Pięcioro autorów wydawnictwa Biały Kruk oraz samo Wydawnictwo zostało laureatami nagród Magazynu Literackiego „Książki” za KSIĄŻKI MIESIĄCA oraz KSIĄŻKĘ ROKU 2018.

Książką Roku 2018 został album wybitnego fotografa Adama Bujaka „Polska Wschodnia”, który powstawał od lat 70. XX w. Swoimi zdjęciami autor udowodnił, że Polska Wschodnia nie jest i nigdy nie była „Polską B”. Aby powstało tak wybitne dzieło, przemierzył ten rejon naszego kraju wzdłuż i wszerz. Na 440 kartach oprócz 177 miejscowości ukazane zostały zamki, pałace, kościoły, miejsca pamięci narodowej, a także obyczaje i obrzędy mieszkańców.

Jako książka lutego w kategorii biografie, wspomnienia został nagrodzony „Kościuszko. Bohater dwóch kontynentów” Janusza Wesołowskiego. Usystematyzowaną wiedzę o Tadeuszu Kościuszce przekazaną atrakcyjnym, wartkim językiem doceniło szerokie grono czytelników.

Tytuł książki marca w kategorii książki historycznej zdobyła „Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego” autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Wyśmienity historyk został nagrodzony za umiejętność opisania mistrzowskiej gry, jaką przeprowadził Marszałek, zaczynając wojnę w bloku państw, które ją ostatecznie przegrały. „Mistrzowska gra” pozwala prześledzić narodziny wolnego kraju i jego bardzo szybkie krzepnięcie w obliczu narastającego zagrożenia ze wschodu.

Nagrodzona została także publikacja pt. „Niepodległa!” pióra równie wybitnego historyka prof. Andrzeja Nowaka, w kategorii publicystyka jako książka kwietnia. Również ona opisuje burzliwą i trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości, wywalczonej zarówno bronią, jak i dyplomacją.

Wielkie brawa i gratulacje należą się odkrywczyni nieznanej i pięknej postaci historycznej Harro Harringa, Krystynie Szaynie-Dec, która opisała jego dzieje. Bohater jej książki „Najgroźniejszy agitator sprawy polskiej” był bowiem wielkim polonofilem i patriotą, zasługującym na docenienie i szersze poznanie. Losy Harro Harringa opisane znakomitym stylem czyta się jednym tchem. Dzieło to zostało docenione w kategorii książka historyczna jako książka września.

Powyższe dzieła powstały w wydawnictwie Biały Kruk, które między innymi dzięki tym publikacjom bez wątpienia przyczyniło się do godnego uhonorowania wyjątkowej rocznicy przypadającej na rok 2018. Praca Wydawnictwa została doceniona przez czytelników Nagrodą Specjalną „Ars et Patria” za najbogatsze uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.