Ks. Zieliński o pośle Halickim: Bajkopisarze są zagrożeni - zdjęcie
12.01.19, 15:10fot. screen Telewizja Republika

Ks. Zieliński o pośle Halickim: Bajkopisarze są zagrożeni

4

"Jak posłuchałem wypowiedzi pana Halickiego to bajkopisarze w Polsce mogą czuć się zagrożeni. Bo ja znałem ten wierszyk w innej wersji – dzik jest dziki, dzik jest zły" - mówi redaktor naczelny tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński, odnosząc się do okrzyków wznoszonych przez protestujących przed Sejmem.

Przypomnijmy, w trakcie manifestacji totalnej opozycji oraz przedstawicieli KODU i Obywateli RP krzyczano między innymi - "Dzik jest dziki, PiS jest zły". Takie okrzyki nie mogły zostać pominięte przez media i publicystów.

"Jak posłuchałem wypowiedzi pana Halickiego to bajkopisarze w Polsce mogą czuć się zagrożeni. Bo ja znałem ten wierszyk w innej wersji – dzik jest dziki, dzik jest zły. Teraz jest określenie PiS jest dziki, PiS jest zły. Mówiąc pewna nowomową to bardzo odważne stwierdzenie pana Halickiego, że myśliwi, którzy wychodzą na odstrzał dzików to plutony egzekucyjne" - mówił ks. Zieliński.

"Nie wiem czy włączanie go do plutonów egzekucyjnych to chyba strzał we własne kolano" - dodał.

mor/TVP Info/Fronda.pl

Komentarze (4):

Jan2019.01.12 22:29
I znów ksiądz ma rację.Trzeba bronić i wspierać obecną władzę,wcześniej wspieraliście PO a jeszcze wcześniej SLD,bo władza to pieniądze również dla Was.
JańcioWodnik2019.01.12 18:37
Cała Biblia to bajka. Powinien więc, księżo, lubić bajkopisarzy.
andrzejhahn32019.01.12 17:34
nie ma wiekszych bajkopisarzy od koscielnych nierobow takich jak ty zielinski
Jacuś2019.01.12 16:44
Baju baju będziesz w raju