Krzysztof Kawęcki: Renesans prawdziwych europejskich wartości - zdjęcie
11.01.19, 12:20fot. screen youtube.com

Krzysztof Kawęcki: Renesans prawdziwych europejskich wartości

"Ta nowa wiosna, o której mówi Matteo Salvini, ma być też renesansem prawdziwych europejskich wartości. Niewątpliwie warunkiem tego odrodzenia jest po prostu reorientacja polityki europejskiej właśnie w kierunku przyjęcia chrześcijańskiego modelu życia społecznego, kierunku poszanowania praw rodziny" - mówi dr Krzysztof Kawęcki, komentując wizytę wicepremiera Włoch, Matteo Salviniego w Polsce.

Ekspert analizując spotkanie Kaczyński-Salvni pokreślił, że deklaracje, które na nim padły, mogą zostać przeniesione na forum unijne.

"Myślę, że to spotkanie raczej zaowocuje – bo zapowiedziane są kolejne spotkania, już może bardziej w takich gronach eksperckich, ale także w kierownictwie tych partii – pewnymi propozycjami rozwiązań i współpracy polsko-włoskiej na forum Unii Europejskiej. (…) Matteo Salvini zaprezentował inny pomysł na UE, inny pomysł od tego, który lansują ośrodki liberalne i lewicowe. Ta „wiosna ludów”, o której mówił Salvini, to jest określenie, które od pewnego czasu się pojawiło w publicystyce, w wystąpieniach przede wszystkim polityków orientacji chrześcijańskiej, konserwatywnej, narodowej w Europie, dlatego że co najmniej od 2017 roku można zauważyć wzrost tendencji, które nazywane są – może niezbyt trafnie – eurosceptycznymi" - mówił Kawęcki.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zauważył, że w Europie może dojść do zmiany polityki i odrodzenia prawdziwych europejskich wartości, ponieważ sukcesywnie z miesiąca na miesiąć partie o idei narodowej zwiększają swoją aktywność i poparcie.

"Ta nowa wiosna, o której mówi Salvini, ma być też – jak podkreślił – renesansem prawdziwych europejskich wartości. Niewątpliwie warunkiem tego odrodzenia jest po prostu reorientacja polityki europejskiej właśnie w kierunku przyjęcia chrześcijańskiego modelu życia społecznego, kierunku poszanowania praw rodziny, przezwyciężenia zapaści demograficznej, przeciwstawienie się polityce imigracjonizmu" - podkreślił polityk.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl