Jak informuje w komunikacie przesłanym KAI ks. Piotr Kieniewicz, sekretarz prowincji Zgromadzenia Księży Marianów, ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach.

Były redaktor naczelny "Tygodnika Powszechnego" może teraz jedynie współpracować z redakcją tej gazety.

Jak podkreśla w komunikacie ks. Kieniewicz, zakaz został wydany "ze względu na dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację". Chodzi o publiczne wypowiedzi duchownego na temat samobójstwa (w kontekście samospalenia Piotra Szczęsnego), a także- o wpis na facebookowym Forum LGBT. Duchowny publicznie wsparł tę inicjatywę.

 

 

 

 

Jak podkreślają ojcowie Marianie, tego rodzaju działalność jest całkowicie sprzeczna z nauczaniem moralnym Kościoła Katolickiego. 

Według komunikatu, ks. Adam Boniecki przyjął karę. Podobny zakaz Zgromadzenie wydało dla duchownego w listopadzie 2011 r., po wypowiedziach na temat krzyża w Sejmie oraz lidera zespołu Behemoth, Adama "Nergala" Darskiego. Zakaz został cofnięty w lipcu tego roku. 

yenn/onet.pl, Fronda.pl