Na Ukrainie wciąż głośno dyskutowana jest sprawa podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, korupcję i pranie brudnych pieniędzy byłego polskiego polityka, Sławomira N., który kierował tam państwową agencją drogową.

Sprawę w rozmowie z portalem Liga.net skomentował następca N. Ołeksandr Kubrakow.

- „Na ile rozumiem, system zarządzania był zbudowany w taki sposób, że decyzje podejmował albo Sławomir N., albo jego doradcy, którzy także byli z Polski” – stwierdził.

Kubrakow podkreślił, że obecnie nie ma już w agencji problemu scentralizowanej korupcji, a po odejściu N. i objęciu przez niego kierownictwa zmieniono w Ukrawtodoru niemal wszystkich kierowników departamentów.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (2):

gość2020.10.15 17:59
Do jle_ffm: Klasyczne mącenie trolla! Ale to już nie chwyta! Coraz więcej osób ma pełne gacie, że ci aresztowani zaczną zeznawać! NB. Słyszano już kiedyś o powieszeniu się dwumetrowego faceta w celi o wysokości 1,50 m.!
jle_ffm2020.10.1 20:34
Już nudni jesteście z tym Nowakiem. A co tam słychać w aferze z zakupem respiratorów? Czy b.handlarz bronią już zwrócił niewykorzystane środki? Ile respiratorów które dostarczył nadaje się do użytku? Dzisiaj TVN podała, że po wizycie Dudy u Trumpa, USA zaoferowało zakup 200 szt. od GE. Ale nasze ministerstwo to olało i daje brnęło w kontrakt z handlarzem bronią...Ciekawe dlaczego???