Ks. Bartołd: Europa potrzebuje Polski i jej wiary - zdjęcie
10.08.17, 19:00Zdj. screen Youtube

Ks. Bartołd: Europa potrzebuje Polski i jej wiary

Podczas dzisiejszej mszy świętej będącej częścią 88. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, homilię wygłosił ks. Bogdan Bartołd. 

Duchowny zwrócił uwagę, że sierpień jest miesiącem ważnym dla Polaków, ponieważ wspominamy wówczas m.in. Powstańców Warszawskich. 

"Nie możemy zapomnieć, aby się nawracać. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych wokół krzyża"- podkreślił kapłan. Jak dodał, wielokrotnie stawiamy sobie pytania, co było najważniejszym celem w życiu osób zasłużonych w historii. Ksiądz Bartołd odpowiedział od razu, że była nim wiara w Boga. 

"Pragnęli żyć w wolnej i niepodległej ojczyźnie. Patrzymy na nasze polskie ziarna, które zasilają konary naszej ojczyzny. To one pokazują wzór młodym pokoleniom, wzór patriotyzmu. Cieszmy się , że wielu młodych ludzi wybiera Chrystusa i przyjmuje go do swego życia"- Zaznaczył duchowny. Dalej podjął refleksję, skąd w naszej ojczyźnie tak wiele kłamstwa i zła. 

"Dlatego, że wielu nie słucha Boga i nie dopuszcza go do serca. Jak możemy zapomnieć ziarna powstańców, żołnierzy wyklętych, ziaren polskich rodzin, które ratowały Żydów. Wreszcie sięgamy pamięcią do naszych umiłowanych ziaren, które padły na ziemie smoleńską, a wyruszyły tam aby oddać cześć bohaterom. Co by stało się z naszą europejską rodziną, gdyby nie te ziarna"- pytał Bartołd. Kapłan mówił również o kryzysie wiary w Europie, która zapomina o chrześcijaństwie. Ksiądz Bogdan Bartołd zacytował św. Jana Pawła II:

"Jan Paweł II powiedział, ze Europa potrzebuje Polski i jej wiary. W Polakach naprawdę tkwi ogromny potencjał wiary! Nie możemy zapomnieć, aby się nawracać. Europa potrzebuje nas wszystkich zebranych wokół krzyża. Musimy odnaleźć boski sens, u Boga który jest miłością i ofiarował nam Jezusa Chrystusa. Bóg jest bowiem żywy, a nie umarły"- podkreślał kapłan.

JJ/Telewizja Republika, Fronda.pl