Kryzys na granicy, a PO i Lewica chcą blokady środków z UE. Kuźmiuk: wyjątkowo haniebne zachowanie - zdjęcie
17.11.21, 14:15Screenshot Youtube

Kryzys na granicy, a PO i Lewica chcą blokady środków z UE. Kuźmiuk: wyjątkowo haniebne zachowanie

18

1. W sytuacji kiedy na granicy białorusko-polskiej od kilku dni wręcz codziennie, odbywają się fizyczne ataki imigrantów na funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji, a także żołnierzy Wojska Polskiego, europosłowie Platformy i Lewicy, zdecydowali się wesprzeć swoje grupy polityczne w PE, aby wystąpiły z żądaniem dalszego blokowania środków finansowych z Krajowego Planu odbudowy (KPO).

To wyjątkowo haniebne zachowanie, wprawdzie europosłowie polskiej opozycji od kilku miesięcy są inspiratorami różnego rodzaju rezolucji PE przeciwko naszemu krajowi, ale atak na Polskę przez frakcje EPL, Lewicy, Liberałów i Zielonych w takiej sytuacji, jest wydarzeniem bez precedensu.

2. Przypomnijmy, że zupełnie niedawno, bo pod koniec października, za rezolucją przeciwko naszemu krajowi, mimo jej skrajnie antypolskiego charakteru, głosowało 25 europosłów reprezentujących Platformę, Lewicę i PSL, przeciwko niej głosowali wszyscy z 27 europosłów reprezentujących Zjednoczoną Prawicę.

Później politycy opozycji we wszystkich programach publicystycznych, bronili tego głosowania i rezolucji, twierdząc, że „przywołuje ona tylko do porządku rząd PiS, a oni się już postarają, żeby Polacy nie ucierpieli, w związku z blokowaniem środków europejskich”.

Już w tej rezolucji było zawarte nie tylko żądanie 6 różnych sankcyjnych działań wobec Polski, które mają rozpocząć wobec naszego kraju zarówno Komisja jak i Rada, a nawet sam Parlament, ale także zablokowania zarówno środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) jak i wieloletniego unijnego budżetu na lata 2021-2027.

Mimo tego, że Polska wypełniła wszystkie zobowiązania wynikające z rozporządzenia regulującego powstanie i realizację Planu Odbudowy, to PE chciało działań politycznych Komisji, których konsekwencją miałoby być nie przekazywanie środków finansowych naszemu krajowi.

Co więcej PE wręcz zobowiązywało Komisję aby ta stworzyła kanały umożliwiające jej bezpośrednie przekazywanie Funduszy z UE, końcowym beneficjentom w Polsce, a więc świadomie chce pomijać polski rząd, co gdyby naprawdę miało być realizowane, oznaczałoby wręcz dezintegrację naszego państwa.

3. We wspomnianym liście przewodniczących 5 grup politycznych do szefowej KE Ursuli von der Leyen, aż roi się od nieprawd dotyczących sytuacji w Polsce, w tym tej koronnej, że stan sądownictwa w Polsce, nie pozwala na przejrzyste wydatkowanie środków w ramach naszego KPO.

To zupełnie nieuzasadniona obawa, ponieważ Polska wydatkuje unijne środki z perspektywy finansowej na lata 2014-2020 (będą wydatkowane i rozliczane w KE do roku 2023 włącznie) i jesteśmy w tym wydatkowaniu i prawidłowym rozliczaniu różnorodnych projektów liderem w UE.

KE nie zgłaszała w ciągu ostatnich kilku lat żadnych zastrzeżeń do tych rozliczeń, a spory w tym te sądowe, dotyczą promili wydatkowanych środków, wiec jakiekolwiek sugestie dotyczące braku kontroli w tym tej sądowej, wydatkowania unijnych pieniędzy na kilometr „pachną” hipokryzją unijnych polityków.

4. Najsmutniejsze jest jednak to w związku z tymi antypolskimi rezolucjami i listami przeciwko naszemu krajowi, że ich inspiracje pochodzą od europosłów Platformy i Lewicy, którzy publicznie zapewniają, że w instytucjach europejskich zabiegają o polskie interesy.

Widać, że u polityków opozycji, nienawiść do obecnie rządzących spowodowała, że puściły wszelkie hamulce i można podejmować działania, będące wręcz zdradą naszego państwa, aby tylko odsunąć ten rząd od władzy.

W latach 80-tych bard Solidarności Jacek Kaczmarski często śpiewał o tych, którzy w XVIII wieku nie wahali się biegać do obcych ambasad, pobierać tam jurgielt i szkodzić ówczesnej Rzeczpospolitej.

W jednej z tych pieśni jest zawarty taki refren „co nam hańba, gdy talary, mają lepszy kurs od wiary, wymienimy na walutę, Honor i pokutę”.

Pasuje jak ulał do dzisiejszej opozycji, która na wszelkie możliwe sposoby szkodzi Polsce w kraju i zagranicą, w nadziei że wróci do władzy, a wtedy ci którzy jej pomagają, będą mogli wrócić „do interesów” jakie robili w naszym kraju w lach 2008-2015.

Jest to szczególnie hańbiące w sytuacji kiedy Polska wręcz zmaga się z nawałą imigrantów na granicy białorusko-polskiej, którzy wspomagani przez reżimy Łukaszenki i Putina, brutalnie atakują strażników granicznych, żołnierzy i policjantów.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (18):

Anonim2021.11.18 6:57
Bo to taka zabawa w pajęczynę, a właściwie pętlę, która ma się zacisnąć na naszym gardle.
Seneka2021.11.17 19:51
Tzw. totalna opozycja,to separatyści sowieccy. To wyjątkowo podłe kanalie z azjatyckim rodowodem.
Filip2021.11.17 18:33
Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę, a następnie rozebranie bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Łukasz Szumowski zmarnował miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. TVP rocznie otrzymuje dotacje z budżetu państwa w wysokości 2 mld zł. Fundacje Tadeusza Rydzyka dostały dotacje w wysokości 325 mln zł z budżetu państwa. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje 1,5 mln zł. Rządzący doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Fundacji Sprawiedliwości. Fundacja Narodowa zmarnowała miliony. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenie swojego majątku. Dziennikarze wartość jego nieruchomości oszacowali na kwotę 35 mln zł. Urzędnicy Unii Europejskiej i opozycja wobec powyższych faktów mają prawo obawiać się, że rządzący z PiS-u i Solidarnej Polski rozkradną i zmarnują znaczną część środków finansowych z Funduszu Odbudowy. Tym bardziej, że rządzący chcą te pieniądze wydawać poza kontrolą.
gogogo2021.11.17 23:39
A politycy z PO zmarnowali 300 miliardów złoty, przez sankcjonowanie złodziejstwa w który mieli wielki udział. Tesknią za tamtymi czasami.
gogogo2021.11.17 23:45
Politycy PO roztrwonili i rozkradli jednocześnie 300 miliardów złotych z vatu. Oczywiście to mały pikuś wobec działań polityków PISu.... co?
Filip2021.11.18 8:40
Powtarzasz kłamstwa wymyślone przez pisowską propagandę. Informacje napisane przez ciebie nie są prawdziwe. Tak samo jak nie prawdziwe są informacje o zamachu w Smoleńsku. TVP przed drugą turą wyborów prezydenckich podało wiele nie prawdziwych informacji o Rafale Trzaskowskim! Jarosław Kaczyński w sądach przegrał 12 spraw z oskarżenia o pomówienia. Ostatnią sprawę przegrał z Radosławem Sikorskim, ale wyroku nie wykonał i nie przeprosił. W PiS-ie dzień bez kłamstwa, to dzień stracony!
Filip2021.11.17 18:20
To politycy z partii rządzącej łamią praworządność, a nie opozycja. Jeśli środki finansowe z Funduszu Odbudowy będą zamrożone dla Polski to z winy rządzących, a nie opozycji. Politycy z PiS-u jak zwykle własne winy zwalają na opozycję, albo na UE! Pragnę przypomnieć, że w 2014 roku Andrzej Duda jako eurodeputowany w Europarlamencie oskarżał władze polskie o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. W tym czasie Tadeusz Rydzyk i Zbigniew Ziobro w Brukseli publicznie twierdzili, że Polska nie jest krajem demokratycznym i domagali się interwencji w nasze wewnętrzne sprawy.
cosma2021.11.17 17:43
czy na takich gnoi nie ma paragrafów? przecież to dywersja i sabotaż gospodarcz
*2021.11.17 17:03
Przecież PO i Lewica, to nie Polacy. Oni za łaskawe spojrzenie Niemca gotowi są sprzedać własnych matkę i ojca.
MaxFiend2021.11.17 16:43
Przecież blokada środków nie jest spowodowana problemami na granicy tylko psuciem ustroju państwa przez PiS. Nikt normalny nie da kasy na partyjne przewały.
pije mocz po 13 tej, rabina oczywiście2021.11.17 15:16
Pierdoły jak zawsze opowiada towarzysz Juruś Urban, którego partia, a nawet sam Jaruzel zrobił tzw. oficjalną papugą. A po "stoliczku okrągłym" zapewnił swemu naczelnemu przydüpasowi, red. Daniel Passent, w fuchę w Chile.
pije po 13 tej2021.11.17 14:41
Pierdoły jak zawsze opowiada towarzysz którego partia zaorała polskie rolnictwo dając do dzisiaj fory w dopłatach unijnym konkurentom .
obywatel2021.11.17 14:35
PO -dłość , PO - dłość i jeszcze raz PO - dłość !!!
Anonim2021.11.17 15:01
Zajrzyj w kalesony, czy nie popuściłeś kleksa...😁😁😁
***** PO2021.11.17 19:44
A ja na wszelki wypadek noszę pampersa ze zdjęciem Tuska.
Anonim2021.11.17 14:31
Kryzys na granicy, a prezydent wprowadza nowe podatki dla przedsiębiorców.
pije po 13 tej2021.11.17 14:47
A czy on potrafi zrozumieć że to są jego chlebodawcy .?
Anonim2021.11.17 15:02
On generalnie słabo rozumie cokolwiek, bo jest debilem...😁😁😁