Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: ,,Są natomiast tacy, którzy mogą się bać'' - zdjęcie
21.05.20, 13:09Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski/YT/Tajne komplety

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: ,,Są natomiast tacy, którzy mogą się bać''

23

Temat pedofilii w Kościele katolickim jest już od jakiegoś czasu bardzo mocno podejmowany przez wiele mediów liberalno-lewicowych, co wiąże się też z bezpardonowym atakiem na Kościół jak i samych księży. Nie wszyscy są jednak bez winy, o czym w wywiadzie dla portalu dorzeczy.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski. Szczególnie nachalne są też nataki na osobę i autorytet św. Jana Pawła II.

Ks. Isakowicz-Zalewski powiedział:

- Gdy na początku tego stulecia byłem w Rzymie i św. Jan Paweł II miał mocne przemówienie do biskupów amerykańskich właśnie o tym, że trzeba stosować zasadę zero tolerancji wobec pedofili. Ale też św. Jan Paweł II był odcinany od informacji. Więc ja się samego Jana Pawła II w kontekście kolejnego filmu Sekielskich nie obawiam. Są natomiast tacy, którzy mogą się bać. Ludzie z jego bliskiego otoczenia, z watykańskiej wierchuszki 

O filmie i jego treści dodaje:

- W żadnym przypadku film nie jest homofobiczny. Jest w nim jedynie jasne opisanie lobby, działającego w Kościele, w Watykanie, nazywanego lawendową mafią. Ale absolutnie nie ma postawienia znaku równości między homoseksualizmem a pedofilią.

Ks. Isakowicz-Zalewski stawia też zarzuty wobec hierarchów kościelnych:

- dlaczego po pierwszym filmie braci Sekielskich żadne deklaracje nie zostały spełnione? Jak jest film, ukazuje się książka, jest chwilowe poruszenie, a potem sprawa jest zamieciona pod dywan. Tu trzeba mieć pretensje, ale do tych, którzy zaniedbują te sprawy, a nie do tych, którzy próbują to wyjaśniać. Bo przecież i ja, i Tomasz Terlikowski, staramy się robić to dla dobra Kościoła. A już tym bardziej biskup Milewski, który jest przecież we władzach Kościoła, należy do Konferencji Episkopatu Polski.

 

mp/dorzeczy.pl

Komentarze (23):

Jan Radziszewski 2020.05.22 23:38
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 19:33
Zastanawiam się co taka lewacka gnida i różowa łajza jak ja robi na katolickim portalu ?
Et2020.05.21 22:20
Jesteś masochistą!!!
Krzysztof2020.05.22 22:39
Podświadomie czujesz, że w tej wspólnocie jest jakaś prawda.
ja2020.05.21 16:41
Kasta sędziowska nie chce wybrać kandydatów na I Prezesa SN bo chronią licznych i znanych pedofilów.
Reytan2020.05.21 16:06
Pedofilia jest tylko dla komuchow,dla obcych zabroniona. A co do ksiedza Zaleskiego,to coraz bardziej podejrzewam,ze jest farbowanym na teczowo lisem.
kropka2020.05.21 15:53
Księże,nie dolewaj oliwy do ognia. Bardziej przystoi duchownemu ,w trosce o kościół, posypać głowę popiołem i pokutować za grzechy własne i cudze,niż przeć na ekran.
troje 2020.05.21 15:05
Jeżeli był odcinany od informacji to chyba wiadomo przez kogo to było robione, ale nie chce mi się wierzyć żeby tak totalnie było to możliwe. Jak ktoś naprawdę chce wiedzieć to znajdzie sposób aby się dowiedzieć. Przecież w Polsce w latach do czasu wyboru też się takie rzeczy działy i to na pewno nie były odosobnione incydenty i ukrywane. Naiwnością było by wierzyć, że nagle ustały bo wybrano polaka na papieża.Jeżeli tak jawna była wiedza o Ameryce to o Polsce chyba też.
Marek212020.05.21 13:41
Tyle że tych, którzy mają się bać nie mianował na stanowiska nikt inny niż JP2 Ani Soros, ani Michnik ani reptilianie.
stan2020.05.21 15:18
O czym Ty człowieku mówisz? Nie masz zielonego pojęcia o nominacjach. Wrogowie Kościoła najwięcej wiedzą o Kościele? Jakie to zjawisko?
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 13:31
prędzej rydzyk rozliczy się ze zbiórki pieniędzy na 'ratowanie toczni' niż kościół rozliczy się z pedofilii wśród duchownych! tym bardziej że ma setki lat doświadczenia w zamiataniu tego procederu po dywan!
Krzysztof2020.05.21 17:11
Co to jest "tocznia"? Czy to jest ten robak, co "toczy" twoją duszę? To powinieneś okazać szczyptę wdzięczności.
suw2020.05.21 19:19
Już ci pisałem, zamilcz przygłupie !
Stefanek2020.05.21 13:27
Nareszcie, ktoś dobrał im się do tyłka. Włączmy się w to wszyscy. Używają sobie na naszym podwórku rzucając często byle podejrzeniami i niesprawdzonymi pomówieniami a tu mamy całą masę prawdziwych pedofili, postaci, które nawzajem znają się i zaczną zaraz świadczyć jak tylko znajdą się w areszcie. Oni wszystko powiedzą a wiemy, często z własnego doświadczenia ile w tych środowiskach dziennikarsko aktorko politycznych jest zgnilizny i wiemy też dlaczego tak zajadle niektórzy bronią swojego wymiaru sprawiedliwości.
frondziarskie bzdury2020.05.21 13:23
„… nachalne są też nataki na osobę…” Jak NATAKI to muszą być nachalne :-D
AAAtomek2020.05.21 13:20
Film Latkowskiego zrobiony na zamówienie żeby przykryć sprawę wszechobecnej pedofilii w kościele katolickim. Rządzącym nie zależy na dobru dzieci, gdyby było inaczej to wszyscy by już siedzieli dawno w celach.
Stefanek2020.05.21 13:28
Miej trochę przyzwoitości. Wszyscy powinniśmy bronić naszych dzieci. Nie jest istotne kto daje dowody, ważne kto krzywdzi.
AAAtomek2020.05.21 13:34
Dziec trzeba chronić przed wszystkimi pedofilami od murarzy, celebrytów poprzez księży, itd. Ale obrzydzenie mnie bierze, że jednym filmem próbuje się przykryć sprawę z drugiego filmu, na zamówienie polityczne. Że nic się nie robi w sprawie pedofilii w kościele. Jakby jakiś ksiądz, celebryta lub polityk skrzywdził by moje dziecko dostałby, krótko opisując w mordę.
[email protected]2020.05.21 15:54
Wszystkich należy skazać, ale bez wyczyszczenia komunistycznych sądów nie ma na to szans.
AAAtomek2020.05.21 16:59
W PRL o niewygodnych ludziach mówiono, że mają prohitlerowskie poglądy, tak władza wtenczas niszczyła ludzi! Ponad 30 lat minęło od 1989 roku, a wielu widzi wielki wpływ UB, SB, WSI, komunistów w sadach, na uczelniach, we władzach etc Paranoja!
stan2020.05.21 15:15
Nadzwyczajna kasta posadziłaby pedofila ze swoich kręgów? Czy rządzący wydają wyroki?
Barbar2020.05.21 16:31
Czyli są "dobrzy" i "źli" pedofile? Dobrych nie rusz, a źli niech bez śledztwa i procesu siedzą? Bo ja tak chcę i ja tak każę?!
Inka2020.05.21 17:00
Wszystkich którzy dopuszczają się tego haniebnego czynu należy pokazać i ukarać-. Wszystkich - nie tylko Księży