Ks. Sowa dałby Komunię Komorowskiemu. Bo czemu nie! - zdjęcie
31.07.15, 17:46

Ks. Sowa dałby Komunię Komorowskiemu. Bo czemu nie!

16

Ksiądz Kazimierz Sowa to taki duszpasterz ludzi z PO, i tych wierzących i tych niewierzących. Kumpel w sutannie. Czynnie zabiega o ekumenizm, czyli "hulaj duszo diabła nie ma".

Tym razem ks. Sowa wystąpił w swojej ulubionej stacji, czyli TVN24. Mówił m.in. o tym, by Polacy nie grzebali jeszcze PO przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi: "Dwa i pół miesiąca przed wyborami prezydenckimi mówiono, że to nie możliwe, by Bronisław Komorowski przegrał wybory, ale jednak stało się. Sądzę, że w polityce można opinie kategoryczne wygłaszać na kilka dni przed wyborami". I dodał, że obecnie PO złapała zadyszkę: "Zgodzę się, że był moment zatopienia, zejścia PO pod wodę, ale partia złapała oddech. Przypomnę, że były badania, gdzie PO była na trzecim miejscu. To się zmieniło, w moim przekonaniu będziemy mieli układ duopolowy. Będzie głosowanie albo na PiS albo na PO. Nie jest nikomu potrzebna ani Zjednoczona Lewica, ani NowoczesnaPL ani Paweł Kukiz. Widzimy, w jakim kierunku to idzie".

Ksiądz Sowa został również zapytany o to, czy Bronisław Komorowski po podpisaniu ustawy dot. in vitro może przystąpić do Komunii Świętej. Co odpowiedział ks. Sowa? "Oczywiście dałbym komunię Bronisławowi Komorowskiemu, jak również każdemu, kto by ukląkł i przyjmując Najświętszy Sakrament. Nie widzę w tym żadnego problemu".

Jeśli kapłan nie widzi żadnego problemu odnośnie poczynań katolika-Komorowskiego to naprawdę zbliża się Apokalipsa!

philo

Komentarze (16):

anonim2015.07.31 18:09
Nigdzie nie ma informacji, czy komor przystąpił do Komunii dziś pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.
anonim2015.07.31 18:31
Wróżenie z wnętrzności ptaków (np. sowy) jest opisane w książce "Demaskowanie przyszłości" Kasandry Vablatsky. Techniki tej uczyła profesor Sybilla Trelawney na lekcjach wróżbiarstwa w Harrym Potterze. Czyli mówicie, że z Sowy wynika, że wkrótce armageddon? No no no...
anonim2015.07.31 18:44
A ten Sowa to do jakiej sekty należy??? Uprzedzając posty - proszę nie pisać, że do KrK
anonim2015.07.31 18:50
To jak to w końcu jest wg Sowy - platfonsy złapały oddech czy zadyszkę. Jakieś rozdwojenie jaźni u tego gościa w koloratce
anonim2015.07.31 18:52
Brawo panie lub pani PHILO (ten podpis to chyba nie gender we Frondzie?), jeszcze nie widziałem równie radykalnego nawoływania do samosądu przez kapłanów omawianej osoby. Kościół nie ukarał prezydenta, to my wszyscy powinniśmy społecznie i publicznie domagać się zakazu udzielania mu Komunii. Co tam, że będzie wyspowiadany i otrzyma rozgrzeszenie od kapłana w konfesjonale (przecież odpuszcza grzechy mocą samego Chrystusa), skoro mnie panu, pani i wszystkim nam nie jest to do pomyślenia, że mu kapłan udzielać będzie. Jezus przebaczyła ale my wierni Katolicy nie możemy, bo to jest świętokradztwo naszym zdaniem, a nasze zdanie to ... No właśnie co nasze zdanie na Chrystusowe " I ja odpuszczam ci grzechy..." w konfesjonale? Philo myslący(a), to niech pomyśli i idzie się z nienawiści wyspowiadać. Dziękuję za lekcję katolicyzmu emocjonalnego i nienawistnego.
anonim2015.07.31 19:15
Belt - pamiętaj, że warunkiem dobrej spowiedzi jest ni e tylko wyznanie grzechów, ale postanowienie poprawy i zadośćuczynienie. Czy słyszałeś, żeby Komor publicznie zadeklarował, że zrobił źle podpisując ustawę o in vitro ???
anonim2015.07.31 19:16
I jeszcze taka refleksja - czy ks. Sowa publicznie przekazując taka informację, nie podpada pod ekskomunikę ???
anonim2015.07.31 20:51
Zibi - pomyliłeś tematykę. Tu jest mowa o sakramencie komunii, a ty wyskakujesz z sakramentem spowiedzi. A skoroś laik i ignorant w tych sprawach, to po cholerę robić z siebie pośmiewisko
anonim2015.08.1 2:10
Belteszassar33 Nie do końca jest tak jak mówisz. Warunkiem ważnie udzielonego sakramentu pokuty jest żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy oraz zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu. W przypadku grzechu publicznego (a o takim tu mowa) konieczne jest publiczne wyrażenie żalu i publiczne naprawienie zła jakie się wyrządziło. W przypadku pana Komorowskiego nic takiego nie nastąpiło. Jeżeli w tym przypadku jest jakiś problem to polega on na tym czy podpisanie takiej ustawy jest w ogóle grzechem. Ta ustawa nie nakazuje nikomu stosowanie techniki in vitro. Moim zdaniem grzech popełnia tylko ta osoba która dopuszcza się grzesznego czynu lub czynnie dopomaga popełnienie grzesznego czynu. Brak penalizacji takiego czynu nie jest jeszcze w ścisłym sensie grzechem. O jakimś grzechu można by mówić gdyby chodziło na przykład o refundację kosztów związanych z tą techniką wtedy faktycznie mamy do czynienia z ustanowieniem prawa sprzyjającego popełnieniu grzechu. Przyznam się że nie wiem czy ta ustawa taką refundację wprowadza czy nie. Pozdrawiam.
anonim2015.08.1 7:21
Przecież to nie jest ksiadz, tylko przebieraniec. To biznesmen, zarabiający grubą kasę na kontraktach między innymi z TVN. Kazdy sobie może założyć koloratkę i udawać księdza.
anonim2015.08.1 10:44
Camino Canise i Gandalfie nie idźcie tą drogą...! Proszę Was SZAnownych wiedzących, czy uważacie że żal za grzechy w przypadku Komorowskiego odbył się publicznie? Czy i wy odbywacie żal za grzechy oprawdzając się wszem i wobec, że żal wam tego czy tamtego? O ile wiem skrucha i żal za grzechy to indywidualne bardzo osobiste wyznanie, które dokonuje się w człowieku przed, w trakcie i po spowiedzi. Człowiek grzeszy nawet SŁOWNIE, i nikt z was nie może wiedzieć, czy prezydent w skrytości serca i konfesjonału nie ma poczucia żalu za swoje zawodowe decyzje????? Ja tego nie wiem. Wy spowiadaliście i spowiadacie prezydenta, że już zakładacie, że skoro zdeklarował się to i pewnie nie żałuje. Nawet jeśli mówiłby, że nie żałuje tej decyzji, to zakładając, że ludzie nie mówią prawdy (POLITYCY CZĘSTO), i grzeszą kłamstwem ale w konfesjonale może to wyznać. Mam nadzieję, że nie zawsze już z góry oceniacie innych szafując, że " O! Ten ciężki grzesznik powinien nie otrzymać Komunii bo nie ma żalu za grzechy i brakuje mu skruchy. Widać że nie żałuje. Oj! Jak ja widzę, że on na pewno tego nie żałuje..." Grzeszycie oceną stanu ducha innych. Najwyraźniej wiecie lepiej od spowiedników. Przecież jesteście Katolikami myślącymi nawet za innych...))) Święci i nie pokonani w wyrokowaniu. Faryzeizm głupoty i przemądrzałości z was wychodzi. Jest dla was nadzieja. Żałujcie za wasze wyrokowania o innych i ze skruszonym sercem proście aby wam wybaczono... No chyba, że to wy nie żałujecie za swoje grzechy? Zastanów się człowieku zanim będziesz innych oceniać kim są. Politycy noszą maski, i nie obnoszą się ze swoim stanem ducha, a wy już po decyzjach politycznych wystawiacie ludziom opinię OKIEM WIARY. Gratuluję nienormalności. Zastanów się człowiecze jak bardzo chcesz wiedzieć za innych co czują i co noszą w sercu zanim im imputujesz brak żalu w głębi duszy! :-)
anonim2015.08.1 10:47
@zibi33- Coś ci się pomyliło. @Belteszassar33-Jeżeli publicznie przyzna się do swego grzechu, będzie żałował i będzie starał się to zło naprawić, oraz poprawić się, to nie będzie najmniejszego problemu.
anonim2015.08.1 12:36
@Gandalf Czy jeśli ustawa dopuszcza popełnianie zabójstwa, to to jest czy nie jest "czynne dopomaganie w popełnieniu grzesznego czynu"?
anonim2015.08.1 12:39
cox i wszyscy inni. Po co dywagujemy nad oczywistym. Prezydent nie otrzymał żadnej kościelnej kary poza besztaniem na niego w mediach. Skoro nie ma kary Kościoła, to nikt nie ma z nas prawa zabraniać mu Komunii, TYM BARDZIEJ JEŚLI OTRZYMUJE W KONFESJONALE ROZGRZESZENIE. Po co mnożyć bzdury o braku BRAKU ŻALU ZA GRZECHY, SKRUSZE, CHĘCI NAPRAWY.... To tylko snucie waszych dyrdymał. Jak nie ma kary Kościoła, to nawet jeśli ludzie nie chcą i księża udzielać mu Komunii, to i tak ma prawo ją przyjąć od kapłana, który go wyspowiada, odpuści grzechy i KONIEC bicia piany. Jesteście mało zabawni.
anonim2015.08.1 12:49
@Belteszassar33 To, co określiłeś jako bzdury, jest immanentną podstawą sakramentu pokuty a w rezultacie tego, by komunia udzielona przez kapłana była ważna - godna i skuteczna.
anonim2015.08.1 21:21
Problemem u pana Prezydenta jest to, że jest on za in vitro i jasno to deklaruje. W takiej sytuacji jako polityk nie zalapuje się na casus o którym mówi EV, 73. I nie ma co młócić slomy tam i nazad. Jak ktoś jest ' wrogiem Boga przez sposób myślenia'... ( por.św. Paweł, Lst do Kolosan) to jakże między nim a Bogiem może nastąpić komunia?