"Ks. Oko dostałby z otwartej pięści w pysk", czyli mowa miłości homolobby  - zdjęcie
27.02.13, 09:46

"Ks. Oko dostałby z otwartej pięści w pysk", czyli mowa miłości homolobby

51

Po poniedziałkowym programie „Tomasz Lis na żywo”, w którym wziął udział ks. Dariusz Oko, bojownicy o przywileje dla homoseksualistów pokazali, zresztą nie pierwszy raz, swoje prawdziwe oblicze. Na duchownego, który przytoczył w dyskusji naukowe argumenty, powoływał się na rzetelne badania i statystki, spadła niewyobrażalna fala krytyki.

Pomijam już fakt, że media, takie jak m.in. „Wyborcza” pisały o „rzekomych” statystykach, zaś Natemat.pl wprost nazywał je „statystycznym odlotem ks. Oko”. Agresji, jaką zaprezentowały środowiska rzekomo właśnie z agresją i mową nienawiści, wprost nie da się opisać. Dlatego niewielka, naprawdę niewielka próbka poniżej, bo nie sposób cytować tego całego szamba.

Michał Piróg na swoim profilu na Facebooku: Jestem totalnie przybity ze względu na program, ksiądz sprowadził temat związków partnerskich do poziomu homo-związków. Miałem wrażenie, że pod studio już jest gotowy stos. Co za argumenty... Pytanie czemu książek, które uzdrawiają homoseksualizm nie czytają księża obowiązkowo...

Przeciwko Homofobii (Facebook)Ks. Dariusz Oko który był w programie "Tomasz Lis na żywo" w dniu wczorajsyzm powinien być leczony psychiatrycznie. Nie wiem jak można do telewizji zapraszać człowieka tak zacofanego, któremu z pyska toczyła się piana. Szkoda, że nie byłem na widowni bo dostałby z otwartej pięści w pysk za mówienie, że geje to pedofile a homoseksualistów się leczy!!! (Sorrka ale łagodniej napisać się nie dało!)

Lgbt.pl (Facebook): "...Ks. Dariusz Oko przekonywał m.in., że w rodzinach homoseksualnych często dochodzi do pedofilii." Ksiądz najwyraźniej pomylił rodzinę z plebanią.

Komentarz użytkownika Annachie Blue na profilu Queer Cafe: „Z tymi pedofilami to chyba mu się z swoją grupą zawodową pomyliło. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy emituje telewizja państwowa. Na zachodzie to by było nierealne, albo ktoś by zaraz miał sprawę w sądzie”. Zibi Bra: „Jakis pojeb, średniowiecze, aż żal słuchać bo uszy bolą”.

Czy naprawdę jeszcze ktoś uważa, że zwolennicy związków homoseksualnych to po prostu dobroduszni społecznicy, którzy chcą jak najlepiej dla pewnej grupy społeczeństwa? Czy ktoś jeszcze łudzi się, że homolobbyści są niczym niewinne lilie polne, które ci wstrętni katole krzywdzą mową nienawiści (nota bene, polegającą na powoływaniu się na twarde dane i naukowe badania)? Nie spędziłam połowy nocy na wyszukiwaniu tych najbardziej wulgarnych komentarzy. Prawdę mówiąc, w ogóle ich nie szukałam. Wystarczył tylko rzut okiem na profile organizacji promujących homoseksualizm. Jasne, ktoś mógłby przejrzeć komentarze pod tekstami na Fronda.pl i dojść do wniosku, że są równie agresywne. Sęk w tym, że ja nie zbierałam opinii pojedynczych użytkoników, ale teksty, które pojawiają się na oficjalnych (!) profilach tych organizacji. Naprawdę, takiego poziomu nienawiści, agresji i pogardy dawno nie widziałam. Skąd ona się bierze? Ks. Dariusz Oko mówił wczoraj w rozmowie z Fronda.pl, że przyczyna w dużej mierze wynika z różnicy pomiędzy osobami wierzącymi i niewierzącymi. „Jeżeli człowiek wierzy w Boga, to stara się patrzeć na wszystkich z najwyższym szacunkiem (...) Człowiek wierzący stara się robić wszystko, by tych niewierzących uratować, tym bardziej, jeśli błądzą. Stara się jednak podchodzić do takiego człowieka z najwyższym szacunkiem, miłością i troską. U ateistów jest zasadniczo inaczej, bo jeśli oni uważają ludzi za nieco inteligentniejsze zwierzęta, to jesteśmy dla nich niczym więcej, niż takie właśnie zwierzątko” - mówił duchowny.

Oni tak wiele mówią o nienawiści, bo sami tak bardzo nienawidzą, sami żyją w schematach nienawiści, mówią z własnego głębokiego doświadczenia” - mówił ks. Oko. Chyba trudno o lepszę puentę.

Marta Brzezińska


Komentarze (51):

anonim2013.02.27 9:58
A statystyki sobie ... Sorry one są dla minie bardziej przekonujące niż celebryckie bździny ....
anonim2013.02.27 9:59
No, cóż, totalniactwo i zakłamanie wyłazi z tych biednych, pogubionych ludzi. Tym bardziej trzeba za nich modlić o nawrócenie.
anonim2013.02.27 9:59
Czyżby kolejne dowody, iż sperma przyjmowana doodbytniczo szkodziła na mózg ?
anonim2013.02.27 10:00
@ SzEm Jeśli przebadać naukowo to statystyka pokazuje, że tak.
anonim2013.02.27 10:03
A podobno środowisko gejowskie jest oazą łagodności;
anonim2013.02.27 10:08
Homofaszyści na skutek braku siły argumentu stosują argument siły. Nic nowego. Marksiści to już przerabiali.
anonim2013.02.27 10:10
A cóż za finezja formułowania opinii ...
anonim2013.02.27 10:19
Ta garstka ludzi wyraźnie czuje się bezkarna, ma świadomość, że nad nią czuwa ktoś mocniejszy i mogą sobie bimbać. Ale to usypia ich czujność, bo prędzej czy później wahadło przechyli się w drugą stronę i takim prowokacyjnym zachowaniem grupka agresywnych dewiantów zgotuje sobie swoje Erntefest - jak nie przy użyciu noży rzeźników spod znaku półksiężyca, to przez innych.
anonim2013.02.27 10:20
Wszelkiej maści zboczency!! Uwaga!!!!. "Gdy rozum śpi -budza się upiory"
anonim2013.02.27 10:20
Myślę, że argument "nawracania siłą", który tak chętnie wypomina się Kościołowi, powinien być głębiej przemyślany. Przecież stosy dla przeciwników homoideologii już są szykowane (na razie w słowach) przez pełnych tolerancji i brzydzących się przemocą postępowców. Kto, jak nie oni powinni zrozumieć, tych co posyłali na stos, przeświadczeni o słuszności swoich poglądów.
anonim2013.02.27 10:21
homoseksualiści to nieszczęśliwi ludzi, którym piana nienawiści toczy się z ust.
anonim2013.02.27 10:25
Szacunek dla księdza Oko. Same konkrety bez filozofowania i strachu przed oponentami. Dobrze, że w kraju wielu mamy takich kapłanów, którzy nie owijają w bawełnę. P.S, bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie niedawno Kardynał Nycz, w konferencji po informacji abdykacji Benedykta XVI. Potrzeba więcej takich Pasterzy.
anonim2013.02.27 10:31
@gosc_z_CH - mnie się wydaje, iż "Niezależna.pl" ma być rozumiana jako niezależna od polityczno-poprawnego mainstreamu. To te zboki mają pyski pełne słów o konieczności szerzenia ogólnoplanetarnej miłości i tolerancji, więc niech teraz dokonają małej konfrontacji z tym co głoszą, a tym co praktykują i wyjdzie im kto tu uprawia podwójną moralność. Zwalczanie tzw. "mowy nienawiści" to pomysł nie ulęgły w głowach normalnych ludzi, tylko lewicowców. Niechże zatem zaczną szukać belki w swoim oku zanim dostrzegą drzazgę u innych.
anonim2013.02.27 10:42
Do poczytania: http://www.homoseksualizm.edu.pl/index.php/co-mowi-nauka/34-psychologia/184-homoseksualizm-a-pedofilia
anonim2013.02.27 10:56
@Gabi_Goc Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jakieś wiarygodne źródło naukowe czy tylko ideologia? Zweryfikowałaś dane statystyczne, które przytoczył ks. Oko? Czy w ogólne usłyszałaś ten argument? Wygodnie jest twierdzić co mi się podoba, pod warunkiem, że nie wiem o czym mówię i nie biorę za to odpowiedzialności. Wtedy można udawać pełnoprawnego uczestnika debaty publicznej... Grunt to zadufanie i dobre samopoczucie!
anonim2013.02.27 11:26
@ Marta Brzezinska - Marto - gdybys zechciala spojrzec na strone Wiary i Teczy to tam wlasnie nie znajdziesz jezyka nienawisci - pozdrawiam Cie serdecznie - Lukasz
anonim2013.02.27 11:28
@ SzEm i @ Miriam - komentujecie na temat jezyka nienawisci homoseksualistow a wasze piekne komentarze sa umieszczane obok waszych profili ktore jak mniemam maja reprezentowane sa przez religijne przedstawienia Maryi i Jezusa- brawo;(
anonim2013.02.27 11:29
A co to jest "otwarta pięść"? Naczy "z liścia" czy jak?
anonim2013.02.27 11:50
@Lukas1979 Chcesz napisać coś mądrego? Usiądź, pomyśl, napisz na bródno, przeczytaj. Jak zrozumiesz to napisz tutaj. Jak na razie nie wiadomo o co ci chodzi.
anonim2013.02.27 11:52
@miś Korbiniana Mężczyzna wali z pięści, kobieta z otwartej dłoni. Z otwartej pięści to chyba pederaści. :D
anonim2013.02.27 11:53
Zły się pieni na wszystkich frontach, i bardzo dobrze wiadomo przynajmniej, że przynosi to skutek i krzyżuje mu plany :)
anonim2013.02.27 11:56
Pani Marto, a może zainteresowałaby się pani tym, że to ks. Oko KŁAMIE? Wg. krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Min. Zdrowia) wśród nosicieli wirusa HIV jest do 20% osób zakażonych w kontaktach homoseksualnych. Wg Państwowego Zakładu Higieny - 18%. A według kłamcy ks. Oko - 60%. Oko to KŁAMCA!
anonim2013.02.27 12:01
@# Gabi homoseksualistów się leczy ( sami proszą się o leczenie), często skutecznie, a skrót myślowy homoseksualista- pedofil wynika z danych statystycznych.
anonim2013.02.27 12:11
@ Lukas... dla koprofili pięknym jest to co dla innych ohydne. ... a ideały ... to tylko teoria ...
anonim2013.02.27 12:34
@walpurg2 Czytaj uważnie: „Jeżeli zaś chodzi o ilość homoseksualistów chorych na AIDS, to takie dane prezentował niemiecki Instytut Kocha, poważna instytucja naukowa. Podobne dane napływają z innych krajów.” Wychodzi na to, że bezpodstawnie obrażasz ludzi.
anonim2013.02.27 12:36
kapella w najdelikatniejszej formie tego właśnie żądają środowiska LGBT, szczególnie od katolików - podkreślam, nie oczekują, bezwzględnie ŻĄDAJĄ
anonim2013.02.27 12:37
Gowoli Aids, zanim HIV został HiVEm był Homosexualist related .... tam został wykryty ....
anonim2013.02.27 12:37
Jak naziści w Niemczech w latach trzydziestych. Oni też byli: postępowi, racjonalni, walczyli ze średniowieczem.... ba! Mieli nawet podstawy "naukowe" swoich poglądów. No i jak zakończył się ten postęp...? "Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło - rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać". Saint - Exupery.
anonim2013.02.27 12:44
@Lukas1979 - W moim awatarze jest Raz Degan nie Pan Jezus.
anonim2013.02.27 13:21
Facebookowa strona "Przeciwko Homofobii", ani żadna z tutaj prezentowanych, to nie wypowiedź ORGANIZACJI na rzecz osób LGBT, a pojedynczej osoby prowadzącej taką stronę. Organizacją LGBT może być np Kampania przeciw homofobii... zakłamanie frondy sięga szczytu... w kwestii jezyka jakim sie posługuje prawicowa, patriotyczna i chrześcijańska(?) młodziez odsyłam do: http://www.nigdywiecej.org/pdf/bk/BRUNATNA_KSIEGA_2011-2012.pdf tyle w tym temacie kłamcy...
anonim2013.02.27 13:30
Jęczą bo usłyszeli prawdę!
anonim2013.02.27 13:42
@goethia Fundacja Batorego - wszystko w temacie...
anonim2013.02.27 14:29
to dziwne że środowiska wesołkowate nie przedstawią swoich danych w tym względzie. dlaczego tego nie robią, bo by wyszło na to samo co mówił ks. oko
anonim2013.02.27 18:09
Ale czym się przejmować? Jojczeniem pederastów? Jak który chce to mnie też może walnąć "z otwartej pięści", zapraszam. Tylko niech nie jęczy jak dostanie zwrot długu wraz z odsetkami...
anonim2013.02.27 18:40
@AlexanderDegrejt To jest to nadstawianie drugiego policzka? Wytyka Pan innym nienawiść, sam zachowując się tak wściekły. A co do ks. Oko... Cóż, czegokolwiek by ten ksiądz nie mówił, to jest postawa, mina i spojrzenie wyrażało bezdenne obrzydzenie do wszystkich w studio. Nie pomnę już o używaniu języka, który nie powinien znajdować miejsca w przestrzeni publicznej. Bardzo żałuję, że obejrzałam dzisiaj ten odcinek - sama siebie pokarałam za ciekawość. Jestem głęboko zażenowana.
anonim2013.02.27 18:57
@SaszkaFSM: po nadstawieniu drugiego policzka do nadstawiania pozostanie nam już tylko jedno: d.u.p.a. Gdzie ja komuś nienawiść wytykałem? Sprawa jest prosta, jak ktoś chce mnie walnąć musi się liczyć z ripostą. I tyle.
anonim2013.02.27 18:59
Coś mi tu trzeszczy. Wiadomą rzeczą jest, że lisa program ma tyle wspólnego, z merytoryczną dyskusją, co ja z pilotowaniem Airbusa. Obliczony jest na wywołanie taniej sensacji na zasadzie "łaaa słoń zrobił kupę w cyrku". Z drugie strony zastanawia mnie owczy pęd co poniektórych celebrytów typu na ten przykład Terlikowskiego do udzialu w tego typu idioshołach. Ksiądz Oko powinien olać zaproszenie lisa. Nie ten poziom. Z drugiej strony jak patrzę na ten wszechobecny pejsbuk i chorą fascynację redakcji frondelka tym co się tam wypisuje i wydarza, to mnie śmiech ogarnia.
anonim2013.02.27 19:23
@teokrata Nie zachowuj się jak dziecko w piaskownicy, co mu kolega łopatkę zabrał. Za poważne tematy. Zgarniesz Chłopaków z pod trzepaka i pójdziesz lać po ryjach? Oni tylko na to czekają. Nie daj się prowokować i wodzić na pokuszenie takim na ten przykład Terlikowskim. Twoja jasna postawa i mówienie, że nie godzisz się jako wyborca na pewne sprawy (cesarzowi co cesarskie), spowoduje być może chwilę refleksji u "wybrańców narodu". Jeżeli zaś chodzi o media, to popatrz kto tam jest promowany z homoseksualistów. Pirug, Jacykow, jakieś inne Tysia. Czy Raczek się wypowiedział choć raz o tej całej farsie sztucznie pompowanej?
anonim2013.02.27 19:36
cytuję Wojo, bo napisał sensownie:No, cóż, totalniactwo i zakłamanie wyłazi z tych biednych, pogubionych ludzi. Tym bardziej trzeba za nich modlić o nawrócenie.
anonim2013.02.27 19:52
@Szokler; miś Korbiniana ""Z otwartej pięści w pysk"? co to za nowy cios?" "A co to jest "otwarta pięść"? Naczy "z liścia" czy jak?" Spostrzegawczy :D Chyba jedyne tu komentarze, które mi się podobają, bo nie odpowiadają agresją na agresję (pewnie, wśród zwolenników homoseksualizmu też znajdą się pieniacze), tylko potrafiący żartować. Śpieszę tłumaczyć: "Na geja". Z jednej strony "kobiecy", zniewieściały cios, z liścia, ale z drugiej strony brutalny, męski, i dominujący, z pięści :D @AlexanderDegrejt "po nadstawieniu drugiego policzka do nadstawiania pozostanie nam już tylko jedno: d.u.p.a." Jezus nigdy nie powiedział że macie przestać się wystawiać na działanie przemocy i samemu zacząć jej używać, nawet w słusznym celu. Czyż nie? Ogólnie to internety nie zaskakują mnie mową nienawiści, ot, Fronda i pani Marta nagle jak gdyby znaleźli się w internecie po raz pierwszy i odkryli, że są ludzie którzy obrzucają błotem. Po obu stronach tacy występują, i cóż zrobić, słusznie pani Marta zauważa: "Jasne, ktoś mógłby przejrzeć komentarze pod tekstami na Fronda.pl i dojść do wniosku, że są równie agresywne." Dalej niestety już nie widzi błędu, który popełnia: "Sęk w tym, że ja nie zbierałam opinii pojedynczych użytkowników, ale teksty, które pojawiają się na oficjalnych (!) profilach tych organizacji." Otóż przedmówcy już wytykali: profile facebookowe nie zawsze są oficjalne, takich błędów z "wiedzy o internecie" jest sporo, ostatnio było głośno o "oficjalnym" profilu Kolei Mazowieckich które odwinęły się ciętą ripostą kobiecie, która chyba uważała że pisze do samego urzędu KZ skargę. "Anonimowość" i "autorytaryzm" władzy, usprawiedliwiony "oficjalnym" profilem tym bardziej rodzą agresję na facebooku, który powoli staje się kolejnym bagnem internetu. Co zaś się tyczy samego ks. Oko, odpowiedziałem na jego zarzuty w innym temacie, w tym największa krytyka należy się jego twierdzeniu, że homoseksualiści to pedofile. Za ten pogląd w zasadzie, bo nie fakt naukowy, jak to się usiłuje przedstawiać na Frondzie i podobnych portalach, uważam, że księdzu należy się siarczysta krytyka. Ale co tam, prawica wie lepiej co dla nauki dobre, Fronda udowadniała to nieraz cytując badania naukowe które interpretowała na swój sposób. Jak kto chce, może mnie zapytać, artykułu Frondy poszukam, manipulację danymi wskażę, Fronda robiła to nieraz, nie tylko przy temacie pedofilii czy homoseksualizmu.
anonim2013.02.27 22:20
Proszę Pani - tak samo jak Panią razi mnie mowa nienawiści. Dlatego chciałbym pokazać Pani, że jeśli chodzi o Frondę/frondę, to taka mowa pojawia się nie tylko w komentarzach, ale właśnie w oficjalnych stanowiskach - choć pisze Pani, że tak nie jest. Pozwolę sobie zacytować post autorstwa Tomasza Terlikowskiego, który ukazał się na jego facebooku 22 lutego, dot. Moniki Olejniki: "Ale najlepsze zostawia na puente swojego tekstu. „A na koniec zacytuję im Slavoja Żiżka: "Każdy idiota potrafi podążać za naturą, ale czy nie jest prawdziwie wielką rzeczą powiedzieć: kocham cię tak bardzo, że złamię dla ciebie wszystkie prawa przyrody” - oznajmia Monika Olejnik. Rozumiem, że chodzi tu o sposób zaspokajania swoich chuci przez homoseksualistów, ale zdanie to oznacza tyle, że jeśli Monika Olejnik kogoś kocha to będzie mogła latać, a gdy rzuci się w przepaść to zamiast spadać w dół wzniesie się w górę... No to teraz trzeba powiedzieć: „Pani Moniko, sprawdzamy, czy kogoś Pani kocha?”...." Na końcu spotykamy się z niezbyt zawoalowaną zachętą do popełnienia samobójstwa. Jeśli to nie jest mowa nienawiści, to co nią jest? I to jest mowa nienawiści wg mnie dużo brutalniejsza i - nienawistna, niż cytowane przez Panią przykłady. Nie chcę tu nikogo osądzać, wierzę w Pani szczere intencje, ale zastanawiam się, jak się Pani ustosunkuje do mojego komentarza.
anonim2013.02.27 23:13
@Szafran: nie wiem jak dla pani Marty, ale dla mnie przekaz red. Terlikowskiego jest jasny: jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Była zapowiedź łamania praw przyrody? No to czekamy na pokaz. I uwaga! Zapowiadane było łamanie wszystkich praw, to ja czekam aż Stokrotka pofrunie. Bo niby czemu nie?
anonim2013.02.28 8:04
@teokrata Poczytaj, to co pisze pan celebryta Terlikowski. Przeanalizuj pewne ciągi przyczynowo skutkowe, a zobaczysz, że ten latający po tvenach narcyz robi bardzo dużo złego dla Ludzi o prawicowych poglądach. Popatrz na siebie. Impulsywnie reagujesz na każdą wrzutę redakcji frondelka. Twoje emocje powodują, że piszesz rzeczy, które mogą być dwuznacznie odebrane. Niestety takie Terlikowskie wykorzystują Ciebie, po to by rozgrywać swoje gierki.
anonim2013.02.28 8:05
Mój drogi, ksiądz pedofil natychmiast przestaje być gejem czy homoseksualistą . Podobnie i inni pedofile skazani prawomocnymi wyrokami . za dużo miejsca zajmuje w gazecie .....
anonim2013.02.28 9:44
Pani Marto, a oficjalny profil Tomasza Terlikowskiego też się liczy? Bo "czułości" po wyborach względem Palikota przeszły już do historii i bynajmniej, nie były to słowa pełne chrześcijańskiej miłości bliźniego. Tradycyjnie - w cudzym oku źdźbło, w swoim belki nie widzicie. Ale to poniekąd norma tutejsza.
anonim2013.03.2 18:40
Zgadzam się z SaszkaFSM w zakresie słów: "Cóż, czegokolwiek by ten ksiądz nie mówił, to jest postawa, mina i spojrzenie wyrażało bezdenne obrzydzenie do wszystkich w studio." - nie jestem specjalistą od mowy ciała, ale ksiądz Oko pomimo iż twierdził, że szanuje każdego człowieka, swoją postawą w tym programie promieniował butą. Zrozummy się dobrze, idea związków partnerskich nie musi wszystkim pasować. Sam mam co najmniej kilkoro znajomych, którzy się jej sprzeciwiają, ale szanujemy siebie i swoje poglądy zamiast wyzywać się od marksistów, nazistów czy kogo tam jeszcze. Ja nie okazałbym agresji księdzu Oko, ale gdybym został zaproszony do dyskusji z nim pewnie w którymś momencie opuściłbym studio.
anonim2013.03.6 7:20
Powinniśmy walczyć o prawa homofobów!
anonim2013.03.14 12:20
Mógłby się "bohater" mocno zdziwić, gdy ksiądz przyjąłby cios na jeden policzek, potem na drugi, po czym zwyczajnie odpowiedziałby tym samym....
anonim2013.03.14 12:20
Mógłby się "bohater" mocno zdziwić, gdy ksiądz przyjąłby cios na jeden policzek, potem na drugi, po czym zwyczajnie odpowiedziałby tym samym....
anonim2013.03.14 12:23
@Szokler: Pewnie się wstydził zaproponować to, co ma najlepsze...
anonim2013.03.14 12:24
@Szokler: Pewnie się wstydził zaproponować to, co ma najlepsze...