Podczas modlitewnego protestu przed of Michigan’s Planned Parenthood obok modlących się chrześcijan pojawili się wyznawcy szatana z Satanic Temple z Detroit, a także wiedźmy z napisem „Wiedźmy wspierają Planned Parenthood”. Sataniści w ramach protestu zaczęli odprawiać swoje rytuały, mocno poniżające kobiety, które rzekomo miały być performancem. Mężczyźni przebrani za księży polewali kobiety mlekiem, co rzekomo miało symbolizować przemoc kleru wobec kobiet.

I  żeby nie było wątpliwości, choć cała ta sytuacja, niewątpliwie stanowiła poniżenie kobiet, to nikt nie protestował. – Ludzie, którzy wciąż mówią o godności kobiet je poniżali – wskazywał  Brad Smith, obrońca życia i dodawał, że o ludziach i ich inicjatywach świadczą ci, którzy je wspierają. – Obrońcy Planned Parenthood oto jest wasze towarzystwo – podkreślił obrońca życia.

Zaangażowanie satanistów w promowanie aborcji nie jest przypadkowe. Dla części z satanistów aborcja jest świętym obrzędem. Jak podkreśla były satanista Zachary King uczestnictwo w aborcjach jest dla satanistów istotne, bowiem traktują ją oni jako dar dla szatana. – W satanizmie zabicie kogoś czy śmierć jest najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiednich zaklęć. Najlepszym sposobem na uzyskanie tego, czego chcemy od szatana jest zabicie kogoś. Zabijanie jest najwyższą ofiarą jaką możesz złożyć szatanowi, i jeśli zabijasz osobę nienarodzoną składasz mu właśnie taką ofiarę – podkreśla w wywiadzie dla Lepanto Institute były satanista, który sam uczestniczył w 149 aborcjach, także sprawowanych rytualnie w klinikach Planned Parenthood. Podczas niektórych z nich zamordowane dzieci były później zjadane.

To wyznanie, ale także akcje satanistów nie pozostawiają większych wątpliwości, kto stoi za aborcją. To szatan, z którym trzeba wszelkimi siłami walczyć. Różaniec, post, modlitwa to nasza droga. Bez niej kolejne dzieci będą składane w ofierze szatanowi.

Tomasz P. Terlikowski