Ks. Lemański żegna się z parafianami z Jasienicy. Ks. Chojnicki nowym administratorem  - zdjęcie
17.07.13, 09:03Kościół w Jasienicy (fot. www.parafiajasienica.waw.pl)

Ks. Lemański żegna się z parafianami z Jasienicy. Ks. Chojnicki nowym administratorem

11

Ks. Wojciech Lemański podporządkował sie decyzji abp Henryka Hosera. We wtorek na porannej mszy duchowny apelował do parafian o uspokojenie emocji. Mówił, że podporządkował się woli arcybiskupa, chociaż wciąż uważa jego decyzję za krzywdzącą, niesprawiedliwą i będzie się od niej odwoływał do Stolicy Apostolskiej. Ma nadzieję, że powróci do Jasienicy.

Ks. Lemański nie chce się już wypowiadać do mediów. O to samo poprosił swoich parafian. Wkrótce zarządzanie parafią obejmie administrator kurii warszawsko-praskiej.

Arcybiskup Hoser zaproponował księdzu Lemańskiemu mieszkanie w Domu Księży Emerytów i pieniądze z z Funduszu Kapłańskiego Wsparcia. Jeśli jednak ks. Lemański znajdzie parafię, w której proboszcz zgodzi się go przyjąć, może zostać rezydentem.

Jak poinformował portal Niedziela.pl, ks. Lemański odbył we wtorek rozmowę w Kurii diecezji warszawsko-praskiej. W środę po porannej Mszy św. w parafii w Jasienicy poinformował wiernych o ustaleniach. Zgodnie z dekretem abp. Henryka Hosera, administratorem parafii jest ks. Grzegorz Chojnicki. 

Ks. Lemański nie zgodził się na zamieszkanie w Domu Księży Emerytów i przyjął zaproszenie znajomego księdza, u którego tymczasowo zamieszka. Nadal będzie mógł korzystać z pomieszczeń gościnnych na plebanii w Jasienicy, gdzie zostawi swoje rzeczy. 

eMBe/Polskie Radio/IAR/Niedziela.pl 

Komentarze (11):

anonim2013.07.17 9:11
skończcie już ten serial z Lemańskim. W Polsce jest ponad 30 tys. porządnych kapłanów a wy wałkujecie od tygodni o jednym upadłym....
anonim2013.07.17 9:34
arbiter nie wypowiadaj się na węwnetrzne tematy wiary bo z perspektywy lewaka świat wygląda inaczej.Nie wiem czy wiesz ale kuria pozwoliła ks.Lemańskiemu od czasu do czasu odprawiać msze św w Jasienicy po drugie czym pokazał klasę bo nie wiem w ostatniej chwili się opamiętał bo mogło dojść do tragedii
anonim2013.07.17 9:45
Tylko z czego ta klasa wynika?Że idzie to Lisa i przedstawia swoją wizję świata niezgodną z wyznacznikami etycznymi naszej wiary?
anonim2013.07.17 9:47
@Zeelb Jeżeli X. Lemański skłamał w oświadczeniu, że padło pytanie o obrzezaniu to nie wiem jak się z tego wytłumaczy przed Najwyższym? Tam ŻADNE oświadczenia nie wystarczą.
anonim2013.07.17 10:17
@man.of.Stagira Uwielbiam pańska ironię. :)))
anonim2013.07.17 10:27
Tom444aga ... wyglada na to, ze on nie upadlym, on PODSTAWIONYM.
anonim2013.07.17 12:28
ks Lemanski przeciwstawial sie kwestiom etycznym naszej wiary; wiec smiesza mnie komentarze typu "Teraz parafianie powinni sie zjednoczyc i nie dawac na tacy ani grosza". Dlaczego? Poza tym mam nadzieje, ze Pan da laske przejrzenia ks. Lemanskiemu, zeby glosil prawde. Czlowiek jest tylko czlowiekiem, ale skoro ks. L. opowiada sie za Chrystusem, nalezy do KK, ba jest jego kaplanem to do czegos go to zobowiazuje. Znal stanowisko kosciola w kwestiach moralnych, bo tego ucza na studiah w seminarium, wiec obrona ksiedza, ktorego slowa stanowia zaslone i "wytlumaczenie" dla sumienia niektorych parafian jest chybiona. "Napominajcie grzeszacych" powiedzial Chrystus; oklamywac wlasne sumiene jest wygodnie. Szatan tylko na to czeka. Oby ks Lemanski wiecej nie bladzil i wiernie sluzyl Bogu. Szczesc Boze!
anonim2013.07.17 12:42
arbiter Czas pokaże. To, co nazywasz klasą może okazać się wyrafinowaniem. Tę "klasę" okazał, jak się okazało, że nie da się nagiąć KPK i za nieopuszczenie parafii grozi SUSPENSA. Ks. Lemański wie dobrze, jak nikłe miałby wtedy rokowania na przychylność Stolicy Apostolskiej. Wstrzymaj cugle. Poczekamy, zobaczymy.
anonim2013.07.17 13:50
arbiter - hej, czy ty przypadkiem tych mądrości nie wyczytałeś w dziełach Lenina?
anonim2013.07.17 20:30
Ks. Lemański nie błądził, tylko ośmielił się mieć własne zdanie. To zdaniem wielu dobry kapłan i wierzę że stolicy apostolskiej bliżej będzie sercem do niego, niż do wszechwładnego, politowania godnego biskupa-słońce Hosera, wspieranego przez takie "znamienitości" jak prof. Pawłowicz
anonim2013.07.19 17:24
Bla bla bla Jakoś tylko tak dziwnie parafianie są cały czas za tym "złym, nieposłusznym, niepokornym, bla bla bla" księdzem. Ależ ironia. Proboszcz jest dla przełożonego czy dla wiernych? Jeżeli ksiądz zszedł na złą drogę to logika podpowiada, że także owieczki podążające za pasterzem są opętane przez złe moce.