Kryzys liberalizmu. Cichocki, Gawin, Karłowicz- ZOBACZ - zdjęcie
09.10.19, 12:05Screenshot Youtube - blogpressportal

Kryzys liberalizmu. Cichocki, Gawin, Karłowicz- ZOBACZ

2

Liberalizm, pęknięty fundament” – pod takim tytułem ukazał się w właśnie nowy numer rocznika filozoficznego „Teologia Polityczna”, flagowego pisma jednego z najważniejszych środowisk intelektualnych w Polsce. Jego autorzy w centrum uwagi stawiają kwestię kondycji fundamentów współczesnej kultury. Mierzą się też z palącymi pytaniami o to, czy współczesny liberalizm spełnia pokładane w nim nadzieje i odpowiada wyzwaniom czasów.

Jakie są źródła kryzysu współczesnego liberalizmu? Kto głosi dziś hasła oporu przeciw jego nieustającej dominacji? Jak może wyglądać świat po liberalizmie? W tym numerze „Teologii Politycznej” podjęliśmy wyzwanie namysłu nad powyższymi pytaniami. Zapraszamy do udziału w dyskusji towarzyszącej premierze 11. numeru „Teologii Politycznej”.

Youtube - blogpressportal

Komentarze (2):

mordechaj2019.10.9 17:21
Przecież ci wszyscy goście to Pisowcy. Jaki sens ma opisywanie "debat" pisowców we własnym gronie o ich przeciwnikach politycznych. Żadnego sensu nie ma.
man.of.Stagira2019.10.9 12:18
"jeszcze nigdy i nigdzie, ani w starożytności, ani w średniowieczu, ani w nowożytności nie spotkałem żadnego LIBERAŁA. To jedyny niezbity fakt z moich lektur." Jacob Taubes