Krzyżyk norweskiej dziennikarki obraził muzułmańskich widzów. Musiała z niego zrezygnować - zdjęcie
13.11.13, 16:10fot. mllepetite/sxc.hu

Krzyżyk norweskiej dziennikarki obraził muzułmańskich widzów. Musiała z niego zrezygnować

23

Siv Kristin Sællmann jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek Norwegii. W publicznej telewizji NRK podczas wydania wiadomości miała na sobie łańcuszek z małym krzyżem.

Według doniesień dyrekcji telewizji, kilku widzów zaprotestowało na widok krzyża u Sællmann. „Ten krzyżyk obraża islam... Ten symbol nie gwarantuje, że telewizja jest bezpartyjna” – mieli skarżyć się odbiorcy wg katholisches.info.

Widzowie, których obraził krzyż, według informacji podanych przez Vatican Insider, mieli należeć zarówno do jednej z norweskich organizacji muzułmańskich, jak i do ateistycznej organizacji humanistycznej.

Chociaż protestów wg nieoficjalnych informacji było bardzo niewiele, reakcja dyrekcji była natychmiastowa. Według relacji samej Sællmann została ona zganiona i otrzymała zakaz noszenia krzyża na wizji.

 „Nie nosiłam krzyża po to, by prowokować. Jestem chrześcijanką, ale nawet teraz widzę krzyże wszędzie... to część powszechnego zwyczaju. Nie jest tak, że tylko chrześcijanie noszą ten symbol. Nie sądziłam, że ktoś może tak zareagować” – powiedziała Sællmann.

Pac/katholisches.info/VaticanInsider/thelocal.no

Komentarze (23):

anonim2013.11.13 16:18
Szkoda, że ich nie obrażają morderstwa, gwałty i palenie kościołów.
anonim2013.11.13 16:25
reakcja dyrekcji była natychmiastowa.....ot i durna dyrekcja, zbliża się powoli norweska republika islamska.... zostaniemy sami jako wyspa w morzu islamu? czy i nas też to czeka.
anonim2013.11.13 17:10
Domingo_de_Silos To nie narodowcy spalili tęczę, na zdjęci widać, że to musiał być ktoś kto miał zgodę. https://scontent-b-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1453426_439781486144034_1680242583_n.jpg
anonim2013.11.13 17:23
@Edit nie tłumacz. Domingo, to jeden z bęcwałów co się pod tęczą.... krótko mówiąc pedał
anonim2013.11.13 18:04
A co warszawiaków stać !
anonim2013.11.13 18:19
Norwedzy zapłacą za swoją głupotę. A muzułmanie mają ubaw z idio....
anonim2013.11.13 18:27
@Edit to jeszcze zobacz na to: http://www.youtube.com/watch?v=gkBs_bpu0l4 to jest dopiero dowód na policyjne prowokacje
anonim2013.11.13 18:29
@brzęczyszczykiewicz Ten filmik co zalinkowałem to Twoje dzieło czy tylko taka zbieżność, Grzegorzu?
anonim2013.11.13 18:50
szakur Twoim zdaniem policja nie zachowuje się dziwnie? Zamaskowani kolesie biegają i podpalają jak im się podoba, a ze strony policji praktycznie zero reakcji.
anonim2013.11.13 18:51
Od dziś będę żądał usuwania półksiężyca z każdego miejca. Stop dla terroryzmu islamskiego.
anonim2013.11.13 19:02
@Edit to może trochę boiskowej historii: bo to stwierdzenie tyczy się akcji gdy policja np strzela bez powodu z gazu do kibiców, albo wyciąga z tłumu jednego, wybranego na chybił trafił, a reszta staje w jego obronie. Wtedy zaczyna się robić gorąco. To jest prowokacja - ja to nazywam dążeniem do agresji ze strony policji (nie to że kibice to dziewczynki i sami nie potrafią). Zakładając że masz rację i tutaj tez była prowokacja to wytłumacz gdzie tutaj masz obraz jakiejkolwiek agresji ze strony policji. Może się bali, może im nie kazano - nie wiem. Wiem tylko tyle, że typowej zadymy nie było. Ktoś podpalił tęczę czy jakąś budę, a reszta się z tego cieszyła. Jak się policja do kibiców przed meczem lub po przywala bez podstaw (prowokuje) to pierwsze co robią kibice to krzyczą: "Policyjna prowokacja!". Tutaj słyszałem tylko śmiech, radość, przekleństwa i inwektywy w stronę strażaków, którzy byli na służbie! Służbie nam wszystkim, jutro któryś z nich może zginąć ratując Twoją Matkę z płonącego domu. Ludzie na placu nie okazali żadnego szacunku komuś, kto przysiągł z narażeniem życia ratować nas wszystkich! Dalego jednoznacznie można stwierdzić, że to nie była prowokacja, a jedynie wybryk wandalizmu!
anonim2013.11.13 19:05
piszesz bali i nie kazano http://www.youtube.com/watch?v=3cBofeo1Y74#t=33
anonim2013.11.13 19:07
Chociaż bliżej mi do ateizmu niż do jakieś religii. To że ktoś musi zdjąć symbol w który wierzy to masakra. Tak jak nie lubie wojujących legionów maryjjnych tak też nie lubię wojujących ateistów. Gdzie ta wolność. Każdy może wierzyć w co chce i nosić symbole jakie mu sie podobaja nie przeszkadza mi to dopóki nie chca mnie spalić na stosie. Qrw... niedługo beda zabijac w imie tolerancji jak w sredniowieczu w imie religii.
anonim2013.11.13 19:10
protesty tego typu to faszystowski brak tolerancji w czystej postaci, zwierzchnicy dziennikarki powinni byc natychmiast zwolnieni,a protestujacy skazani z paragrafu o mowie nienawisci - tak by bylo,gdyby to prawo powstalo faktycznie w deklarowanym celu. a po co powstalo,to wlasnie widac. co do islamu i ateistow,to nie boj nic - hurtem beda sie islamizowac juz za kilka lat,jak pierwsi socjalistyczni politycy-oportunisci nie wytrzymaja psychicznie i zaczna oficjalnie przyjmowac islam,deklarujac ze nie kloci sie z ich przekonaniami - i w gruncie rzeczy beda mieli racje,bo islam to faszyzm i totalitaryzm,w ktorym chodzi tylko o zdobycie i utrzymawnie wladzy za wszelka cene,a cala reszta to tylko parawan,badz pretekst.
anonim2013.11.13 19:29
@Edit Nie będę oceniał całej sytuacje bo od tego krzyku nie potrafię się skupić na oglądaniu. Tak poważnie: jeśli jest na taśmie jakieś przestępstwo to czemu nikt nie zgłosił tego do prokuratury. TV Republika zrobiłaby to gdyby materiał był coś wart. Latające butelki to raczej wystarczający powód aby odizolować delikwentów. Jednakże skaczesz do innego wydarzenia. Napisz tylko czy nie zgadzasz się z tym co wcześniej napisałem? Jeśli nie to dlaczego? Za młodu zaliczyłem prawdziwą policyjną prowokację ( 15lat temu). Wracaliśmy z kumplami z ogniska z działek wcięci bardziej niż lekko. Chyba komuś się nie spodobało co śpiewaliśmy i zajechały 3 nysy z których wyskoczyło kilkunastu p... Za nic w sumie zostaliśmy brutalnie spacyfikowani. Co sobie myślałem leżąc na ziemi twarzą na betonie z kajdanki za plecami to już zostawię sobie. Następnego dnia jednak nikt z nas nie skarżył się na "policyjną prowokację". Tego samego oczekiwałbym po uczestnikach zajść ze spalenizną. A tak wychodzi , że bracia chcieli się pobawić zapałkami a teraz zwalają winę na młodszą siostrzyczkę.
anonim2013.11.13 19:40
Jak następnym razem w telewizji pojawi się kobieta w hidżabie to trzeba także składać skargi, że jej nakrycie głowy "obraża" chrześcijan (mam nadzieję, że ateiści byliby konsekwentni i dopisaliby się do protestu :) Oczekiwałbym równie szybkiej reakcji telewizji na skargi odnośnie hidżabu - by już więcej kobiet nie występowało z nim na wizji. Nie sądzę, że taki protest odniósł by jakikolwiek skutek - wszak tolerancja dotyczy tylko wybranych...
anonim2013.11.13 19:45
@Monarchista Popieram - albo wszystkim pozwalajmy albo wszystkim zakazujmy. Choć ostatnio jak jechałem metrem w Sztokholmie to pomyślałem, że to już nie Europa. To i pewnie w Skandynawii powoli zaczną wprowadzać prawo szariatu.
anonim2013.11.13 22:24
To pokazuje kto na świecie ma w rękach media, katolickie też. Przypomina to ''księży patriotów'' i PAX.
anonim2013.11.14 2:03
Pozwalajmy na bluźnierstwa w naszych kościołach katolickich, a za parę lat usłyszymy to samo co ta dziennikarka. Norwedzy pytają, co z krzyżem na ich fladze. Sprawa jest świeża, sprzed paru dni. W gazecie VG z 07.11.2013 pojawił się wywiad z tą dziennkarą, która mówi: "Nie wierzę, że to dzwonili muzułmanie do NRK (główna telewzja norweska) i skarżyli się , że używałam krzyża. Przeciwnie, wierzę, że muzułmanie uważają, że jest całkiem w porządku, że my używamy krzyża w taki sam sposób jak oni używaj swoich symboli" (Jeg tror ikke det er muslimer som har ringt NRK og klaget på at jeg brukte kors. Tvert imot tror jeg muslimer synes det er helt greit at vi bruker kors, på smame måte som de bruker sine symboler, sier Sællmann til VG.) za http://www.kampanje.com/medier/article6967124.ece Powstaje pytanie: Skoro to nie muzułmanie dzwonili, to KTO dwonił?
anonim2013.11.14 7:54
Mam nadzieję, że muzułmankom będą kazali zdejmować burki przed wejściem do telewizji. Macie swoje przenikanie kultur i wzajemną tolerancję. Szkoda, że Ci zafajdani emigranci i "Norwegowie" w pierwszym pokoleniu nie potrafią współistnieć z kulturą europejską. A nasi zamiast się tam organizować i również wpływać na to, co się dzieje, to siedzą w wynajętych klitkach po pracy i chleją.
anonim2013.11.14 9:00
I pomyśleć, że ten wojowniczy naród lewicowcy w imię swoich ubzduranych ideałów przerobili na takie cioty. Żal mi tego narodu.
anonim2013.11.14 9:36
Jestem w szoku! To ja bym domagała się, żeby muzułmanki nie nosiły burek, ani tych swoich chust. Kpina!
anonim2013.11.14 11:53
Mateusz 10, 32-33