Ks. Oko z wykładem o gender w Sejmie - zdjęcie
09.01.14, 09:10Ks. Dariusz Oko (fot. Fronda/Gliwice/archiwum)

Ks. Oko z wykładem o gender w Sejmie

36

Do Sejmu ks. Dariusza Oko zaprosił poseł PiS Andrzej Jaworski. Szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski przypomina, że spotkanie z ks. Oko organizował już podczas kongresu „Stop Ateizacji" w Bydgoszczy.

„Gender to nie neutralna ideologia. Jest wyraźnie wymierzona w Kościół katolicki” – mówi w rozmowie z „Rz” poseł Jaworski.

„Ideologię gender próbuje się wprowadzić wszystkimi możliwymi kanałami, w tym ustawami sejmowymi. Dlatego tak ważne jest, by uświadamiać posłów” - dodaje w rozmowie z „Rz" ks. prof. Oko.

Wykład duchownego odbędzie się 23 stycznia. Jaworski liczy na obecność także posłów lewicy.

MBW/Rp.pl

Komentarze (36):

anonim2014.01.9 9:25
@arbiter Kto i ile ci płaci za twe "fekaliony " PS "Felkalion" -odmiana felietonu!.
anonim2014.01.9 9:31
@arbiter "Mnie zastanawia kto Ci płaci za ośmieszanie katolicyzmu. Palikot?"-/Oczy/wiście!!!!
anonim2014.01.9 9:45
Brawo! Jestem pełen uznania dla ks. Oko - śietnie. Obawiam się jednak, że lewica w ogóle nie przyjdzie! To nawet jasne, że nie przyjdą, bo konfrontacja z prawdą im nie jest na ręke. Bedzie tylko dalsza próba ośmieszania prawicy i Kościoła. Ale nie szkodzi! Róbmy swoje! Proponuje wielką modlitwę za ks. Oko w tym dniu - i nie tylko w tym dniu!
anonim2014.01.9 9:49
Spokojna, pełna miłości i prawdy reakcja "arbitra" jest najlepszym dowodem potrzeby tego wykładu dla naszych Umiłowanych Przywódców.
anonim2014.01.9 10:04
@arbiter tych twoich pseudo inteligentnych wywodów żal nie przeczytać od razu weselej...
anonim2014.01.9 10:06
@arbiter twoje komentarze świadczą o głębokiej niewiedzy z zakresu genderyzmu (chorej ideologii gender). I aby uprzedzić ewentualne komentarze, zjawisko "płci kulturowej" jest czymś oczywistym, tak jak "oczywistą oczywistością" jest ewolucja roli kobiety w społeczeństwie. Tego nikt nie podważa. Niepokój wzbudza jednak to do czego ludzie o chorych umysłach chcą wykorzystać to zjawisko tworząc ideologię. Znaleźli sobie nowego bożka po całkowitym bankructwie intelektualnym marksizmu. Nie zjawisko gender jest groźne (ot takie banalne badania na styku socjologii i historii) ale pomysły, które chcą narzucić feminazistki i homolobby wykorzystując to zjawisko, tworząc ideologię. Wczoraj mieliśmy przyjemność (Klub GP) gościć ks.prof. D.Oko w naszej parafii (msza + prelekcja). Trzeba poznać kilka danych statystycznych, wyników badań oraz przykłady konkretnych rozwiązań wprowadzonych bądź mających być wprowadzone np. w Niemczech. Włos się jeży! Ale do tego trzeba wiedzy a nie słodkich historii pedalskich, dla zamydlenia oczu opowiadanych w mediach. Czas zacząć myśleć samodzielnie!
anonim2014.01.9 10:54
Obecność OBOWIĄZKOWA dla wszystkich pOSŁÓW!!!!
anonim2014.01.9 11:02
Nie rozumiem tej agresji internautów na Frondzie! Czyżby lewicowcy się skrzyknęli, by szturmowac na stronę, czy nikt nie stanie w obronie prawdy = tego, co mówi ks. Oko, ks. Bortkiewicz i wielu, wielu innych?
anonim2014.01.9 11:09
Cóż za niesamowity poziom argumentacji .... douczcię się towarzysze, towarzyszki i politruki ... jesteście śmieszni ....
anonim2014.01.9 11:31
@arbiter - wysunięty na odcinku Frondy do walki z zbrodniomyślą.
anonim2014.01.9 11:32
BERTO, prawda przekazywana Przez Czcigodnych Kapłanów broni się sama, a na kolejne tłumaczenie krętactw i kłamstw dyżurnych troll'i szkoda czasu. :)
anonim2014.01.9 11:32
@BERTO - wytłumaczenie jest proste. Lewizna czuje, że jej genderopropaganda jest cieniuteńka intelektualnie, są wściekli, że ktoś śmie poważać ich poglądy. Oni są wszechwiedzący i wara nam, ciemnym katolom, od nich! Wolność słowa działa tylko w jedną stronę, tolerancja tylko w jedną stronę. Taki @arbiter może napisać "autorytet pana Oko pod względem statystyki jest zerowy" ponieważ on tak uważa i już. Nie jest w ogóle ważne, że ks. Oko był 10 lat na "zachodzie", w tym 7 lat w Niemczech, i zna temat od podszewki. To wszystko nieistotne! Ateizm nie jedno ma imię, perfidna walka z katolicyzmem za pomocą Judaszów trwa. Pamiętaj o tym.
anonim2014.01.9 11:36
@Pawelbronowski - rozmawiasz z własnymi myślami? Podaj dowody na zakłamywania rzeczywistości przez p. A. Maciarewicza? - czekamy na suche fakty.
anonim2014.01.9 11:37
@arbiter, nie przypominam sobie takiej wypowiedzi, że wśród gejów jest 400 razy więcej pedofilów, niż wśród księży, jeśli znasz taki artykuł lub gdzieś jest taka wypowiedź, to podlinkuj. Pamiętam za to, że zawsze, gdy podawał te dane, to mówił o znacznej nadreprezentacji osób homoseksualnych, nad heteroseksualnymi. Nie pamiętam także, żeby ktoś te dane w dyskusji z nim zdyskredytował w bardziej merytoryczny sposób, niż "to są bzdury". Mogę się oczywiście mylić, ale chętnie przygarnę taką wiedzę. Z resztą to nie jest problem sprawdzić te dane, bo ks. Oko nie robi problemów, by przesłać takie dane np. po kontakcie mailowym. To, że sposób jego narracji jest napastliwy, to prawda, tylko że ja sobie biorę porównanie do tekstów, które były na manifie, albo słynnego "Papież pedofil", które to prof. Hartman uznawał za odwagę. Także nie dziwię się, że ks. Oko można nie lubić, ale dyskredytowanie tego, co mówi, rzadko ma merytoryczny charakter.
anonim2014.01.9 11:51
Drogi arbitrze, niestety, kolejny raz atakujesz własne wyobrażenie tego co przekazuje Czcigodny Ksiądz Oko: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13734582,Ks__Oko_o_pedofilii__Na_1000_pedofilow_400_to_geje_.html?v=1&obxx=13734582&order=najstarsze&pId=21834194 "Ks. Oko o pedofilii: Na 1000 pedofilów 400 to geje, a tylko jeden ksiądz" Mówi o BEZWZGLĘDNYCH danych. W innych wypowiedziach w TV mówi, że pedofile(efebofile) duchowni to praktycznie w 100% homoseksualiści, zarzucając przemilczanie mediom tego faktu, który jest dla nich tabu.
anonim2014.01.9 12:04
Podawanie bezwzględnych danych z KONTEKSTEM homoseksualizmu jako przyczyny ma ogromny sens wobec statystyk sprawców tych przestępstw, a więc tego z czym się praktycznie stykają ofiary. Sam słusznie zauważyłeś, że homoseksualistów jest dużo więcej niż księży (wśród księży homosiów jest procentowo mniej niż wśród cywili) dlatego to oni są około 400 razy większym problemem, ale o tym cicho w zaangażowanych, miłujących prawdę mediach.
anonim2014.01.9 12:13
@arbiter: Właśnie udowodniłeś, kto tu ma problem może nawet nie tyle z interpretacją statystyk, co ze słuchaniem ze zrozumieniem. Wypowiedź mówi jasno, że wg. tych statystyk w więzieniu na 1000 ogółem przebywa 400 pedofilów homoseksualnych i jeden ksiądz. To zobrazowanie pewnej statystyki. Ale wcale nie wynika, "że pedofilia wśród homo jest 400 razy częstsza niż wśród księży", co raczyłeś napisać. Bo żeby tak twierdzić do tego musiałby ks. Oko jeszcze powiedzieć, że księży jest w społeczeństwie tyle samo, co homoseksualistów. Pała z logiki, pała z matmy. A już mieliśmy tu takiego statystyka, co twierdził na podstawie tych danych, że ks. Oko kłamie, bo przecież 60% czynów pedofilskich to hetero, więc u nich częściej występuje takie zjawisko, ale nie wziął pod uwagę, że w najlepszych szacunkach tych homo jest 4% całości. Szkoda, że nie pamiętam ksywy.
anonim2014.01.9 12:15
http://chomikuj.pl/nbogdanus/E-BOOKI+KATOLICKIE ZAGUBIONA GODNOŚĆ KOBIETY Godność i równouprawnienie kobiety w dokumentach kościoła Feministki sugerują, że za stereotypami wprowadzającymi dyskryminację i nienawiść między kobietami i mężczyznami, stoi Kościół Katolicki. Nauka Pana Jezusa i Dokumenty Kościoła Katolickiego zaprzeczają tym oskarżeniom. Nierówność zawsze wynika z chęci dominacji, egoizmu, szowinizmu jednych nad drugimi. Na przestrzeni wieków w procesie usunięcia dysproporcji między kobietami i mężczyznami, oraz zmiany mentalności w społeczeństwach. Dużą rolę odegrał Kościół Katolicki. Karin Struck na temat feminizmu pisze w następujący sposób: pokarmem każdej stosującej przemoc ideologii jest posiadanie wrogów. Wrogiem numer jeden feminizmu jest w gruncie rzeczy sama kobieta. Wszystko, co w kobiecie ma wymiar kobiecy jest dla feminizmu podejrzane. Przed wielu laty ideologia feministyczna walczyła o równouprawnienie kobiet i mężczyzn, wydaje się jednak, że w ostatnich czasach pojęcie „równouprawnienia” zostało zastąpione pojęciem „zrównania”. Zapewne już niedługo przerodzi się ono w „ujednolicenie”. (…) Feminizm to koń trojański, przy pomocy, którego można wywrzeć ogromny wpływ na społeczeństwo, a o którym myśleliśmy że został zwalczony wraz z upadkiem totalitaryzmu.
anonim2014.01.9 12:51
@arbiter Skoro tego ci nikt nie powiedział to ja ci rzeknę! Jesteś wrzodem na dupie demokracji!!!!
anonim2014.01.9 12:52
@arbiter Tego ci jeszcze nikt nie powiedział! Jesteś wrzodem na dupie demokracji!!!
anonim2014.01.9 13:17
Panie Pawle, Jeszcze raz mówię, to tylko arbitrowi wynika, że ksiądz Oko powiedział, że wśród homoseksualistów stosunek ilości pedofilów jest 400 razy większy niż wśród księży. To jest b-z-d-u-r-a. I nawet wypowiedź, żeby się media zajęła 400 razy bardziej tymi innymi przypadkami odnosi się jedynie do tego, że ofiarami pedofilów homoseksualnych są dzieci 400 razy częściej, a heteroseksualnych 600 razy częściej, niż księdza. ALE TO NADAL NIE ZNACZY, że odsetek pedofilów wśród heteryków jest 600 razy większy, a u heteryków 400 razy większy niż u księży. To naprawdę takie trudne? Pomijam doniesienia o szacowanej ilości osób z tymi skłonnościami, bo są one tak wiarygodne, jak 200tys aborcji w podziemiu w Polsce.
anonim2014.01.9 13:18
@arbiter Zajrzałem w podany przez Ciebie link. [FACEPALM] On powiedział że powinien pisać 400 razy częściej o homo pedofilach bo ich jest 400 razy więcej w grupie pedofilów niż księży, nigdzie nie ma nawet słowa o tym, że pedofilia wśród gejów jest 400 razy większa niż u księży. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. @PawelBronowski To i tak dużo. Wyżej napisałem, gdzie arbiter kłamie.
anonim2014.01.9 13:18
Errata: ALE TO NADAL NIE ZNACZY, że odsetek pedofilów wśród heteryków jest 600 razy większy, a u homosiów 400 razy większy niż u księży.
anonim2014.01.9 13:27
oglądałem w tv "dialog" na temat dzender Kempa- Krzemiński! Pan psor Krzemin został znokautowany przez Pania Beatę!!!! Bravoooo!! Bravissimmo!!!Pani Beato!!
anonim2014.01.9 13:31
@Ondraszek: Daj linka :)
anonim2014.01.9 13:42
Jakie wrażenie? To jest suchy fakt, Jedyną manipulację wykonuje arbiter, przypisując Ks. Oko własne wymysły.
anonim2014.01.9 13:48
Ale kogo interesuje wrażenie arbitra? Czy jeśli Ksiądz powiedziałby, że miał w życiu np 5 rowerów, a arbiter napisałby nam łaskawie, iż odniósł wrażenie, że że jednak księdzu chodziło o więcej, to mamy się nad tym pochylać? No błagam. Czy na maturze z matmy, jeśli taką pisałeś, mogłeś opierać się na wrażeniu? Jest taki stary kawał, co jest cięższe, 1kg pierza, czy 1kg betonu? Wielu ludzi ma wrażenie, że 1kg betonu, ale to albo świadczy o ich kondycji intelektualnej, albo że nie chce im się myśleć i kierują się jedynie wrażeniem. Naturalnie, nie uważam, że homoseksualizm jest zjawiskiem czysto wymyślonym. Natomiast mam wrażenie, że przed kilkoma laty mówiło się o 1-2%, a dziś o 4-5%, a ja słyszałem, chyba w jakiejś wypowiedzi Szumlewicza o 8-10%. Cudowne rozmnożenie? Mówię tyle, że nie podaje się żadnej rzetelnej wiedzy, nie skupiam się na Twoich obliczeniach.
anonim2014.01.9 14:19
Bogu niech będą dzięki za Panią Kempę ! http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kempa-bestialstwa-w-przedszkolach-krzeminski-to-jakis-wybuch-nonsensu,385890.html
anonim2014.01.9 18:39
Witt Sty 9, 2014, 1:31 po południu usuńcie ten komentarz! @Ondraszek: Daj linka :) Maistreamowy "skrót oczyszczony" : http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kempa-bestialstwa-w-przedszkolach-krzeminski-to-jakis-wybuch-nonsensu,385890.html Ja mam nagranie całości i być może za jakiś czas je rozpowszechnię w Frondzie i gdzie indziej. Nadmienię że Krzemiński top zadeklarowany PEDAŁ!!popatrz w wiki!
anonim2014.01.9 18:55
My wszyscy robimy podstawowy błąd. Cały czas wymuszają na nas tłumaczenie się z tego i tamtego. Gdy się nie wytłumaczymy jesteśmy oskarżani. A nawet jak się wytłumaczymy, zawsze znajdą dziurę w całym. Lepiej jest gdy oni tłumaczą się z chęci seksualizacji naszych dzieci i niszczenia rodziny. Ciągle zadają głupie mało znaczące pytania, udają naiwnych. Ich taktyka polega na zniechęceniu i ciągłym tłumaczeniu się przed nimi. Tą taktykę nie tylko stosują na Frondzie, ale także w przestrzeni publicznej.
anonim2014.01.9 19:28
bogdanusn trafiłeś w sedno, nie raz można zauważyć jak degeneaci od gender unikają pytań natomiast sami niemal w każdym zdaniu stawiają znaki zapytania ;/
anonim2014.01.10 0:02
Genderyzm jako państwowa ideologia w rządowych szkoleniach Czy ideologia gender to rzeczywiście tylko program wyrównania szans kobiet i mężczyzn? Czy tzw. „polityka równościowa” to tylko niewinne wyrównanie szans słabszym i dyskryminowanym? Choć większość społeczeństwa nie jest tego świadoma, genderyzm już od kilku lat stał się ideologią państwowa RP. Jest konsekwentnie wprowadzany do prawa i instytucji państwowych. Wtłacza się go do głowy tysiącom urzędników na obowiązkowych szkoleniach. Choć genderyści, jak niegdyś komuniści ukrywają swoje zasadnicze cele, to jednak wiele można się dowiedzieć z uważnej lektury dostępnych w internecie materiałów szkoleniowych ZASADA RÓWNOŚCI SZANS KOBIET I MĘŻCZYZN Do bezpośredniego pobrania http://www.mojregion.eu/tl_files/TMP/POKL/Aktualnosci/1zasadarownociszanskobietimezczyznwprojektachpokl.pdf http://chomikuj.pl/nbogdanus/*23+INNE+CIEKAWE+E-BOOKI
anonim2014.01.10 8:11
Panie Pawle, Pan źle postanowił pytanie. Mój odbiór, gdy po raz pierwszy usłyszałem te dane, na gorąco, był taki; "z tego wynika, że problem pedofilii wśród homoseksualistów jest o wiele poważniejszym problemem, niż mówienie o promilu duchownych, którzy dopuścili się takich karygodnych czynów. I że jest niesprawiedliwością, że pomija się aspekt środowisk seksualnych, które to akurat są stroną w sprawie, o tyle, że u nas są to osoby, które właśnie atakują kościół na tym polu. To w tłumaczeniu na słowa parlamentarne ;)". Natomiast na pytanie zadane przez Pana odpowiedziałbym: Wygląda na to, że w środowiskach homoseksualnych problem jest bardziej powszechny, niż wśród duchownych, czy heteroseksualistów skoro mają tak dużą nadreprezentację w tej dziedzinie. Widzisz AirWolf, Anonymous napisał tyle i tylko tyle, że badania są nic nie warte, bo tak i powołał się na artykuły publicystyczne, a nie naukowe. W liście protestacyjnym podpisało się chyba 200 profesorów. Ale żaden z nich nie opublikował do września 13' (później nie wiem, bo się dalej nie interesowałem) artykułu, który by zasadniczo podważył lub zdementował wyniki jego badań. Wszystko zostało w sferze opinii. Tymczasem ks. Oko powołuje się głównie na badania niemieckie, w tym np.instytut Kocha, który jest jedną z najważniejszych ośrodków placówek systemu opieki zdrowotnej w Niemczech. A AirWolf przez swoje małe krętactwa próbuje to zdyskredytować ;) - nie tym razem.
anonim2014.01.10 10:11
Panie Pawle, Nie przeszkadza mi forma "ty", sam jej używam zamiennie i dużo w zależy od tonu dyskusji ;). "Dane księdza Oko wskazują jeszcze na coś innego. Mianowicie, że odsetek pedofilów wśród heteroseksualnych jest nieco mniejszy, niż odsetek pedofilów wśród duchowieństwa. Obliczenia mogę przeprowadzić, ale to banalnie proste i mało interesujące. Strzał w stopę?" Zgadza się, z tym że nie chodzi tu o strzał w stopę, ale o próbę przedstawienia prawdy. Ostatnio chyba w programie "młodzież kontra", Oko powiedział, że 90% pedofilii w kościele ma charakter homoseksualny. To może oznaczać dwie rzeczy: 1. Wśród księży jest nadreprezentacja homoseksualistów w porównaniu do społeczeństwa. Dlatego też Benedykt XVI powziął decyzję o nie wyświęcaniu kleryków o skłonnościach homoseksualnych. Może to się komuś wydać dyskryminacją, ale powyższe dane wskazują, że problem realnie istnieje. 2. Homoseksualiści w strukturach kościoła są o wiele bardziej aktywni na polu pedofilii, niż księża heterycy. Która odpowiedź jest właściwa? Pewnie obie mają w sobie ziarnko prawdy. Co do obliczeń, fakt, że jeśli porównamy stosunek ilości księży do heteryków w tej statystyce kryminalnej (1:600) do stosunku ilości księży w ogóle do ogółu mężczyzn (95-99% to pedofilia mężczyzn, za wikipedią) (22000:18000000), to wychodzi minimalna różnica na (nie)korzyść ilości księży (chyba 0,0017 do 0,0012). Licząc w ten sposób ilość homoseksualistów (400:600; 18000000*4%/18000000; przyjęto że (aż) 4% populacji mężczyzn to geje) wychodzi 0,66 do 0,04. P.s. w odniesieniu do danych powyżej, jest 90% szans, że owy zły ksiądz w czynie pedofilskim wykazał się skłonnością homoseksualną.
anonim2014.01.11 20:07
To dobry pomysł ale na obecność lewaków nie ma co liczyć wg mni xd
anonim2014.01.14 11:16
Eye of Killrog nadchodzi... Groza...