Krzysztof Ziemiec odszedł z ,,Wiadomości''. Dziennikarza w prowadzeniu głównego wydania serwisu informacyjnego TVP zastąpi Edyta Lewandowska. Ziemiec będzie prowadził nadal programy w TVP Info.

Krzysztof Ziemiec był jednym z tych dziennikarzy, którzy pozostali w ,,Wiadomościach'' po zmianach kadrowych związanych z wyborczym zwycięstwem PiS w 2015 roku. Pod adresem jego i innych pracowników programu od dawna padały oskarżenia o nierzetelność nadawanych materiałów. PiS tłumaczy, że pewien przechył narracyjny jest konieczny celem skontrowania antyrządowej propagandy szerzonej przez TVN i inne stacje komercyjne.

W ostatnim czasie wzburzenie części opinii publicznej spowodował materiał ,,Wiadomości'' na temat mowy nienawiści, w którym pokazano wyłącznie przedstawicieli szeroko pojętej opozycji totalnej. Ziemiec prowadził to wydanie - i było to ostatnie pod jego nadzorem. Później dziennikarz udał się do Davos, gdzie na Światowym Forum Ekonomicznym przeprowadził wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą. Po powrocie do Polski Ziemiec zrezygnował z prowadzenia ,,Wiadomości''. Odtąd prowadzić będzie jedynie ,,Studio Zachód'', ,,Minęła 20'' oraz ,,Woronicza 17''.

bb/wirtualnemedia.pl