Ksiądz infułat Ireneusz Skubiś: Front walki z Andrzejem Dudą to walka z chrześcijaństwem - zdjęcie
24.06.20, 14:00Ks. infułat Ireneusz Skubiś/YT/Telewizja Republika

Ksiądz infułat Ireneusz Skubiś: Front walki z Andrzejem Dudą to walka z chrześcijaństwem

63

Od jakiegoś czasu główną formą ataku na Polskę są ataki na Kościół oraz na nasze symbole narodowe i artefakty. Atakowana jest rodzina, Częstochowa, a nawet miejsca typu Puszcza Białowieska, które każdemu Polakowi kojarzą się z tradycja i polskością. Następują ataki walki o symbole i kulturę.

Dla portalu wpolityce.pl wywiadu udzielił ksiądz infułat Ireneusz Skubiś, który mówił m.in. o nasileniu tych ataków podczas obecnych wyborów prezydenckich.

Powiedział:

- To wszystko jest oparte i zbudowane na kłamstwie. Zwichnięcie następuje już na etapie słownika, gdy słowo zostaje naruszone. Dziś w całej przestrzeni politycznej naruszono pojęcia i znaczenia. To widać także na polskiej scenie politycznej, gdzie została naruszona prawda. Część społeczeństwa zaczęła żyć fałszem, który jest metodologicznie świetnie przygotowany. Widzimy programy telewizyjne, gdzie bez mrugnięcia okiem wypowiadane są zdania, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Dziennikarze, którzy mówią prawdę, są obrzucani błotem, a ci, którzy kłamią i manipulują, są nagradzani.

Oraz:

- To wspólny front ideologiczny, bo wielu z tych kandydatów proponuje Polskę, która nie jest chrześcijańska i nie jest oparta na wartościach, którymi większość z nas kieruje się w życiu. Ten front przeciwko Dudzie wpisuje się w walkę z chrześcijaństwem. Zmagamy się z pandemią koronawirusa i pandemią neobolszewizmu, wirusa nienawiści do Boga, Kościoła i wszystkiego, co wyrasta z chrześcijaństwa. Ten wirus burzy wszystko, a jego destrukcyjne działanie powinni szczególnie rozumieć właśnie Polacy. Prezydent Duda reprezentuje świat konkretnych wartości.

A także:

- Niestety, oprócz walki z oczywistym złem jest to też walka, której celem jest niszczenie autorytetu Kościoła. Celem jest pozostawienie ludzi samych sobie, sam na sam z kłamstwem, bez możliwości pomocy ze strony osób duchownych. Na takim tle mówi się później, że Kościół nie może się mieszać do polityki. A przecież polityka jest dobrem, dobrem wspólnym. Oczywiście, Kościół nie może być partyjny, ale musi mówić o rzeczach dobrych w przestrzeni publicznej.

Ks. infułat stwierdził:

- Pamiętajmy, że to ten orzeł, prezydent Rzeczpospolitej, będzie reprezentował Polskę na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i w trakcie setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. Nie uczyni tego nikt, kto prawdziwie jest mierny, a chciałby zaistnieć w roli orła. Niech Polacy wybiorą już w pierwszej turze swojego orła, który wie „co Polskę stanowi” i będzie uosabiał Majestat Rzeczpospolitej

Zauważył także:

- Obok wirusa zwanego koronawirusem obserwujemy też od jakiegoś czasu innego wirusa. Ksiądz Tischner mówił o zjawisku „homo sovieticus”, idąc tropem tych słów mówię, że obserwujemy często działanie swoistego wirusa bolszewizmu, który na sztandarach niesie nienawiść. Pamiętamy słowa „Marszu Gwardii Ludowej”: „więc zarepetuj broń i w serce wroga mierz”. Istotą bolszewizmu jest idea wroga. Nawet, jeśli go nie ma, to trzeba go stworzyć. To jest w istocie antyteza Ewangelii, która uczy słowami Chrystusa, że drugi człowiek to bliźni, który nas potrzebuje. Tymczasem dla bolszewików drugi człowiek to wróg, którego pewnym można być tylko wówczas, gdy jest już w grobie. Wrogość do człowieka jest wpisana w istotę bolszewizmu, a za nią idzie nienawiść, strach, bałagan i krzywda. Te cechy przynosi wirus bolszewizmu.

Oraz:

- Ten wirus nie dotyczy oczywiście tylko Rosji. Bolszewicki duch, oparty o ateizm i nienawiści do religii, przenika wszystkie narody. Tak, jak pandemia koronawirusa, wspólnie z nim występuje pandemia nienawiści i neobolszewizmu. To bardzo znaczące zjawisko w kontekście politycznym. Ten duch bolszewizmu przenika nie tylko Polskę i Europę, ale także Stany Zjednoczone. Zginął czarnoskóry mężczyzna, to była rzecz brutalna i okrutna, ale wywołała on zamęt i nieszczęście, a także niepokoje w wielu państwach świata. W odpowiedzi na to wydarzenie mamy do czynienia z ogromną dysproporcją, która prowadzi m. in. do niszczenia wielu pomników, w tym np. pomnika Tadeusza Kościuszki.

Ksiądz infułat zaapelował:

- Uważam, że Polacy, chrześcijanie, powinni się skrzyknąć i powiedzieć wprost: „wybierzmy prezydenta w pierwszej turze, żeby uniknąć kombinacji”. Bo właśnie na te kombinacje liczą wrogowie Polski, którzy zrobią wszystko, by tak zmanipulować społeczeństwem i zaszkodzić temu kandydatowi, który w moim odczuciu jest najwłaściwszy.

 

mp/wpolityce.pl

Komentarze (63):

Kot2020.06.25 21:50
Najważniejsze aby ksíężula mógł zapchać swoje przepastne brzuszysko i zabawić się z młodziutkim ministrantem
hyukm2020.06.25 16:12
Ten gostek zapewne przedawkował wino mszalne - chyba żyje na innej planecie :)
Rafał2020.06.25 10:23
Niestety ale połączenie kościoła, religii i duchowości z polityką zawsze będzie ze szkodą dla tych trzech pierwszych. Budowanie wrogów a nie bliźniego i przyjaciela to domena polityki. Pragnę mojej wiary bez polityki!!!
Pollak2020.06.25 9:37
Nie rozumiem. Ks.Skubiś jest założycielem ruchu Prawdziwa Europa Europa Christi, która to organizacja wystawiła swojego kandydata - prof. Piotrowskiego. To dlaczego ks. Skubiś popiera Dudę? Czy to nie jest jakaś manipulacja?
kibic2020.06.25 8:42
prosta odpowiedź na pytanie "dlaczego ludzie odchodzą z kościoła"
Iza2020.06.25 8:32
Czy księżulo słyszał o konstytucyjnym rozdziale państwa od kościoła? Co on ćpa. Jaki neobolszewizm? Artykuł dla prymitywów, którzy i tak nie zrozumieją. Mówi o szukaniu wroga, a on robi w tym artykule - szuka wroga wśród ateistów. Nienormalny, chory człowiek, jak większość księży.
Polak2020.06.25 8:05
Wyjątkowo Skubisiowi zdarzyło się powiedzieć coś prawdziwego - pisowska mafia jest dla Polski równie szkodliwa jak sekta katolicka, więc nic dziwnego że Polska broni się przed oboma zagrożeniami.
Torchwood2020.06.25 7:16
Jeżeli to jest front walki z chrześcijaństwem, to tym lepiej. Czas pozbyć się tych zaściankowych, antycznych zabobonów opartych na zbiorze hebrajskich bajek.
Człowiek2020.06.25 0:52
Panika przed zmniejszeniem wpływów daje o sobie znać u katabasów.
onuca2020.06.24 23:24
boski adrian
Glaudiusman2020.06.24 20:22
Bardzo dobry komentarz księdza Ireneusza Skubisia.
Tomek2020.06.24 17:53
"unlogged" Gdybyś miał taki intelekt, jak ten, znany mi ksiądz, byłbyś "bogato wyposażony" i nie musiałbyś się tu wysilać swymi "przemyśleniami"
noc i dzień2020.06.24 16:25
Przede wszystkim -katolicyzm to nie chrześcijaństwo, a jego odłam, poza tym nikt nie walczy z chrześcijaństwem, no może poza samym kościołem, który naucza wiernych o moralności, dobru, miłosierdziu, poświęceniu, a sam robi dokładnie coś innego, przypominam : nawet za komuny było więcej ludzi na mszach niż przez ost. 30 lat, choć podobno komuna walczyła z kościołem, wniosek ? tzw. sługom kościoła po drodze z każdym kto pozwoli skutecznie ogłupiać naród żydowskimi bajkami i doić Polaków. Ludzie widzą obłudę i fałsz przedstawicieli tej instytucji -tak naprawdę nie mającej nic wspólnego z wiarą ani Bogiem (czy jakkolwiek nazwać siłę stwórczą wprawiającą wszechświat w ruch ) więc to, że "wierni" odchodzą od tej instytucji a ludzie poprostu mają ich dosyć zawdzięczają SOBIE...tylko i wyłącznie.
Irena2020.06.24 16:07
Bardzo trafnie powiedziane. Pytanie brzmi: Kto będzie, jako głowa państwa, obecny na beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego? Kto - jako zwierzchnik sił zbrojnych - będzie odbierał meldunek w rocznicę Cudu nad Wisłą? Wyobrażacie sobie Biedronia, Trzaskowskiego, Hołownię, Kosiniaka-Kamysza, Bosaka??? Tylko Andrzej Duda!
Jacek2020.06.24 15:43
To co mówi ks. infułat jest dla Polaków wiadome jak amen w pacierzu. Niestety, są w Polsce obecnie "Polacy", którym się tylko wydaje że są Polakami, lub Polaków udają. Na siebie mówią że są za rozdziałem państwa od kościół (nie wiedząc np. że to samo zrobiła w 1905 roku francuska masoneria we Francji - efekty dziś widać...), to "Polacy" którzy są za nowoczesnością (ni w ząb nie potrafiąc jej zdefiniować) i to wreszcie "Europejczycy" którzy na Polskę mówią "ten kraj". To ogłupione masy, powtarzające za "autorytetami" każde słowo które każe im powtórzyć, drwią sami z siebie, szmacą się i boją, żeby tylko ktoś im dał "lajka" i nie wyśmiał, bo to dla nich największa tragedia. To współczesny proletariat, zwany dziś prekariatem, bezmyślne, bezwolne masy, którym się wydaję że myślą i przeżywają rozkwit wolności. Dziś łatwiej oszukać niż kretynom wytłumaczyć, że zostali oszukani
Twoje imię2020.06.24 16:29
S p i e r d a l a j kretynie
...2020.06.24 18:34
won pedałosowiecie
Anonim2020.06.24 18:36
to oczywiście do degenerata "Twoje imię"
Anonim2020.06.24 15:09
Władcy Much to się nawet paznokcia nie oddaje, co dopiero państwo!
Afiliowany przy KUL-u w Lublinie2020.06.24 15:15
„Władca much” Williama Goldinga — bardzo dobra powieść.
KONFA chce ustawy 447?2020.06.24 15:06
Trzaskowski w RMF mówił że póki co nie stać Polski na wypłatę 60 mld $ roszczeń zydowskich z tytułu 447, ale sprawę należy jakoś załatwić. On nie mówi że nikt żadnych $ za zbrodnie niemców w Polsce nie dostanie, tylko że jakoś będziemy musieli to kiedyś oddać. PS PRZYPOMNĘ ŻE KONFEDERACJA MA W II TURZE ODDAĆ GŁOSY NA TRZASKOWSKIEGO. KIEDYŚ "WALCZYLI" Z 447, TERAZ BĘDĄ WSPIERAĆ TEGO, KTO CHCE ZYDKOM ZABULIĆ ZA MORDY I KRADZIEŻ NIEMCÓW
Człowiek2020.06.25 0:54
Przypomnij mi: te kamienice które stoją w Polsce a należały wcześniej do Żydów to Niemcy wywieźli i przywieźli ponownie czy o co chodzi?
Jonasz Koran-Mekka2020.06.24 15:05
A ta wypowiedź to front walki z rozumem i godnością człowieka (RiGCz).
KATON STARSZY2020.06.24 15:02
Święte słowa ! Państwo,Naród musi żyć zgodnie z zasadami Ewangeli,inaczej nie przetrwa. Co jest złego w przykazaniu-będziesz miłował Pana Boga swego ze wszystkiego serca swego,duszy swojej a bliżniego swego jak siebie samego.Jeżeli jesteś ateistą to uznaj przynajmniej II częć tego przykazania.Obecnie widzimy atak z niesamowitą wściekłością wszelkiego rodzaju sił neo bolszewickich zajadle atakujący tych którzy głoszą Ewangelickie Prawdy Wiary.To dotyczy Arcb. Jędraszewskiego,prof. Czarnka i wielu innych,ks. Skubiś też nie uniknie wściekłego ataku.Tolerancja poszła za daleko,wg. Hegla zaczyna niszczyć samą siebie.Chrześcijanie obudżcie się,jeszcze macie trochę czasu bo zejdziecie do katakumb !
jle_ffm2020.06.24 15:01
NIech się lepiej ksiądz infułat zajmie duszpasterstwem i zbawianiem dusz ludzi mu powierzonych a nie polityką. Z tego będzie go rozliczał Bóg na sądzie a nie z z popracia dla Dudy.
Anonim2020.06.24 14:58
Dokładnie tak, tradycja Europy, to Kościół, który reprezentuje Boga w sprawach ducha i rządzący, którzy reprezentują go w sprawach doczesnych. Wszystko inne nie jest naszą kulturą! Jest antykulturą!
zbędny przecinek2020.06.24 15:01
„…tradycja Europy, to Kościół…” a powinno być: tradycja Europy to Kościół. Nie dziękuj.
28 czerwca Andrzej Duda na tak2020.06.24 14:57
Albo będzie Polska gdzie Polak jest równy równym i panem na zagrodzie, albo gejowo, z arabami na ulicach, paradami zboków lgbt co weekend, poprawnością polityczną i wiezieniem za nazwanie zboka zbokiem
Blogi są pod tym adresem:2020.06.24 14:56
https://www.fronda.pl/blogi
a gdzie są2020.06.24 16:04
filmiki?
wycieram, wycieram2020.06.24 23:15
Blogi są tam, gdzie blogi. Tu są komentarze.
Sonia2020.06.24 14:53
Głosujemy na Andrzeja Dudę ,to jest nasz obowiązek.
Sonić2020.06.24 14:57
Powiem tak: Panie Duda, tym razem ten greps się panu nie uda.
LUKA2020.06.24 14:40
Artykuł wiernie obrazuje rozdźwięki w społeczeństwie , które wywołała tzw totalna opozycja , podsycana treściami artykułów w gazetach i programami telewizyjnymi , finansowanych przez nienawidzącego Polski , Solorza. Musimy się zjednoczyć w dniu 28 czerwca i dokonać właściwego wyboru , w obronie chrześcijaństwa i ojczyzny.
Luc Le Blanc2020.06.24 14:47
Oblukamy, oblukamy, ale Dudzie głosu nie damy.
basetla2020.06.24 14:37
To profesor Piotrowski też walczy z chrześcijaństwem?!
DROGA FRONDO !2020.06.24 14:30
Podoba mi się nowy format blogów. Mendy blogowe i hejterzy "rozmyją" się w tym nowym formacie.
stary frondziarz2020.06.24 14:38
To nie są BLOGI, tylko KOMENTARZE pod arykułami.
a co to są2020.06.24 14:46
" arykułami"?
stary frodziarz2020.06.24 14:50
Literówka. Tobie się nie zdarza? Toś fest zdolny gość. • ARTYKUŁAMI •
jestem, jestem2020.06.24 22:10
A ty dziadziu zatrzymałeś się na etapie lat 90.
🆃🅴🆂🆃🅴🆁2020.06.24 14:29
🆃🅴🆂🆃🅴🆁
katolicka kretynizacja polski2020.06.24 14:28
ale spasione bydle! panie infiutat czy jak tam pan sie wabi! PADalec należy do partii która morduje dzieci nienarodzone i sieje nienawiść to o jakim chrześcijaństwie pan pyerdolisz?
JAN I2020.06.24 23:12
Przez chwilę wydawało się, że błysnęło światełko w tunelu ,ale błysnąłeś inteligencją!
UHty2020.06.24 14:23
Skubi siu nie osądzaj bo sam będziesz sądzony! Skubi siu w piekle będziesz się smażył
Leszek2020.06.24 14:16
Przerażające słowa Andrzeja Dudy https://www.youtube.com/watch?v=rUz8_yBjXj8
Leszek2020.06.24 14:14
Bajkopisarz i to ślepy. Ale skoro Szumowina porównany do Ewangelisty, to można się wszystkiego spodziewać.
???2020.06.24 14:12
Dobrze wygląda ks.infułat.
.:. ≥ …2020.06.24 14:15
Może ma cukrzycę? Tylko współczuć wypada.
Cukrzyk???2020.06.24 14:24
Mnie to wygląda na przypadłość Janiaka
ktoś2020.06.25 0:21
Dokładnie. Charakterystyczne rozpulchnienie alkoholowe.
Pijok2020.06.25 8:41
Oj bardzo. Najedzony, widać że lubi wychlać. Swój chłop!
Anonim2020.06.24 14:11
Chyba coś się poplątało, to walka aby Polska nie była państwem Polin. To przeciwstawienie się masonerii , której reprezentantem jest PiS jak i PO innych farbowanych lisów nie będę przytaczał.
פולין2020.06.24 14:14
פולין — powiadasz?
unlogged2020.06.24 14:09
Wielebny odpłynął.
Micek2020.06.24 17:55
Chwilę potem, jak go Greenpeace zepchnął dźwigiem do oceanu
lol2020.06.24 14:05
Nosz do cholery ludzie oddzielcie religię od polityki, to nie jest dobre połączenie!
Ninel2020.06.24 14:27
A niby dlaczego? Dlaczego separowanie Państwa od religii/ideologii katolickiej ma być zła, a poddanie go parareligii/ideologii trockistowskiej ma być dobre? Wy po to chcecie oddzielać państwo od religii, aby połączyć to państwo z marksizmem, aby Banki nie miały żadnych zahamowań.
Suweren2020.06.24 14:38
Z marksizmem by banki nie miały zahamowań - jakaś karkołomna logika.
faktycznie2020.06.24 14:45
#twistedlogic
Agnieszka2020.06.25 8:27
Jeśli chcesz pooglądać skutki tak głębokiego związku państwa z jednym wyznaniem, to popatrz sobie na kraje islamskie. Mamy konstytucyjny rozdział Kościoła od Państwa i należy go szanować. Nawoływanie z ambony do głosowania na któregoś z kandydatów i straszenie piekłem za głosowanie przeciwko niemu jest nieakceptowalne.
ktos2020.06.25 0:19
Jeju co to jest. Ten facet na zdjęciu... Co to jest.... Jakaś maszkara paskudna.
Pijok2020.06.25 8:55
Gazer:) Ja swoich poznaję. Gęba jak typowy moczymorda z tyłu sklepu na wsi.